czarus Zgłoś #1 Napisano 29 Października 2011 witam. ostatni bedac pasazerem, siedzialem na siedzeniu passat 1.9 2007r obok kierowcy i zauwazylem wlasciwie uslyszalem cykanie bardzo podobne do dzwieku kierunkowskaza. Dzwiek wydobywa sie z prawej strony przodu auta. dodam ze byl wlaczony climatronik i nie zaleznie od predkosci, obr, zakretow jazdy na wprost, auto ma pare bajerkow i to moze one wydaja taki odgłosy. Slychac tylko jak jest wylaczone radio i zadnego ruchu obok:) ---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:33 ---------- a jeszcze, jest tak ze jest z 10 cykniec i przestaje po czym z nowu:( Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Danek75 Zgłoś #2 Napisano 29 Października 2011 A nie siedzi czasem jakiś liść w wentylatorze pod szybą? :fajny Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
makeć Zgłoś #3 Napisano 29 Października 2011 tak się zachowują silniczki klap klimatronika w passatach B6, nie twierdzę, że we wszystkich... Ty nazwałeś to dźwiękiem kierunkowskazu, ja się śmieję, że następna bomba zegarowa w passku odpaliła Ten typ tak ma. Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
G_R_E_G_O_R_ Zgłoś #4 Napisano 29 Października 2011 tak się zachowują silniczki klap klimatronika w passatach B6, nie twierdzę, że we wszystkich... Na pewno klapy z ogrzewania. Jest na forum obszerny temat o tym. Ja mam jedna do wymiany - ok. 700 zł... Już mi przestała przeszkadzać :mlask Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
popiolek4 Zgłoś #5 Napisano 29 Października 2011 Dokladnie , tez mialem takie cykanie. Ja wymienilem silniczek klapy po prawej stronie i juz mam spokoj. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jaro7104 Zgłoś #6 Napisano 29 Października 2011 panowie nie koniecznie trzeba wymieniać silniki nawiewów ,mi klepały 2 szt i obydwa zreanimoawłen -troche pracy i 1400 zł w kieszeni zostało Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
G_R_E_G_O_R_ Zgłoś #7 Napisano 30 Października 2011 Dokladnie , tez mialem takie cykanie. Ja wymienilem silniczek klapy po prawej stronie i juz mam spokoj. Sam wymieniałeś? Dużo z tym roboty? Ja też mam uszkodzony prawy. ---------- Post added at 08:08 ---------- Previous post was at 08:07 ---------- panowie nie koniecznie trzeba wymieniać silniki nawiewów ,mi klepały 2 szt i obydwa zreanimoawłen -troche pracy i 1400 zł w kieszeni zostało Podpowiedz coś więcej. Co z nimi zrobiłeś? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
czarus Zgłoś #8 Napisano 30 Października 2011 (edytowane) dzieki wielkie:) a moze troche wiecej o tych silniczkach... czy to trzeba wymienic od razu, ile ewntualnie jeszcze pojezdze i jakie beda skutki zwlekania z naprawa:(??? Edytowane 30 Października 2011 przez czarus Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
popiolek4 Zgłoś #9 Napisano 30 Października 2011 (edytowane) GREGOR ja wymianialem w serwisie, bo pasek jeszcze na gwarancji. Ale aby go wyjac music zdemontowac schowek i tam go zobaczysz. CZARUS moj silniczek slabo reagowal. Otwieral sie maksymalnie lub calkiem zamykal. Przy tych polozeniach bylo cicho ale jak ustawilem temp na np. 22st to wariowal i slychac bylo to cykanie. I dlatego po prawej stronie byly problemy a ustawieniem wlasciwej temp. Edytowane 30 Października 2011 przez popiolek4 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
czarus Zgłoś #10 Napisano 30 Października 2011 to byc moze dlatego, jak mam climatronic na dwie kreski to dziala cicho a jak na 3 to zaczyna glosno dzialac(nie proporcjonalnie do poprzednich:)) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
popiolek4 Zgłoś #11 Napisano 30 Października 2011 wymienisz i bedzie ok Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
infoset Zgłoś #12 Napisano 1 Listopada 2011 Zainspirowany postami kolegi kameleon7 postanowiłem zrealizować jego pomysł i stwierdzam, że jest on genialny. ! Koszt pozbycia się denerwujących dźwięków klap wynosi 0 zł ! Wystarczy zamienić wyrobione silniczki z tymi od obiegu zamkniętego. Wykonałem dzisiaj tą operację po stronie pasażera. Posiadam pełną dokumentację fotograficzną i niebawem przygotuję dla Was instrukcję. PS - pozdrowienia dla pomysłodawcy blokady zakładania tematów dla użytkowników z małą ilością postów. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
G_R_E_G_O_R_ Zgłoś #13 Napisano 1 Listopada 2011 Posiadam pełną dokumentację fotograficzną i niebawem przygotuję dla Was instrukcję. Super! Czekam z niecierpliwością. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marekbialek Zgłoś #14 Napisano 3 Listopada 2011 Mi się coś dziwnego pojawiło w klimatyzacji/nawiewach (nigdy mi nic nie cykało, itp) jak mam włączone nawiewy w klimatronicu, ustawione na auto, poziom (ilość zaświeconych lampek przy pokretle) na 4 lub 5 (przy większej czy mniejszej nie występuje), to podczas hamowania, czy tez ostrzejszego zwalniania słyszę buczenie/piszczenie, trochę jakby mi hamulce piszczały. po wyłączeniu wentylacji w aucie totalna cisza, jak zmienie siły nadmuchu wieksza czy mniejsza niz opcja 4 i 5 to też cisza. Miał ktoś coś takiego ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
infoset Zgłoś #15 Napisano 4 Listopada 2011 Czy ktos mi powie co musze zrobic zeby zalozyc nowy temat? Chcialbym zrobic obiecana instrukcje wymiany silniczka Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
SzMuD Zgłoś #16 Napisano 4 Listopada 2011 Przeczytac regulamin TUTAJ - zglosic sie do admina Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kondżo Zgłoś #17 Napisano 7 Listopada 2013 możesz podesłać linka do tej instrukcji? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
infoset Zgłoś #18 Napisano 8 Listopada 2013 http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demontaz-schowka-modul-komfortu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach