Skocz do zawartości
czarus

cykanie z przodu auta:(

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatni bedac pasazerem, siedzialem na siedzeniu passat 1.9 2007r obok kierowcy i zauwazylem wlasciwie uslyszalem cykanie bardzo podobne do dzwieku kierunkowskaza. Dzwiek wydobywa sie z prawej strony przodu auta. dodam ze byl wlaczony climatronik i nie zaleznie od predkosci, obr, zakretow jazdy na wprost, auto ma pare bajerkow i to moze one wydaja taki odgłosy. Slychac tylko jak jest wylaczone radio i zadnego ruchu obok:)

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

 

a jeszcze, jest tak ze jest z 10 cykniec i przestaje po czym z nowu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie siedzi czasem jakiś liść w wentylatorze pod szybą? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zachowują silniczki klap klimatronika w passatach B6, nie twierdzę, że we wszystkich...

Ty nazwałeś to dźwiękiem kierunkowskazu, ja się śmieję, że następna bomba zegarowa w passku odpaliła :D

Ten typ tak ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się zachowują silniczki klap klimatronika w passatach B6, nie twierdzę, że we wszystkich...

 

Na pewno klapy z ogrzewania. Jest na forum obszerny temat o tym. Ja mam jedna do wymiany - ok. 700 zł... Już mi przestała przeszkadzać :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , tez mialem takie cykanie. Ja wymienilem silniczek klapy po prawej stronie i juz mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie koniecznie trzeba wymieniać silniki nawiewów ,mi klepały 2 szt i obydwa zreanimoawłen -troche pracy i 1400 zł w kieszeni zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie , tez mialem takie cykanie. Ja wymienilem silniczek klapy po prawej stronie i juz mam spokoj.

 

Sam wymieniałeś? Dużo z tym roboty? Ja też mam uszkodzony prawy.

 

---------- Post added at 08:08 ---------- Previous post was at 08:07 ----------

 

panowie nie koniecznie trzeba wymieniać silniki nawiewów ,mi klepały 2 szt i obydwa zreanimoawłen -troche pracy i 1400 zł w kieszeni zostało

 

Podpowiedz coś więcej. Co z nimi zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie:) a moze troche wiecej o tych silniczkach... czy to trzeba wymienic od razu, ile ewntualnie jeszcze pojezdze i jakie beda skutki zwlekania z naprawa:(???

Edytowane przez czarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREGOR ja wymianialem w serwisie, bo pasek jeszcze na gwarancji. Ale aby go wyjac music zdemontowac schowek i tam go zobaczysz. CZARUS moj silniczek slabo reagowal. Otwieral sie maksymalnie lub calkiem zamykal. Przy tych polozeniach bylo cicho ale jak ustawilem temp na np. 22st to wariowal i slychac bylo to cykanie. I dlatego po prawej stronie byly problemy a ustawieniem wlasciwej temp.

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byc moze dlatego, jak mam climatronic na dwie kreski to dziala cicho a jak na 3 to zaczyna glosno dzialac(nie proporcjonalnie do poprzednich:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany postami kolegi kameleon7 postanowiłem zrealizować jego pomysł i stwierdzam, że jest on genialny.

 

! Koszt pozbycia się denerwujących dźwięków klap wynosi 0 zł !

 

Wystarczy zamienić wyrobione silniczki z tymi od obiegu zamkniętego. Wykonałem dzisiaj tą operację po stronie pasażera. Posiadam pełną dokumentację fotograficzną i niebawem przygotuję dla Was instrukcję.

 

PS - pozdrowienia dla pomysłodawcy blokady zakładania tematów dla użytkowników z małą ilością postów. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam pełną dokumentację fotograficzną i niebawem przygotuję dla Was instrukcję.

 

Super! Czekam z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś dziwnego pojawiło w klimatyzacji/nawiewach (nigdy mi nic nie cykało, itp)

jak mam włączone nawiewy w klimatronicu, ustawione na auto, poziom (ilość zaświeconych lampek przy pokretle) na 4 lub 5 (przy większej czy mniejszej nie występuje), to podczas hamowania, czy tez ostrzejszego zwalniania słyszę buczenie/piszczenie, trochę jakby mi hamulce piszczały.

po wyłączeniu wentylacji w aucie totalna cisza, jak zmienie siły nadmuchu wieksza czy mniejsza niz opcja 4 i 5 to też cisza.

 

Miał ktoś coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi powie co musze zrobic zeby zalozyc nowy temat? Chcialbym zrobic obiecana instrukcje wymiany silniczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytac regulamin TUTAJ - zglosic sie do admina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podesłać linka do tej instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności