Skocz do zawartości
Gość Jacek75

wydech w TDi 110 AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek75

witam, szukałem na forum info i nie znalałem. mam pytanie co do elastycznego łącznika wydechu. moje auto stoi u mechanika i bedzie walczył z katalizatorem. wyczytałem na forum, iż przyczyna rezonansu jest elastyczne łacze. w moim aucie zdecydowanie nie było wyminiane, a na wolnych obrotach na nadwoziu czuć drgania. sprastwo upatruje w tej złączce. czy dobrze? prosze o info. takze proszę o info jakiej długosci szukać zamiennik aby sie sprawdził. wiemy że katalizator idzie na emeryture. wiem że rura to chyba 50 mm ale nie znam długosc gietkiego łącza. prosze o pomoc w tej kwesti i podpowidź ile moze kosztować. a i jeszcze jednoi czy emerytura katalizatora musi być zastapiona strumienicą aby wyrównać ciśnienia? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Cena łącznika elastycznego tzw. plecionka kosztuje około 290zł ale wymiarów nie znam.

Ponadto zużyty katalizator powinno wymienic sie i zastąpić go nowym katalizatorem. Jego koszt to od 500zł do 700zł. Odradzam strumiennicę.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

ok dzieki ci za info. musze poszukac wymiaru tej plecionki:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

Marku a co Ty myslisz na ten Temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wydaję że to nie plecionka tylko z kata leci i brzęczy (pleconka moze być OK jeśli jest cała) ale warto by wymienić jeśli autko ma starczyć na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Kat Lindo-Gobex (metalowy :) ) kosztuje 550-600zł a często za zwrot starego kata dostaniesz jeszcze ze stówke rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

no własnie tego paska chce na dłuzej pozostawic bo estetycznie i wewnatrz jest jak nowy. wiec w poniedziałek kupie złacze elastyczne. tylko jakie ono długie jest? nie mam dostępu teraz do auta aby zmierzyć:) a u mechanika bede dopiero o 16 i chcialbym mu zawieść złączke, aby wszystko pospawał. no i w poniedziałek wieczorkiem wyjazd:) :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

wielkość łącza to 55 x 115 mm, łącze jest ze specjalnym oplotem, tzn. w środku nie ma siatki tylko pierścienie, a powód jest tego taki, że łącze jest za blisko turbiny i jak dasz zwykłą pleciąke to spuchnie od środka i zatka przelot wydechu. Cena rozsądnego zamiennika to 55 zł[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

?xary, czy w Inter cars dostane takie coś? gdzie ty kupowałeś lub można kupić w jakiejś sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

ja zakupiłem tu: http://www.e-tlumiki.pl , łącznik w komplecie z katalizatorem, ale jescze nie zamontowałem, na allegro tez znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Jacek kup metalowego kata razem z plecionka w komplecie. A stary nie wyrzucaj tylko zapytaj sie czy daja rabat za jego zwrot. Jesli nie to opchnij na allegro. Ostatnio pokruszony wkład poszedł za chyba 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

a no tak zrobie. ale mam rozbieżność -mechanik mówi że tam jest rura 50 mmm a kolega na forum mówił o pleciace 55x115 mm. na allegro znalałem tez 50x100 dla VW. jaki jest w rzeczywistości rozmiar średnicy rury ? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

mamy ten sam silnik i u mnie jest na bank 55x115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos powiedziec czy flansza Turbo/katalizator jest taka sama jak np w 1.8T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

xary, dzieki serdeczne . musze mechanirowi powiedziec aby nauczył sie mierzyć :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

Marku miałeś racje :padam: plecionka OK. kat rezonans dawał :vw: teraz juz silnik czysto oddycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek rulezz :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopel
witam, szukałem na forum info i nie znalałem. mam pytanie co do elastycznego łącznika wydechu. moje auto stoi u mechanika i bedzie walczył z katalizatorem. wyczytałem na forum, iż przyczyna rezonansu jest elastyczne łacze. w moim aucie zdecydowanie nie było wyminiane, a na wolnych obrotach na nadwoziu czuć drgania. sprastwo upatruje w tej złączce. czy dobrze? prosze o info. takze proszę o info jakiej długosci szukać zamiennik aby sie sprawdził. wiemy że katalizator idzie na emeryture. wiem że rura to chyba 50 mm ale nie znam długosc gietkiego łącza. prosze o pomoc w tej kwesti i podpowidź ile moze kosztować. a i jeszcze jednoi czy emerytura katalizatora musi być zastapiona strumienicą aby wyrównać ciśnienia? pozdrawiam.

 

 

Cena plecionki w hurcie to 70zł wiem bo pracuje w auto czesciach!A tez nosze sie juz z zamiarem wymienienia jej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja też muszę wymienić ten łącznik...od kiedy pamiętam miałem plecionkę potarganą ale chyba dopiero teraz dojrzała bo od wczoraj ryczy jak traktor :/

Mam B5 z 99r, 1.8T, czy takie coś będzie pasować: http://www.e-tlumiki.pl/product.php?id=4981 ? Rozumiem, że to trzeba wspawać? Polecicie jakiegoś mechanika w wawie/okolicach, który dobrze to zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jedziesz do tłumiarza a on na miejscu coś Ci dobierze... kupisz u niego to i za usługę mniej zapłacisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności