Skocz do zawartości
bbartt1986

Jak wyjąć IC w 2.0 TDI 140 PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie IC w moim passku. Musze przeczyszcic IC z uwagi na to że jest zasyfiony olejem ( po ostatniej awarii turbo ) i zastanawiam sie czy warto go wyciagac czy moze jest inny jakis sposob na jego wyplukanie. Zdjalem zderzak i marnie to widze zeby od przodu bylo dojscie tym bardziej ze IC znajduje sie pomiedzy chlodnica klimy a chlodnica cieczy. Wydaje mi sie ze najlepiej bezdzie go wyjac od strony silnika zdejmujac wiatraki. Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi a jeszcze lepiej jakby ktos napisal od czego zaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, chociaż nigdy tego nie robiłem należałoby zdjac zderzak i belkę przednią. wtedy bez obaw o uszkodzenia powinien ic wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wymontowanie wentylatorów podaje przepis zgodnie z instrukcją:

 

Wymontowanie wentylatora chłodnicy

Wykręć dwie górne śruby (rys. 1).

Wykręcić dwie dolne śruby (strzałki).

Wyjąć do dołu oba wentylatory wraz z obudową,

Wyjąć połączenie wtykowe (1 - rys. 2) z zacisku w gnieździe wentylatorów albo wyciągnąć tylko wtyk złącza.

rozłączyć połączenie wtykowe (2).

Odsunąć wszystkie przewody elektryczne.

Odkręcić nakrętki (strzałki) i wyjąć wentylatory z obudowy.

Zamontowanie

Zamontowanie przebiega w kolejności odwrotnej do wymontowania.

Moment dokręcania śrub mocujących wentylatory do obudowy: 10 N-m; obudowy wentylatorów do chłodnicy: 5 N m.

 

attachment.php?attachmentid=58068&d=1313088857

 

attachment.php?attachmentid=58069&d=1313088864

01.jpg

02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak zdjac owszem ale bez zdejmowania belki. Problem rozwiazany metoda prob i bledow. Jesli ktos bylby zainteresowany wyczyszczeniem IC po uprzednim go wyjeciu,sluze pomoca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności