Skocz do zawartości
Stochastic

Jaki smartfon kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

. minus to taki że bateria trzyma 1-2 dni max.

 

niestety smarty mają to do siebie, jeśli korzystasz z nich w 100%

oczywiście możesz wyłączyć "dane sieci" i "wifi" , wtedy bateria trzyma 4-5 dni (iPhone) tylko po co wtedy smartfon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hightower - w zeszlym tygodniu kupilem wymienilem zonie telefon, i wybor padl na Defy, mimo, ze rozwazalem zakup Ace oraz HTC Desire.

Ace mimo ciekawego designu, przegralo przez brak mozliwosci obslugi Javy, i zdaje sie RAMu tam jest jak na lekarstwo. Dlatego Motorole Defy polecam bardziej niz Ace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za duży :]

nokia n8 ma 12Mpix,więc zdjęcia powinny być ok.

 

nie załamuj mnie... im więcej pikseli tym gorzej a nie lepiej. Niestety lud nie mający prawie o niczym pojęcia leci na te megapiksele i tak to się nakręca. Im więcej megapikseli na danej powierzchni tym większe szumy, większe algorytmy odszumiające i w efekcie mniej szczegółowe zdjęcia. Na takiej maciupciej matrycy w telefonie to 2MPix powinny być a nie 12. No i zdjęcia potem ważą nie po 300kb tylko po 5Mb więc ciężej to przechowywać, magazynować, kopiować, wysyłać... koszmar. A najlepsze jest to, że 12MPix to rozdziałka do wydruków A3. Widział ktokolwiek aby drukować na plakatach zdjęcia z komórek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie załamuj mnie... im więcej pikseli tym gorzej a nie lepiej. Niestety lud nie mający prawie o niczym pojęcia leci na te megapiksele i tak to się nakręca. Im więcej megapikseli na danej powierzchni tym większe szumy, większe algorytmy odszumiające i w efekcie mniej szczegółowe zdjęcia. Na takiej maciupciej matrycy w telefonie to 2MPix powinny być a nie 12. No i zdjęcia potem ważą nie po 300kb tylko po 5Mb więc ciężej to przechowywać, magazynować, kopiować, wysyłać... koszmar. A najlepsze jest to, że 12MPix to rozdziałka do wydruków A3. Widział ktokolwiek aby drukować na plakatach zdjęcia z komórek?

 

hmmm,czyli trzeba ponownie przemyśleć sprawę,tudzież znalezć użytkownika nokii i sprawdzić na zywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal , thx za infos, muszę obadać ten telofonik, zobaczymy jak tam interfajs wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ałamuj mnie... im więcej pikseli tym gorzej a nie lepiej. Niestety lud nie mający prawie o niczym pojęcia leci na te megapiksele i tak to się nakręca. Im więcej megapikseli na danej powierzchni tym większe szumy, większe algorytmy odszumiające i w efekcie mniej szczegółowe zdjęcia. Na takiej maciupciej matrycy w telefonie to 2MPix powinny być a nie 12. No i zdjęcia potem ważą nie po 300kb tylko po 5Mb więc ciężej to przechowywać, magazynować, kopiować, wysyłać... koszmar. A najlepsze jest to, że 12MPix to rozdziałka do wydruków A3. Widział ktokolwiek aby drukować na plakatach zdjęcia z komórek?

tak ale nie wziąłeś tego pod uwagę że zdjęcia i filmy robisz w jakości HD więc jak gdzieś jedziesz to szczerze mówiąc nie potrzebujesz laptopa, aparatu czy kamery bo wszystko masz w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale nie wziąłeś tego pod uwagę że zdjęcia i filmy robisz w jakości HD więc jak gdzieś jedziesz to szczerze mówiąc nie potrzebujesz laptopa, aparatu czy kamery bo wszystko masz w telefonie.

 

nie wiesz o czym piszesz. Popularnie zwane FullHD ma rozdzielczość 1920x1080 a to daje ciut ponad 2megapiksele. I jeśli masz monitor czy telewizor z 1080p oznacza to że ma on odrobinę ponad 2MP rozdzielczości. Nic Ci więc te 12MP w aparacie nie daje. Nie zapominaj też o takim delikatnym drobiazgu, że nokia o której tu toczy się rozmowa nagrywa w 720p 25fps i słabym bitrate - więc co z tego że nazywa się to HD skoro widoczna jakość ze względu na kompresję jest po prostu słaba?

 

Ostatnio Sony wypuściło kilka modeli aparatów, które pod względem nagrywania materiału wideo deklasują większość kamer a co tu dopiero porównywać do telefonów. HX100V jest owszem duży, bo to hybryda, ale już taki HX9V nagrywa 1080/50p w 28MBitach/s i jakość obrazu po prostu zwala z nóg. A HX9V nie jest wiele większy od dużych telefonów, do tego kosztuje połowę tego co one (około 1000pln).

 

Jaka by komórka nie była - nagrywanie HD to jest w jej przypadku kiepski żart a do nagrywania 720p wystarczyłaby matryca mająca dokładnie 1280x720 a to jest niecały 1 (słownie JEDEN) megapiksel.

 

Używasz określenia szalenie popularnego "w jakości HD" usprawiedliwiając wpakowanie 12MP matrycy w komórkę - a dla osoby która ma o tym elementarne pojęcie jest to po prostu szok i niczym nie usprawiedliwiona głupota. Dopóki ludzie będą chcieli większą liczbę przy znaczku MP - świat będzie dalej brnął w tę kompletną głupotę która w żadnym stopniu nie określa jakości wyprodukowanego obrazka. Optykę aparatu i wielkość matrycy przyrównaj do brudnej szyby - nawet jakbyś miał 200MP to i tak obrazek wyjdzie słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiesz o czym piszesz. Popularnie zwane FullHD ma rozdzielczość 1920x1080 a to daje ciut ponad 2megapiksele. I jeśli masz monitor czy telewizor z 1080p oznacza to że ma on odrobinę ponad 2MP rozdzielczości. Nic Ci więc te 12MP w aparacie nie daje. Nie zapominaj też o takim delikatnym drobiazgu, że nokia o której tu toczy się rozmowa nagrywa w 720p 25fps i słabym bitrate - więc co z tego że nazywa się to HD skoro widoczna jakość ze względu na kompresję jest po prostu słaba?

 

Ostatnio Sony wypuściło kilka modeli aparatów, które pod względem nagrywania materiału wideo deklasują większość kamer a co tu dopiero porównywać do telefonów. HX100V jest owszem duży, bo to hybryda, ale już taki HX9V nagrywa 1080/50p w 28MBitach/s i jakość obrazu po prostu zwala z nóg. A HX9V nie jest wiele większy od dużych telefonów, do tego kosztuje połowę tego co one (około 1000pln).

 

Jaka by komórka nie była - nagrywanie HD to jest w jej przypadku kiepski żart a do nagrywania 720p wystarczyłaby matryca mająca dokładnie 1280x720 a to jest niecały 1 (słownie JEDEN) megapiksel.

 

Używasz określenia szalenie popularnego "w jakości HD" usprawiedliwiając wpakowanie 12MP matrycy w komórkę - a dla osoby która ma o tym elementarne pojęcie jest to po prostu szok i niczym nie usprawiedliwiona głupota. Dopóki ludzie będą chcieli większą liczbę przy znaczku MP - świat będzie dalej brnął w tę kompletną głupotę która w żadnym stopniu nie określa jakości wyprodukowanego obrazka. Optykę aparatu i wielkość matrycy przyrównaj do brudnej szyby - nawet jakbyś miał 200MP to i tak obrazek wyjdzie słaby.

 

powiadasz że słabo nagrywa filmy mhmm no ja bym tego nie powiedział no ale skoro Ty tak uważasz to się nie będę kłócił... co do pixeli nie wiem bo szczerze mówiąc się na tym nie znam ale według mnie jak by to nie miało znaczenia jak Ty to piszesz to by tego nie robili typu kamer aparatu itp, owszem może to być i chwyt marketingowy ale jakość obrazu zdjęć, video też na pewno jest lepsza a dlaczego tak uważam ? miałem kiedyś cyfrówkę samsunga podajże 7.1 pixela kupiłem cyfrowa lustrzankę sonego z 14.1 pixela i powiem Ci że różnica jest KOLOSALNA :) nie wiem czy to jest zasługa innego producenta czy to że to jest lustrzanka cyfrowa nie wiem ale różnica jest i tego mi nikt nie wmówi że 2 pixele a 12 pixele to jest to samo !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakość obrazka ma wpływ FIZYCZNA wielkość matrycy. Komórki mają taką maleńką płytkę, maciupcią dosłownie. Kompakty mają matrycę maleńką, lustrzanki dzielą się na APS-C (tanie i popularne) oraz na pełną klatkę (najwyższe modele). Porównanie masz tu:

 

[ATTACH=CONFIG]66574[/ATTACH]

 

 

Kompakty samsunga do niedawna były baaardzo słabe, dopiero teraz EX-1 czy bezlusterkowce dają naprawdę dobry obrazek. Więc przyrównanie jakiejkolwiek lustrzanki do kiepskiego kompaktu jest hmmm... nie na miejscu ;)

 

Chodzi mi generalnie o to, że liczba naście megapikseli jest dobra i właściwa do dużych aparatów z przeznaczeniem profesjonalnym. Normalnemu użytkownikowi wystarczyłoby 2-3 ewentualnie 5-6MP a to i tak byłoby bardzo dużo bo: zdjęcia najczęściej oglądamy na monitorach komputerów. Mając monitor fullHD mamy w nim rozdzielczość 2MP. Jeśli mamy laptopa z przykładowo 1400x900 to daje to nam dokładnie 1.26MP! Więc po jaką cholerę pakować w komórki kilkanaście MP? Jest to najzwyklejszy przykład chwytu marketingowego. Zdjęcia ważą więcej, dłużej się zapisują, kopiują, zbliżają itp. Mało tego - im mniejsze upakowanie pikseli na matrycy (mniej MP na danej powierzchni) tym większym prądem matrycę można zasilić i uzyskać jej większą czułość. Większa czułość pozwala z kolei na robienie zdjęć w ciemniejszych warunkach!

 

Na rynku kamer producenci idą bardzo ostrożnie w liczbę MP. Tam pakują w kamery 2-4MP właśnie dlatego żeby kamery mogły nagrywać w ciemniejszych warunkach. No i żaden laik w sklepie nie kupuje kamery kierując się jej liczbą MP. Niestety w świecie króluje opinia że właśnie liczba MP odzwierciedla jakość - a paradoksalnie jest dokładnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby matryca ogarniała te 12mpx to musiałaby mieć rozmiar połowy N8 ;)

 

jednak dla użytkownika ważne jest żeby się pochwalić jakie to on duże zdjęcia robi tymi swoimi mpx ;) a skoro i tak wszyscy ładują dużo mpx w telefony to już lepiej zwracać uwagę na optykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już 5mb był przerostem formy nad treścią w telefonie ale cyferki robią wrażenie na większości klientów więc wyścig trwa. Na szczęcie w opcjach można zmniejszyć rozdzialke i trzaskać foty 3,2mb (wg mnie to wystarczająca rozdzielczość) ale tego nie zrobi się z dwurdzeniowymi, a niedlugo czterordzrniowymi cpu w telefonie, które będą jeszcze długi nie w pełni wykorzystywane...

Jesus didn't tap.

(Sent from SGS2 using Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co wybrac Htc desire Z czy Htc Wildfaire S? Pierwszy jest starszy ale ma większy wyświetlacz i szybszy procesor no i jest tańszy a drugi nowszy i cieńszy. Czy może się ktoś wypowiedzieć kto miał styczność z tymi fonami? Wygląd ma również znaczenie bo to ma być telefon dla zony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o HTC Desire Z ? Bardzo mi zależy żeby dotykowiec miał jeszcze fizyczne qwerty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważam samsung galaxy s+ / xperia neo v , chyba to podobny sprzęt, ale mam pytanie, spotkał się ktoś z ofertą na biały model ?

bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o HTC Desire Z ? Bardzo mi zależy żeby dotykowiec miał jeszcze fizyczne qwerty
powiem Ci że posiadam takowy model i jeśli chodzi tu o moje skromne zdanie to ja jestem zadowolony :D bardzo przyjemny smartphone, wprowadzanie tekstu za pomocą dołączonej klawiaturki qwerty jest powiedział bym że bardzo fajny, a co do tekstu z linku kolego Michal1980 to nie zgadzam się z: wysuwanie klawiatury, gówno prawda że trzeba chwytać górną połowę telefonu i podnosić, wypadać też nie wypada z łapy :D chyba że tester pracował w kamieniołomach przy młocie pneumatycznym hehe :D co do systemu to chodzi bardzo płynnie raczej się nie wiesza, nawet gierki w HD śmigaja. Ja telefonik oceniam 7/10 ale wybór należy do Ciebie :D

 

---------- Dodano o 17:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:10 ----------

 

rozważam samsung galaxy s+ / xperia neo v , chyba to podobny sprzęt, ale mam pytanie, spotkał się ktoś z ofertą na biały model ?

bo nie mogę nigdzie znaleźć.

moim zdaniem Galaxy s+ to shit w tej cenie (mam namyśli allegro) można już wyrwać SE xperia arc s, albo jakiś model HTC, np desire HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, nie gownoprawduj mi tu tylko poczytaj opinie na dowolnym forum GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel, nie gownoprawduj mi tu tylko poczytaj opinie na dowolnym forum GSM.
ale po co ja mam czytać jak ja mam tel w ręce ?? hmm ? czytaj ze zrozumieniem :D to jest opinia ludzi którzy mieli tel przez może 20 min do testu. Ja go użytkuje już 5 miesiąc i na podstawie tego napisałem MOJĄ opinię, nikt się z nią nie musi zgadzać. Edytowane przez danieldyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Jak Tobie jest wygodnie to to jest najważniejsze, a opinie na forach gsm przedstawiają użytkownicy danych telefonów;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co sądzicie o Sony Xperia S? co wybralibyście mając do wyboru jeszcze Iphone 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności