Skocz do zawartości
Gość myszu

problem na biegu jalowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszu

Po wcisnieciu sprzegla do konca na biegu jalowym samochod zachowuje sie normalnie i pracuje cicho, ale po wycisnieciu sprzegla na biegu jalowym samochod zaczyna cos glosniej pracowac, nie mam pojecia co to moze byc, sprzeglo mam sprawne, podczas jazdy czy ruszania nie slizga sie nic , posiadam samochod passat 1.9d rok 1990, z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji odzywa się skrzynia biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszu

skrzynia chodzi normalnie, nie mam najmniejszych problemow z wrzucaniem biegow, a jesli to wina lozyska oporowego to jaka jest w przyblizeniu cena wymiany ? i tak sie zastanawiam czy z tym mozna jezdzic jeszcze, bo obecnie mam malo pieniedzy na naprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest to napewno lożysko oporowe.

Lożysko oporowe pracuje wtedy, gdy wciskamy pedal sprzęgla. I gdy na wcisniętym pedale sprzęgla slyszymy chrobotanie to napewno pochodzi ono od lożyska.

Wciskamy pedal, lozysko wyciska nam tarczę sprzęgla (odsuwa tarczę od kola zamachowego). Wtedy dzięki temu, że lożysko się obraca nie następuje gwaltowne zużywanie się lapki wysprzęglającej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszu

czyli to moze byc skrzynia biegow ? jak juz wczesniej pisalem biegi wchodza bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim (szum z wrzucaniem biegów) nie musi mieć nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Może być łożysko na wałku sprzęgłowym.Sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełz

z całym szacunkiem łożosko oporowe słychać głównie na biegu jałowym giedy nie jest wciśnięty pedał sprzęgła po wciśnięciu cichnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragred

sprawa kolegi jest bardzo podobna do mojej a wrecz taka sama. przy wcisnietym sprzegle nic nie slychac natomias jak sie pusci slychac roznego rodzaju zgrzyty dochodzace zekomo ze skrzyni biegow. pojechalem do mechaniora mowi "lozysko oporowe" ja na to ok "wymieniamy" lozysko wymienione ale 250 zl w plecy bo to nie to !!!! chwila opoczynku, zarobione troche kasy robie drugie podejscie. drogi mechanik mowi ze "jesli nie lozysko to skrzynia" ja na to dobra wyjmujcie skrzynie. wyjeli zawiazlem ja do mechaniora od skrzyn, koles rozebral ja na czesci pierwsze wymienil doslownie chyba 4 malutkie waleczki na walku glownym i w obudowie skrzyni bo mialy naprawde leciutkie wrzery.powiedzial rowniez ze jeszcze nie widzial skrzyni w tak dobrym stanie i ze te waleczki napewno nie wydawalyby takiego odglosu. zmontowal wszystko. taka przyjemnosc kosztowala mnie 250zl. wracam do warsztatu, zdecydowalem sie na wymiane tarczy sprzegla wraz z dociskiem bo po co za jakis czas znowy wyciagac skrzynie zeby zmieniac sprzeglo, ta cala przyjemnosc kosztowala mnie o ile dobrze pamietam ok 650-700 zl wraz ze zmontowaniem wszystkiego. i co sie okazuje, chargot caly czas jest lecz w duzo mniejszym stopniu go juz slychac ale jest, pierwsza przyczyna tak ja podejrzewam byly sprezyny w tarczy sprzegla, natomiast druga przyczyna jest juz wyrobiony wysprzeglik ale z tym drugim to takie przypuszczenia. do tej pory nie ma madrego coby powiedzial "panie wymien to i bedzie chodzil jak zyletka". musze juz z tym zyc niestety

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności