Skocz do zawartości
shel82

Szczelność dolotu, gumowe uszczelki w rurach...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio uszkodził mi się wąż, który odchodzi od turbosprężarki do rury pod chłodnicą i dalej do IC (Passat jak w opisie) - objaw był taki, że auto straciło sporo mocy i kopciło niesamowicie na czarno, naprawiłem to, ale po zweryfikowaniu całego układu dolotowego zastanawia mnie czy musi on być idealnie szczelny?

Domniemam, że im więcej trafia sprężonego powietrza do dolotu tym lepiej ;)

Pytam, ponieważ sprawdzając pozostałe łączenia węży, które są połączone poprzez włożenie jednego w drugi i zabezpieczone czymś w rodzaju klamry z drutu zauważyłem, ze takie połączenia nie są zbyt szczelne, a gumowe uszczelki nie do końca pełnią swoją rolę i tu pytanie nr 2 czy można zamówić gdzieś komplet takich uszczelek?

Najgorzej sprawa wygląda przy zaworze EGR, gdzie mimo zabezpieczenia wąż i tak ma około 5 mm wzdłużnego luzu, zabezpieczyłem to opaskami, ale jak dla mnie szczelności to nie poprawi….

picture.php?albumid=421&pictureid=8013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelki dostaniesz bez problmeu w aso ;) w przekroju sa jak X i sa koloru zielonego ;) ja wymienilem 5 albo 6 uszczelek( chbya w calym dolocie) i od tego czasu mam czysto w komorze silnika ;) a wczeniej mialem obryzgana np chlodniczke oleju, i wlasciwosci jezdne tez sie poprawily auto jest troche cichce i latwiej jedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer tych uszczelek to 3c0145117f i potrzeba ich 6. ja też w poniedziałek je zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności