Skocz do zawartości
bacaino

Przyrząd do wyciagania pinow z kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos moze wie jak nazywa sie urzadzenie do wyciagania PIN'ow z kostek ISO itp? Znalazlem wzmianke na necie ale niemoge znalezc nazwy aby takie cus zakupic. Prosze nie pisac mi o zagietych spinaczach, naostrzonych srubokretach, igłach itp "wynalazkach" chodzi mi tylko i wylacznie o narzedzie do takich prac przystosowane. Nizej link do znaleziska...

 

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img.archiwumallegro.pl/%3F146468962&imgrefurl=http://archiwumallegro.pl/przyrzd_do_wycigania_pinow_z_kostek-146468962.html&usg=__i1_KgsSWQ0AG0mTgv4p7s02i2qE=&h=96&w=128&sz=2&hl=pl&start=1&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=QZWcKtaFIDgqAM:&tbnh=68&tbnw=91&prev=/search%3Fq%3Dwyciaganie%2Bpinow%2Bz%2Bkostki%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26rls%3Dpl%26channel%3Dsuggest%26tbm%3Disch&ei=c-4uTq2qGMrCtAa40Jj3Dw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auswerfer lub wyciągaczka do kontaktów.

6.jpg

 

jeden z producentów

http://www.tkrgroup.com/

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam takiego zestawu szukam, znalazłem zestaw w intercars do wymiany za punkty taki zestaw

 

seavs920.jpg

 

a normalnie do kupienia taki zestaw za 199,00 netto drogo, chciałem kupić ale jak na razie nie ma w żadnym intercars w Polsce, podobno dopiero za 4 tygodnie mają dopłynąć od skośnookich :)

 

seavs9201.jpg

 

Daj znać jak coś znajdziesz i sprawdzisz działanie

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie znalazlem bardzo ciekawy filmik pokazujacy jak mamy demontowac piny z kostek vw. Szukalem na Allegro jednak nieznalazlem takowego narzedzia.. Jutro sprawdzam jak bedzie dzialac spinka do wlosow :D (podobno bardzo dobrze sie sprawdza)

 

[ame]

[/ame]

 

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

 

Aaaa i w koncu jest...aukcja na allegro :) Cena troszke wysoka jak na moje..

 

http://allegro.pl/terminal-do-instalacji-elektrycznych-pojazdu-f607-i1711584072.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki podstawowy zestaw 3 wyj-maków dla potrzeb 3B/3BG wykonałem sobie sam. Rączki do trzymania zdemontowałem z małych pilniczków - iglaków firmy Topex i wkleiłem do nich na Distal odpowiednio dopiłowane i wyprofilowane blaszki stalowe. Dwie wielkości zrobiłem z takich spinek do włosów, które są wykonane właśnie z płaskiego kawałka stali najczęściej malowanego na czarno. Do ostatniego wykorzystałem te płaskie druty które usztywniają pióra wycieraczek.

Jak będzie zainteresowanie mogę podesłać zdjęcia i wymiarowanie tego bardzo przydatnego narzędzia.

 

ps. Koleś na filmiku ma racje ten uniwersalny wyj-mak z allegro to strata kasy i nerwów. Nie wszędzie się nim podejdzie oraz nie ma odpowiednio wyprofilowanych końców co jest kluczem do sukcesu i bezbolesnego wyjmowania pinów.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będzie zainteresowanie mogę podesłać zdjęcia i wymiarowanie tego bardzo przydatnego narzędzia.

 

oczywiście że jesteśmy zainteresowani, poproszę zdjęcia i wymiary, a jak masz jakiś filmik jak działają twoje patenty to będzie instrukcja poglądowa

 

---------- Post added at 06:43 ---------- Previous post was at 05:23 ----------

 

znalazłem stronę http://www.lasertools.co.uk/tools.aspx?cat=524&pg=1 na której mają bardzo duży wybór narzędzi do wyciągania pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spec narzędzia wyglądają tak:

 

Wkrętak plaski:

 

Końcówka przekrój 1,4mmx3mm

Służy mi do zaciskania przewodów w złącza AMP takie jak przy liczniku albo manetce tempomatu.

 

Model Mini:

 

Materiał: spiłowana spinka do włosów

Całkowita dl. 20mm

Robocza dl. 10mm

Przekrój 0,5mmx 0,7mm

Rozstaw 2mm

 

Model Midi:

 

Materiał: spinka do włosów

Całkowita dl. 30mm

Robocza dl. 15mm

Przekrój 0,6mmx 1,8mm

Rozstaw 4,5mm

 

Model Maxi

 

Materiał: drut usztywniający pióra wycieraczek

Całkowita dl. 30mm

Robocza dl. 20mm

Przekrój 0,7mmx 2,8mm

Rozstaw 4,5mm

 

Muszę jeszcze wykonać wersję XXL do największych konektorów do tego celu posłuży mi pewnie pęseta średniej wielkości którą odpowiednio spiłuję i wyprofiluję.

Jak ktoś będzie chciał wykonać takie narzędzia we własnym zakresie to uczulam że materiał na druty musi być o dużej sztywności - stalowy.

Warto też wykonać sobie wersję z jednym trzpieniem, niektóre złącza mają tylko jedna blokadę.

Ważne też jest wyprofilowanie samych końcówek oraz wymiary samego druta – jak będzie za gruby może odkształcić konektory i ciężko je potem odblokować.

Przy wyjmowaniu konektorów z niektórych wtyków spotkałem się też z problemem, wkładanie wymaka powodowało cofanie się terminala i automatycznie jego zatrzaski się jeszcze mocniej zapierały i rozginały co powoduje że szanse na wyjęcie takiego konektora w jednym kawałku maleją. Aby tego uniknąć warto od tyłu przytrzymać albo zaprzeć terminal aby się nie cofnął dopiero po tym wkładamy wyjmak z wyczuciem naciskając, powinno być czuć małe clik i dopiero teraz próbujemy wyjąć konektor z kabelkiem. Sytuację taką miałem przy gniazdach przednich lamp jak koledze przerabiałem.

IMG_9530.jpg

IMG_9531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo GRZECHHH musze powiedziec ze ladnie Ci te narzedzia wyszly :) Gratuluje pomyslowosci ;) P.s Ja takze skorzystalem ze spinki do wlosow..z tym ze bez raczki od srubokreta...dopychalem sobie kombinerkami..:D Od siebie dodam ze podczas manewrowania naszymi narzedziami polecam delikatnie ciagnac za przewod w celu eliminacji cofania sie pina..o czym wpsomnial GRZECHHH

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili postanowiłem wykonać model XXL, który tak naprawdę jest bardziej przydatny niż wersja Maxi (powstała przed pomysłem na pęsetę)

 

Model XXL

 

Materiał: Pęseta 140mm

Robocza dl. 30mm

Przekrój 1,6mm x 3,2mm

 

Z pomocą tego narzędzia można bez-stesowo wyjmować konektory największych rozmiarów tj. np. z gniazdek bezpieczników świec żarowych albo styków prądowych przekaźników na 40-60A

IMG_9534.jpg

IMG_9535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności