Skocz do zawartości
Patrick

Zamek tył-czy pasuje 3b4839016a (do modelu 2001) zamiast 3b4839016al(od modelu 2002)?

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko-może ktoś już to przerabiał: czy zamek z rocznika przed 2002 z numerem 3b4839016a przypasuje do rocznika 2004 zamiast 3b4839016al? Czym one się różnią?

Potrzebuje zamek prawych tylnych drzwi do paska rodziców i widzę, że etka podaje do modelu 2001 zamek o numerze 3b4839016a, a od modelu 2002 wzwyż zamek z numerem 3b4839016al. No i cały problem, że przeglądając nowe zamienniki na Allegro nie widzę żadnego odpowiednika z końcówką AL. Są tylko 3b4839016a i w opisach podane jest, że pasują do Passata do 2002-czyli zgadzało by się to z Etką.

Czy ktoś zakładał taki do młodszego paska? Mam już dość rozbierania drzwi, nie mam więcej czasu, ani chęci, a stary zamek nie chce współpracować, choć wydaje się być wszystko w porządku z nim- dlatego zamierzam wypróbować co wart jest zamiennik, z używkami kombinować nie będę bo wiemy jakie te zamki są...

Tylko kupić i żeby nie pasowało to też nie sposób...

W ostateczności kupię i sam sprawdzę, aczkolwiek liczę, że ktos już to sprawdził przede mną-w końcu każdego zamki dosięgają prędzej czy później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, że nikt z roczników od 2002 wzwyż nie kupował zamiennika zamka z allegro :dupablada

To może inaczej sformułuje pytanie-czy ktokolwiek zakładał do Paska po 2002 zamiennik zamka z Allegro, albo zamek np z 3b (z wcześniejszego rocznika)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze roznicy,jak zmienialem a co do zakupu to zaden zamiennik tylko uzywka orginal, przelutowac mikro i bedzie oki , zrobisz jak chcesz pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie.

Normalnie jestem zagorzałym przeciwnikiem zamienników, ale w tym wypadku chcę zamiennik bo w PL bywam raz lub 2 razy do roku na ok 2 tygodnie. W tym czasie jak tata ma jakieś bolączki do zrobienia to staram się mu zawsze je zrobić. Tym razem padło na zamek-zmarnowałem już dwa wieczory na ten zamek, a nie zostało mi już dużo czasu-urlop szybko się kończy, a też nie chcę go tylko przy aucie grzebiąc spędzić. Kupię zamiennik, założę, a ori zamek wezmę ze sobą i postaram się naprawić.

Kupię używkę i będę dalej kombinował z jej regenaracją bo kupno sprawnej to raczej mała szansa. A do kombinacji zniechęcił mnie ten ori zamek-byłem pewny, że to luty, a się okazało, że luty i mikrostyki w środku są idealne (choć i tak luty przelutowałem) Dodatkowo cała płytka w środku pokryta jest jakimś lakierem-czyżby odpowiedź VW na zimne luty i tu jest różnica zamków?

W ogóle cały zamek wygląda jak nowy, a bolec raz się dźwignie, a raz nie-to samo z zamknięciem. Jedyne czego nie sprawdziłem to tego nieszczęsnego micro na dwóch kablach w części mechanicznej-tylko, że on informuje czy zamek jest otwarty czy zamknięty, a fis pokazuje te drzwi, że są otwarte i oświetlenie też się zaświeca-więc ten micro działa. W każdym razie sprawdzę to na spokojnie jak będę miał czas u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo cała płytka w środku pokryta jest jakimś lakierem-czyżby odpowiedź VW na zimne luty i tu jest różnica zamków?
Płytkę pokrytą takim lakierem widziałem po wyjęciu zamka z passata(rocznik 97) mojego znajomego(typowe problemy z centralnym).Skoro jest tam lakier( zabezpieczenie przed wpływem czynników atmos.),pomyślałem,że problem nie dotyczy zimnych lutów.Mimo wszystko przelutowałem punkty i problem zniknął,więc ten lakier ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez je przelutowałem, bo jak już miałem płytkę na wierzchu to pomyślałem czemu nie- ale nic to nie dało w tym przypadku.

W każdym razie zamiennik już kupiony-jutro montuje. Dowiedziałem się od kolegi forumowego, że w zamkach tych lubią padac silniczki-moim zdaniem tu jest problem w tym zamku, więc jak już będę miał czas to sobie na spokojnie spróbuje zmienić ten silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie zamiennik już kupiony-jutro montuje.

Opisz wrażenia po wymianie-czy nie zamyka się zamek głośniej po wymianie... Przed 2003r zamek centralny w Passacie był strasznie głośny-po 2003r i wymianie zamków na inne zamykanie już było cichsze i przyjemniejsze dla ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dla mnie i tak jest głośny ten co jest teraz. No ale dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniłem dziś zamek. Efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania-zamek, działa i zamyka się delikatnie i lekko, jakby nie zamek z paska ;). Do otwarcia wystarczy delikatnie pociągnąć klamkę i bez żadnego oporu drzwi się otwierają.

Ale zanim zamek założyłem to otwarłem go-po pierwsze z ciekawości, żeby sprawdzić jak jakościowo jest wykonany, a po drugie chciałem go przesmarować i zabezpieczyć na ile się da. Mechanicznie z jakością jest całkiem nie źle trzeba przyznać, natomiast sama płytka sprawiała wrażenie taniej-no ale przecież jest tania ;) Mikrostyczniki były z metalowymi ramionami, podczas gdy w oryginalnym zamku nie miały tego-były tylko trzpienie plastikowe, które części zamka naciskały. Więc tu chyba znów na plus, bo mikrostyk się nie wytrze tak szybko jak w ori. Sama przekładnia ślimakowa i zębatki oraz silniczek wyglądały całkiem porządnie. Wszystko przesmarowałem baaardzo obficie białym smarem w spraju, a pokrywę elektroniki złożyłem dla uszczelnienia na przezroczysty silicon. Zrobiłem tak by zapewnić jak najlepsza ochronę przed wilgocią i wypełnić półcentymetrowy brak uszczelki...

Części mechaniczne zamka również spryskałem bardzo mocno smarem i pewnie dzięki temu zamek chodzi tak lekko i przyjemnie.

Jedną różnicę tylko zauważyłem w działaniu. Pasek taty miał ustawione selektywne otwieranie drzwi z pilota. I po jednym naciśnięciu ten zamek otwierał się razem z zamkiem kierowcy, a nie jak reszta po drugim naciśnięciu.

Dodatkowo gdy wyłączałem ryglowanie to zamek zamiast tylko odryglować to otwierał się. (gdy zamykamy auto, drugie naciśnięcie zamknięcia na pilocie powoduje odryglowanie zamków).

Ale to małe szczegóły jak dla mnie-kodowanie zamka zmieniłem na otwieranie wszystkich zamków po jednym naciśnięciu, a rygli i tak się nigdy nie wyłącza.

Więc ogólnie jestem bardzo zadowolony-zwłaszcza za tą cenę.

Zobaczymy ile pochodzi bezusterkowo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dźwięk przy zamykaniu zamka centralnego taki sam, jak w oryginale :?: Zamiennik nie jest głośniejszy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk samego centralnego przy zamykaniu nie odbiega od innych zamków, ani od starego. Natomiast przy zamykaniu (trzaśnięciu) drzwi jest wyraźnie ciszej i delikatniej. Muszę wszystkie zamki u siebie tak przesmarować ;) (jeden z tyłu przesmarowałem na ile dałem radę przez zaślepkę od klamki i jest różnica, ale jednak nie jest tak dobrze jak na tym zrobionym dziś).

 

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-golf-bora-zamek-drzwi-tyl-prawy-new-i1760802046.html

Kupowałem tutaj, gdyby ktoś był zainteresowany-przesyłka błyskawiczna-na nastepny dzień było (kurierem DHL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk samego centralnego przy zamykaniu nie odbiega od innych zamków, ani od starego.

O to mi chodziło właśnie :) Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu-mając na uwadze Twoją poprzednią wypowiedź o tym specjalnie się dzis przysłuchałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu-mając na uwadze Twoją poprzednią wypowiedź o tym specjalnie się dzis przysłuchałem ;)

Zakupiłem zamiennik do przednich lewych drzwi o numerze 3B1837015A... ETKA podpowiedziała mi, że w drzwiach mam zamek o kodzie 3B!837015AP-no ale zaryzykowałem ;)

No i dzisiaj małe zaskoczenie-w drzwiach miałem zamek z końcówką Q w kodzie :zeco No ale pooglądałem oba zamki, porównałem piny w gniazdku i wymieniłem-pierniczenia się z tą wymianą troszkę jest-nie ma co ukrywać. Już łatwiejsza jest wymiana palników xenonowych w 3BG ;)

Nasłuchiwałem też dźwięków-nieco się różni od tego, który był wcześniej zamontowany, ale nadal na szczęście jest cichy :) No i wszystko działa-domykanie szyb z zamka i najważniejsze-w końcu widzi otwarte drzwi :)

Są jakieś tam małe różnice w tych zamkach, między oryginałem a zamiennikiem, ale do zniesienia. W końcu zamiennik kosztuje 70zł, a nie tle, co oryginał, czyli ponad 600zł :zeco

Także jeśli ktoś ma potrzebę wymiany zamka, śmiało kupujcie zamiennik ;)

Dzięki Patrick za wcześniejsze osłuchanie zamka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patrick za wcześniejsze osłuchanie zamka

Nie ma problemu-rozbierałeś go przed montażem? Szczerze polecam, po tym jak swój rozebrałem i znalazłem brak uszczelki na odcinku ok 1 cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i mnie czeka wymiana zamka...

Dziś padł mi centralny w tylnych prawych drzwiach. Wczoraj wieczór normalnie zamknąłem samochód z pilota, a dziś tylne prawe drzwi już się nie otworzą, bo rygiel został w tapicerce. Wcześniej przez ponad miesiąc przy prawie każdym zamykaniu siłownik w tych drzwiach głośno "burczał".

Z ETKI wynika, że mam 3B4 839 016 AL, a na Allegro znajduję tylko z "A" na końcu, ale skoro piszecie, że podejdzie to kupuję bo wolę dać 85 zł z przesyłką, niż 560 które zaśpiewał mi miły pan w ASO VW :/

Jeszcze tylko się będę musiał dostać do zamkniętych na amen drzwi.....

PS. Taki zamek mieliście chłopaki na myśli, co???

http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-prawy-vw-bora-golf-iv-passat-b5-i1921821508.html

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Taki zamek mieliście chłopaki na myśli, co???

http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-pr...921821508.html

Tak. Ja wybrałem jeden z najtańszych-tylko od innego sprzedawcy-nie pamiętam już którego-jak go odnajdę, to dopiszę tutaj.

 

Edit//

Od tego Sprzedawcy brałem zamek: http://allegro.pl/show_user.php?uid=21005583

http://allegro.pl/zamek-drzwi-golf-iv-passat-skoda-octavia-prawy-tyl-i1929745374.html

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Taki zamek mieliście chłopaki na myśli, co???

http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-prawy-vw-bora-golf-iv-passat-b5-i1921821508.html

 

 

 

 

Ja do swojego brałem ten i wszystko chodzi jak należy i nie wydaje sie też jakoś nadmiernie głosny (napewno nie wyróżnia sie spośród innych jak zamykam auto ) ....

Edytowane przez szajba71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Zamówiony zamek. Jutro powinien być, a w piątek biorę się za wymianę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że gdy padł mi centralny w tych jednych drzwiach, reszta wprawdzie zamyka się i otwiera normalnie, czyli "na dwa razy" (dwa "kliknięcia"), ale jest inna sprawa. Zawsze otwieram i zamykam auto z pilota i zawsze przy otwieraniu dwa razy mrugnął kierunkami, a przy zamknięciu raz. Teraz przy otwieraniu nadal są dwa mrugnięcia, ale przy zamykaniu nie ma wcale. Czy to może być związane z awarią zamka???

Dodam jeśli to pomoże, że dioda przy ryglu drzwi kierowcy działa jak należy nadal, a auto jest bez alarmu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności