Skocz do zawartości
Rotor

[AVF] Silnik zachlapany olejem -jak umyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem małą dolewkę oleju, niestety trochę po ciemku. Zagadałem się z kolegami i nie zamknąłem korka od wlewu oleju. Przejechałem tak 30km. Na szczęście nie zgubiłem korka ale zachlapało się nieźle - oczywiście plastikowa osłona to najmniejszy problem ale wokoło i po lewej (stojąc twarzą do komory silnika) i chyba na turbinę trochę poleciało. Zalał się też taki element, hm srebrna metalowa okrągła puszka niedaleko korka (strzałka na zdjęciu), do tego "tapicerka" na masce. zaznaczyłem też mniej więcej gdzie się zalało.

Plastikową osłonę silnika to cobie zdejmę i wyszoruję ale reszta? Co robić?

silnik-olej.jpg

Edytowane przez Rotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

uzyj sprayu do czyszczenia silnika (jakis Engine Cleaner np z Lidla daje doskonale rade) potem wytrzyj jakas szmata i znow masz czysty motor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat K2 do usuwania syfu, spsikać cały silnik, zasłoń tylko torbą foliową alternator. Odczekaj po psikaniu z 10 minut i karcherem wszystko umyj. Nic się nie stanie. Ja tak silnik myje 2 razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki środek do czyszczenia maski, gdzie nie używasz wody, po psiknięciu i odczekaniu, sprężonym powietrzem czyścisz silnik i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężonego powietrza nie mam więc chyba spróbuję wodą bo samą szmatką raczej nie umyję dokładnie. Przy okazji - co to za element ten który zaznaczyłem strzałką? Czy zalanie go olejem nie jest niebezpieczne? moge tak jeszcze do weekendu pojeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór recylkulacji spalin,zwany EGR,nic mu nie będzie-zwykle jest zachlapany olejem :) .

A co do czyszczenia komory silnika i maski od spodu, tak jak pisał Damian,bez środka chemicznego i strumienia wody pod ciśnieniem się nie obędzie.Szmatą, to syzyfowa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, faktycznie EGR, ale wstyd...

Dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał Damian zasłoń alternator i staraj sie nie psikać chemią i wodą po napinaczu paska wielorowkowego - łatwo można załatwić rolkę, a jest troche drogawy.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zmywaczem do hamulców na giełdę handlarze dojechali autko wypucowane a po 70 km cały się olejem zarzygał i jak sprzedać. Wyciągneli zmywacz i silnik jak nówka się zrobił aż oczy ze zdziwienia przecierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pracy wspominał mi o preparacie Wurtha właśnie do hamulców ale byłem w Realu przy okazji i znalazłem płyn do mycia silnika marki "Moje auto" za niecałe 10zł. Nie chciało mi się czekać na paczkę z Allegro więc wziąłem i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tak sprzedać z zasyfionym silnkiem. (rozlało mi olej po całym silnku).

Klientela co chciała kupić stwierdziła że nie wiedzą skąd to - w moje tłumaczenia nie wierzyli, dlatego polecam pojechać na myjnię w której robi się tego typu rzeczy. próbowałem myć na ogólnodostępnej myjni automatycznej - ale kiepsko wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Jacek, umyj zmywaczem do hamulców, schodzi cudownie, po zabiegu z silnika możesz "jeść" bez obrusika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności