Skocz do zawartości
pszemek159

Pierdnięcia z wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie o przypadłość, która dotyczy mojego Passka B6 z silnikiem 1.9 TDI (105 km). Znajomy, który przez kilkaset kilometrów jechał za moim autem w drodze z Chorwacji zauważył, że co jakieś kilka-kilkanaście minut z rury wydechowej mojego auta wydobywało się pierdnięcie dymu (czasem szaro-jasne, czasem szaro-ciemne). Tego efektu nieudało mi się zaobserwowac z środka auta (pierdnięcie nie jest duże), ani nie wyczułem też nic pod pedałem gazu. Jechałem po autostradzie, więc prędkość miałem względnie stałą (130-145 km/h).

Czy to element "normalnej" pracy silnika, czy pierwsze objawy jakiegoś problemu? Będę wdzięczny za info.

Pozdr.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze akurat jak bylo to pierdniecie, to dodawales gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze akurat jak bylo to pierdniecie, to dodawales gazu?

 

Tego niestety nie wiem (niby jechałem na autostradzie, głównie na tempomacie, ale gazem na pewno co jakis czas operowałem). Myślałem jeszcze, że może mieć to związek ze zmianą biegu. Niestety o sprawie dowiedziałem sie po fakcie więc wtedy nie byłem w stanie tego zweryfikować. W wolniejszej chwili planuję wybrać sie na jakąś dłuższą prostą z jakimś kumplem na ogonie i zrobić kilka testów. Jeśli w ich trakcie coś wyjdzie - podzielę się spostrzeżeniami na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, wypalał ci sie DPF. Poczytaj o tym bo bylo na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie, wypalał ci sie DPF. Poczytaj o tym bo bylo na forum.

105 KM to silnik BKC ? On nie ma DPF, więc to nie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
105 KM to silnik BKC ? On nie ma DPF, więc to nie to

105 KM BLS ma DPF'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
105 KM BLS ma DPF'a

Formalnie racja.

Kolega nie wypowiedział się który motor - warto uściślić, to zawęzi gdybania :D, a BLS jest raczej popularniejszy od 2006 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formalnie racja.

Kolega nie wypowiedział się który motor - warto uściślić, to zawęzi gdybania :D, a BLS jest raczej popularniejszy od 2006 ;)

Faktycznie nie dodałem tej informacji. Sorry. Mój silnik nie ma DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie moze byc. Turbo do sprawdzenia.

Lub jeszcze moze przeplywka wariowac i daje wiecej paliwa na mniej powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej w dolocie moze byc. Turbo do sprawdzenia.

Lub jeszcze moze przeplywka wariowac i daje wiecej paliwa na mniej powietrza.

 

Jak najefektywniej sprawdzić wszystkie ewentualności? Musze podjeżdżać do ASO, czy wystarczy dobrze rozgarnięty mechanik z komputerem?

Edytowane przez pszemek159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim SPOCie przesympatyczny kolega podłączył kompa i zeskanował błędy. Opierając sie na tym co powiedział - nie znalazł tam nic, co mogłoby uzasadniać taki objaw. Może tylko, że turbo deczko się przycina. Przyznam, że nie wiem, co z tym dalej zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności