Skocz do zawartości
Gość adamek1960

Żarówki 12v 100W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamek1960

Co się morze stać jak wystawie żarówki xenonowe 12v 100w czy coś się stanie, bo jak dalej odeszłam pare metrów do tyłu to na biało świecili czy coś morze się stopić czy lepiej takie wstawić 12v 55w a to link tych żarówek co mam http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=148097641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeszlas w morze? :D

Odblysniki szlag trafi.

 

Dodam jeszcze, ze moja cierpliwosc sie konczy - tym bardziej, ze nie bede tolerowal od osoby, ktora najwidoczniej nie skonczyla podstawowki, grozb pobicia i posadzen, ktore naplywaja od ciebie na moj priv. Albo zaczniesz sie stosowac do zasad albo zegnam ozieble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hmariusz1

żarówka bez UV block-a zły pomysł plastikowy reflektor zmatowieje i taka moc na cieniutkie kabelki :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reflektor w B5 jest plastikowy? A mi się ciagle zdawało, ze to szkło jest :przestraszony: W B4 miałem 100W wstawione i lekko poczerniały plastiki wewnątrz, ale światło i tak było ostre - jak to gdzies wcześniej pisałem - wiewiórki z drzew w nocy spadały :hyhy:;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na tych 100W nie jest napisane: Not for use in Europe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem co tam było napisane, ale skoro były normalnie do kupienia w dużym CPN-ie to dlaczego nie można by ich używac? Zakazane części by sprzedawali? Aha! Adamek - tam co na PW ci pusciłem, to zapomniałem dodac, ze ja cały czas mówię o zwykłych 100 watowych żarówkach (100w/H1), a nie o ksenonach. A zresztą B4-ki z ksenonami to nawet nie widziałem. To tak gwoli sprostowania tematu. :ok::cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skoro były normalnie do kupienia w dużym CPN-ie to dlaczego nie można by ich używac? Zakazane części by sprzedawali? Aha! Adamek - tam co na PW ci pusciłem, to zapomniałem dodac, ze ja cały czas mówię o zwykłych 100 watowych żarówkach (100w/H1), a nie o ksenonach. A zresztą B4-ki z ksenonami to nawet nie widziałem. To tak gwoli sprostowania tematu. :ok::cwaniak::evil:

 

Sprzedawać można , ale używać ich nie można. Tak to śmiesznie u nas jest.

Te żarówki nie mają homologacji.

 

I jeszcze jedno. Nie ma 100W ksenonów. Palniki D2R , D2S mają moc 35W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

 

Nie polecam j/w.

Potem problem z odbłyśnikami i złączkami.

Przerabiałem to jakieś 7-8 lat temu w Poldku.

 

Lepiej jest zainwestować w 4 przekaźniki i przeróbkę oraz porządne ustawienie świateł.

Zapewniam Cię, że efekty przekroczą Twoje oczekiwania.

Napięcie na żarówkach będzie dużo wyższe a i snop światła pada wtedy idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przecież napisałem już, ze mówię o zwykłych żarówkach, a nie o ksenonach :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol
:rotfl:

 

 

Nie polecam j/w.

Potem problem z odbłyśnikami i złączkami.

Przerabiałem to jakieś 7-8 lat temu w Poldku.

 

Lepiej jest zainwestować w 4 przekaźniki i przeróbkę oraz porządne ustawienie świateł.

Zapewniam Cię, że efekty przekroczą Twoje oczekiwania.

Napięcie na żarówkach będzie dużo wyższe a i snop światła pada wtedy idealnie.

 

Czy mogę prosić o rozwinięcie tematu przekazników i przeróbki?

Od pewnego czasu jestem lekko rozczarowany światłem które wydobywa się z soczewek a konkretnie jego intensywnością :looka:

Od razu mówię, że światła ustawałem w stacji diagnostycznej i mimo tego jakoś nie jestem zachwycony :vw:

Jeśli coś przegapiłem w FAQ to sorry :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody300

W VW i audi od kąd pamiętam nie stosowali przekaźników do świateł,reflektory mają b. długą drogę zasilania ,co objawia się w szczególnie starszych egz. duzym spadkiem napięcia na żarówce,przez to słabo swiecą .Weź na próbę podłącz kawałek grubszego przewodu od + akumulatora bezpośredni do żarówki i zobacz ile jaśniej będzie świecić ,będziesz zdziwiony!!.Przy uruchomionym silniku jeszcze jaśniej będzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja przecież napisałem już, ze mówię o zwykłych żarówkach, a nie o ksenonach :krzeslem:

 

Danek75, nie pisalem o ksenonach. Wiem o co chodzi, tym bardziej, że sprawa zostala wcześniej sprostowana.

 

 

 

kicol. 2 razy ustawialem światla na stacji diagnostycznej. Nigdy więcej nie zrobię tego blędu i nie pojadę tam by regulować ustawienie reflektorów.

Posiadlem wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie, radzę sobie sam i z bardzo dobrym tego rezultatem.

Co najmniej 2 razy opisywalem sposób ustawiania światel tu na forum. W postach umieścilem również niezbędny do przeprowadzenia regulacji zalącznik.

Opis przeróbki zasilania reflektorów wraz ze schematem również kilkakrotnie zamieszczalem na forum.

 

Teraz jestem w pracy i nie mam możliwości, by po raz kolejny zamieścic oba zalączniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z alternatorem? Czy da sobie rade?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z alternatorem? Czy da sobie rade?

 

Pozdrawiam.

Jak już wczesniej pisałem, to w B4-ce miałem 4 takie żarówki i jak włączałem wszystko co się dalo w samochodzie włączyc, czyli nawiew, światła awaryjne, stop, radio, wycieraczki i długie światła, to na obrotach biegu jałowego kontrolka od ładowania się nie zapalała, czyli wychodzi na to, ze przy pełnym obciązeniu, którego przecież w trakcie jazdy nie ma i obroty są przeciez wyższe w trakcie jazdy - alternator daje radę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności