Skocz do zawartości
FiFi_ino

Od jakich slinków pasuje dwumasa do ATJ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem czeka mnie wymiana dwumasy w moim pasacie, niestety szukam uzywanej (brak funduszy).

I wlasnie zastanawiam sie czy wszystkie diesle maja tą samą dwumase w naszych autkach. Sugeruje się tutaj tą aukcja: http://www.swistak.pl/a17142901,KOLO-DWUMASOWE-SACHS-AUDI-A4-A6-SKODA-SUPERB.html.

Posiadam szkrzynie biegóe DUK 5 biegów manual

Najchetniej wybrałbym od jakiegos 130 konnego silnika, bo wiadomo ze wtedy moge szukac dwumasy z nowszych roczników a od ATJota tylko 2000.

 

Prosze o ewentualne wskazówki jak sprawdzic taka dwumase przed zakupem,

Edytowane przez FiFi_ino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwumas pasuje od 130 stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy będzie pasować od nowszego silnika nie wiem, ale chyba silnik ATJ ma tarczę o średnicy 240 mm w przypadku skrzyni 6 biegowej a jaką ma przy skrzyni 5 biegowej to nie wiem.

AWX ma 228 (5 bieg), a AVF 240 (6 bieg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerować sie tylko srednica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jeśli się nie mylę to w przedliftach były skrzynie 5-tki ze wstecznym do przodu jak w 6-stkach i tam były chyba montowane sprzęgła 240mm. generalnie jeśli włożysz cały komplet od 130stki to będzie pasować. jeśli masz wsteczny do tyłu to 228mm.

 

edit:

 

do szkrzyni o oznaczeniu DUK sprzęgło 228mm z AWX będzie pasować.

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsteczny mam do tyłu napewno (na przeciw piątki) czyli od AWX, AVF i AFN 228 mm powinno pasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsteczny mam do tyłu napewno (na przeciw piątki) czyli od AWX, AVF i AFN 228 mm powinno pasowac?

Pasuje od AWX-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to koło 228 mm jest takie samo jak:

 

AHU, AHH ATJ, AFN, AVG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o bliźniaczy silnik do ATJ, a mianowicie o AJM :)

 

skrzynia 5 ze wstecznym do tyłu, też podejdzie z AWX'a dwumasa?

 

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

 

dobra, nie było pytania, znalazłem PDF'a od gUrala i tez mam skrzynię DUK - SORRY :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, jak się ma z dwumasem od 1,8 T?

Gdyz zalozylem taki i tereaz dopiero zaczalem sie zastanawiac czy moze sie roznic,

Z zewnątrz jest taki sam, idealnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AJM i nie ma możliwości żeby żeby pasowało z 1.8 T.. Po nr nadwozia sprawdzałem to jedynie pasuje z ATJ, AVF, AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta tym pytaniem... Czyli jak mam silnik ATJ i wsteczny do przodu (wciskana jedynka) to mam dwumase o średnicy 240mm? I czy jesli znajdę koło o takiej średnicy od AWX/AVB to będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję trochę kotleta tym pytaniem... Czyli jak mam silnik ATJ i wsteczny do przodu (wciskana jedynka) to mam dwumase o średnicy 240mm? I czy jesli znajdę koło o takiej średnicy od AWX/AVB to będzie pasować?

 

Masz średnice 228mm, jeśli chcesz to mam do sprzedania używany dwumas w bdb stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności