Skocz do zawartości
zima18

Elektryczny pistolet do malowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A więc... wkrętarkę kupiłem z pomocą forum i jestem z niej bardzo zadowolony, a teraz przyszła kolej na elektryczny pistolet do malowania. Brat ma już dosyć malowania wałkiem i zostawianym syfem przez owy wałek, a więc chcę ulokować koło 400 zł w pistolet do malowania. Głównie chodzi o malowanie ścian farbą akrylową. Przymiarka jest na takie dwa pistolety:

-pierwszy

-drugi.

I teraz pytanie, czy miał ktoś z tym do czynienia, czy ktoś to użytkuje i jak to się sprawuje? Może jednak nie warto kupować za taką kasę, tylko zainwestować w dobry wałek? Chociaż z drugiej strony jakby taki pistolet ładnie malował to jednak warto, tylko właśnie... czy to ładnie maluje?

Czy takie pistolety nadają się do farby akrylowej, która jest jednak gęsta?

Z góry dzięki za wszelkie sugestię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych ktory pokazales to mam ten: http://allegro.pl/bosch-pistolet-natryskowy-do-malowania-psp-260-i1810640194.html

 

raz probowalem pokoj pomalowac farba lateksowa i nie dalo rady - za gesta. ostatecznie pomalowalem walkiem bo nie wiedzialem co sie stanie z farba po rozcienczeniu. akrylowa tez jest gesta wiec bedzie trzeba rozcieczac. malowalem ostatnio do proby farba olejna+nitro, nawet fajnie wyszlo - troche zawalilem sprawe bo mialem niedokrecony "wylot".

minusem jest to ze pojemnik z farba masz na dole wiec pod kątem nie pomalujesz gdy jest jej malo bo zacznie pryskac.....

drugi minus to glosna praca pistoletu

 

 

podsumowujac - malowalem w sumie pierwszy raz i polecam. troche wprawy i moim zdaniem auto mozna nawet pomalowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecę ci żadnego z tych dwu pistoletów, ale za to mogę ci polecić ci pistolety firmy którą znam. Sam używam jednego z ich modelu pistoletów hydrodynamicznych http://www.wagner-polska.com.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=11&kat_id=47

którym maluje farbami wodorozcieńczalnymi, na bazie benzyn oraz rozpuszczalników, a po zmianie dyszy na większą malowałem również emulsjami akrylowymi ściany i sufity, malowałem również blaszaną halę farbą "pilacynk", a i był też malowany samochód dostawczy Vw transporter.

Myślę że firma Wagner ma większe doświadczenie w tworzeniu sprzętu do malowania, lakierowania niż Bosch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam tą firmę, mam taki model "WallPerfect W660 XXL", malowałem dwa pokoje f. akrylową, drzwi dwóch garaży i sporą altanę farbami na bazie rozpuszczalnika, teść pomalował cały garaż i problemów nie było, trzeba dbać tylko o to żeby dysze były czyste bo przy gęstej farbie potrafi się przyblokować i "srać" farbą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem jednak zakup pistoletu, zainwestowałem 20 zł w wałek Dextera. Sprzedawca powiedział mi, aby przed pierwszym malowaniem spłukać go gorącą wodą, żeby nie zostawiał syfu podczas malowania. Spłukałem, zacząłem malować i wyszło pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności