Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sebastiann to wygląda na problemy z CANem - pytanie tylko czy ze strony nawigacji czy gatewaya (z doświadczenia stawiam na nawigację - płyta tylna, ta ze złączem quadra, lub płyta radiowa przez którą przechodzą sygnały do płyty głównej, ze wskazaniem na te pierwszą)

 

Dzięki za podpowiedz, skończło się na tym, że dzis rano wymontowałem rns'a, odłączyłem wszystkie kable, dokładnie podłączyłem jeszcze raz i.... o dziwio wszystko działa, Nawigacja oraz Audo jest na MFA i nic nie znika, kamera czy opc nie znika z wyswietlacza, VCDS łączy się dobrze, błędy o braku polaczenia z Navi i Radio wykasowane ... czyzby jakiś problem był że cos gdzies nie do końca stykało?

 

Dzięki jeszcze raz za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Czytam ten wątek już jakiś czas ale w końcu podjąłem wyzwanie i zmierzyłem się ze swoim RNS. Niestety odniosłem pierwszą porażkę po nagraniu płyty wg. zawartych tu wskazówek na wyświetlaczu wyskoczył:

błąd CD/DVD

 

zamówiłem przed chwilę płytę czyszczącą i już z niecierpliwością czekam na jej dostanie.

Jutro kupię kilka typów DVD Dl, zeby nagrać na nich mapy.

Mój RNS ma parametry jak w załącznonym screenie

IMG_20151213_170247.jpg

 

Chciałbym w międzyczasie się dowiedzieć, czy wszystkie RNSy odczytują płyty DVD DL?

Czy brak czytania DVD DL w moim przypadku może być spowodowany softem?

Czy warto go zmienić na niższy (jeżeli w ogóle jest możliwa zmiana softu na niższy) lub wyższy?(na tą chwile nie miałem problemu z tym softem.

 

tak na marginesie dodam, że z mapami v9 i v10 nie miałem problemu z instalacją ale tam wgrywałem z płyt dvd 4,7gb. Z mapami v12 nie walczyłem bo wyskoczyło mi od razu błąd dvd.

 

dodatkowo mam pytanie czy wersja WEST I EAST różni się dokładnością jeżeli chodzi o Polskę? do tej pory miałem zawsze EAST ale w którymś poprzednim poście znalazłem info że West jest dokładniejsza - czy to prawda?

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich.

 

Czytam ten wątek już jakiś czas ale w końcu podjąłem wyzwanie i zmierzyłem się ze swoim RNS. Niestety odniosłem pierwszą porażkę po nagraniu płyty wg. zawartych tu wskazówek na wyświetlaczu wyskoczył:

błąd CD/DVD

 

zamówiłem przed chwilę płytę czyszczącą i już z niecierpliwością czekam na jej dostanie.

Jutro kupię kilka typów DVD Dl, zeby nagrać na nich mapy.

Mój RNS ma parametry jak w załącznonym screenie

[ATTACH=CONFIG]139296[/ATTACH]

 

Chciałbym w międzyczasie się dowiedzieć, czy wszystkie RNSy odczytują płyty DVD DL?

Czy brak czytania DVD DL w moim przypadku może być spowodowany softem?

Czy warto go zmienić na niższy (jeżeli w ogóle jest możliwa zmiana softu na niższy) lub wyższy?(na tą chwile nie miałem problemu z tym softem.

 

tak na marginesie dodam, że z mapami v9 i v10 nie miałem problemu z instalacją ale tam wgrywałem z płyt dvd 4,7gb. Z mapami v12 nie walczyłem bo wyskoczyło mi od razu błąd dvd.

 

dodatkowo mam pytanie czy wersja WEST I EAST różni się dokładnością jeżeli chodzi o Polskę? do tej pory miałem zawsze EAST ale w którymś poprzednim poście znalazłem info że West jest dokładniejsza - czy to prawda?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

1.płyta czyszcząca to strzał w kolano

2.Wszystkie czytają DVD DL bo musza czytać - inaczej byś nie zainstalował map

3.Nie zmieniaj softu na wyższy

4.Masz zle nagrane mapy lub brudny laser

5.Na West jest lepsze pokrycie PL

6.Przeczyść laser przy pomocy izpropoanola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź:)

czyli najlepiej wyjąć radio i przeczyścić soczewkę "ręcznie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybka odpowiedź:)

czyli najlepiej wyjąć radio i przeczyścić soczewkę "ręcznie"?

 

dokładnie tak, wiem, że teraz to troche brzmi jakbym nie wiadomo ile rozumów na tym zjadł ale jeszcze nie dawno sam miałem watpliowsci ale same sciagniecie tych plastikow to banał, wykrecenie navi to 4 sruby i nawi wyjezdza a pozniej to juz czysta zabawa

 

wiec nie kombinuj z zadnymi plytami, bo plyta napewno lasera nie doczyscisz a dojedziesz, bierz od razu izopropanol bo szkoda kasy na plyty czyszczace

 

zreszta jak zanomym czyszcze to tez tylko izopropanolem bo tylko taka opcja jest skuteczna,

 

inna sprawa to nagranie plyt z navi ale jak ja nagrywam to juz pisalem w ktorym watku wczesniej i wszystkie plyty u mnie dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radyjko już kiedyś wyciągałem - rzeczywiście prosta sprawa.

a po rozkręceniu obudowy dostęp do soczewki jest łatwy czy trzeba trochę pokombinować, żeby się do niej dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostep jest łatwy, pytanie czy jestes pewien ze to soczewka czy masz zle nagrane mapy, najpierw zaczał bym od map

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

tak zacznę od płyt, później nagrywarki pozmieniam, a na końcu soczewka.

wydaje mi się, że jakby była soczewka, to przynajmniej płyta by ruszyła ewentualnie później wyskoczyłby błąd lub kopiowanie byłoby bez końca więc na pewno zacznę od płyt. :)

 

jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od lasera. Nagrywałem płyty na różnych nagrywarkach i nie czytał. Po wyczyszczeniu te same płyty czyta aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z góry przepraszam że zadaje kolejne pytanie na które były już odpowiedzi na tym forum, ale może znajdzie się ktoś cierpliwy i krótko odpisze.

Poniżej przesyłam zdjęcie swoich ustawień, a pytanie brzmi:

12200747_980313215373641_811507400_n.jpg

Czy wystarczy abym nagrał nową mapę v13 West na płytkę i zainstalował? Czy muszę podnosić wersję softu, bądź jeszcze coś innego zrobić? Chodzi o to aby nie zepsuć radia ;o z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Z góry przepraszam że zadaje kolejne pytanie na które były już odpowiedzi na tym forum, ale może znajdzie się ktoś cierpliwy i krótko odpisze.

Poniżej przesyłam zdjęcie swoich ustawień, a pytanie brzmi:

[ATTACH=CONFIG]139323[/ATTACH]

Czy wystarczy abym nagrał nową mapę v13 West na płytkę i zainstalował? Czy muszę podnosić wersję softu, bądź jeszcze coś innego zrobić? Chodzi o to aby nie zepsuć radia ;o z góry dzięki za odpowiedź

 

wersje softu musisz podniesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na forum nie wolno podawać linków, ale może ktoś się orientuję jaki to powinien być numer softu ? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120 dla Twojej navi jest wystarczajacym softem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak szybką pomoc,

Znalazłem na stronie wersje softu, ale czy mogę tak bezpośrednio zaktualizować z 2660 do 4120 ? Czy muszę jeszcze podnieść do wersji 3xxx ?

123.png

 

I jeszcze takie pytanie, bo tam jest taka informacja:

#VwSwPartNumber:1T0035680D/3T0035680B/7F0035680A/7E0035680A/1T0035680H/1T0035680J/3T0035680E/3T0035680F

 

A ja mam takie oznaczenie: 1T0035680C którego tam nie widzę czy to w niczym nie przeszkadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie soft 4120A, obedzie sie bez kodowania

z tym ze szukaj wersji softu ktora CI podzieli dysk na 3 partycje, sa rozne wersje i nie kazda to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do aktualizacji map w mojej RNS 510.

Niestety jest to wersja 0xC001 1T0035680A

Aktualnie mam wgrany firmware 1100 i wyświetla mi 1T0035680B

Bardzo proszę o informację jakie najnowsze mapy mi do tego podejdą, ewentualnie jaki firmware można wgrać aby śmigały mi nowe mapy.

Trochę kopałem w internecie ale niestety nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Przymierzam się do aktualizacji map w mojej RNS 510.

Niestety jest to wersja 0xC001 1T0035680A

Aktualnie mam wgrany firmware 1100 i wyświetla mi 1T0035680B

Bardzo proszę o informację jakie najnowsze mapy mi do tego podejdą, ewentualnie jaki firmware można wgrać aby śmigały mi nowe mapy.

Trochę kopałem w internecie ale niestety nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

 

ręce opadają, nawet przeglądając co któryś post w tym temacie nie sposób nie znaleźć rozwiązania, może i kopałeś ale chyba w ogródku.... temat ma tyle stron właśnie przez to, że co chwilę ktoś zadaje takie pytanie zamiast przeczytać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120A (modified), mapy najnowsze jakie sa czyli v13 WEST/EAST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4120A (modified), mapy najnowsze jakie sa czyli v13 WEST/EAST

 

Kolego ElNinijo dziękuję za odpowiedź.

 

A nawiązując do twojej odpowiedzi Rysieeek to chętnie bym pokopał w ogródku - ale twojej kobiecie :haha

W całym tym temacie są 4, może 5 postów dotyczących wersji 1T0035680A i w żadnym nie ma konkretnej informacji.

Ja temat przejrzałem, ale ty chyba nie. Za bardzo skupiasz się na udzielaniu nijakich odpowiedzi.

Bez urazy - ale czego można się spodziewać po warszawiaku :)

Edytowane przez MarcinK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności