Skocz do zawartości
mar0100

Zmiana Passata na Forda, Renault czy BMW?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że znudził mi się passat szukam następcy. Do wyboru jest Modneo MKIV 140KM TDCI hatchback/sedan, Laguna III 2.0 dci 150KM albo BMW X3 też 150KM. Co byście polecali, może znajomi takie posiadają? Passat byłby okej, ale już wiekowy i już nie ta buda.

 

Kwota na zakup to ok. 44-55 K. Chodzi mi głównie o młode auto w kolejnośći w której napisałem będą to chyba roczniki Ford 2007 , Renault 07-08, bmw no tu już będzie auto 5-6lat.

 

Dodam, że nie kieruję się steoretypami typu "każdy ford gówno wort" albo "laguna królowa serwisów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Renówki kurew... drogie części i często brak zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem x3 3.0 D + chip i mogę polecić - fajnie jedzie i szybko raczej się nie znudzi :) Zupełnie inna klasa do aut które wymieniłeś ale musisz się liczyć z tym że części są dość drogie do BMW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stereotypy się nie zmieniły te marki zawsze będą gówno warte.

Kup starsze ale bmw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laguna III 2.0 dci 150KM

miałem wersję 177 konną i polecam, raz mi się tylko zdarzyło że wizytowałem serwis-ale to drobiazg.ogólnie to nie jest już "ta" laguna co kiedyś.za rozsądną kasę masz dobrze wyposażone auto.

jeżeli chodzi o części to się nie wypowiem bo miałem nówkę i w rok zrobiłem nią 86 kkm, części zatem nie kupowałem , serwis w 1100-1800 zł się mieścił.

hamulce przy 80kkm do wymiany, ale i jeździłem w miarę dynamicznie ;), spalanie 7 - w górę zależało od buta.

zmieniłem ponieważ , leasing nie miał opcji wykupu wcześniej a likwidowaliśmy spółkę.

opinia poparta użytkowaniem tego auta a nie jak zazwyczaj : "tata a marcin powiedział..." albo szwagier wójka ciotki mówił... takie tam pieprzenie jak się nie miało i nie jeździło

 

co do reszty się nie wypowiem ponieważ nie posiadałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie po waszych wypowiedziach obstawiam:

1. BWM

2.Renault

3. Ford

 

Fakt: BMW chyba będzie miało koło 180-200 tys km na liczniku, w lagunie to w tym roczniku ok. 100 tys km, ale nie ma reguły. chodzi o to, żeby nie zostawiać w serwisie co miesiąc 2-3tys zł...

Także albo młoda laguna mniejszy przebieg albo bmw starsze większy przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jest dla Ciebie ważne?? Dla mnie wnętrze + niska awaryjność i to by mnie przyciągało do BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaślepieni jesteście rynkiem niemieckim, a za tym idzie tylko wysokie mniemanie o sobie i prestiż tylko jaki? Kilku/kilkunasto-letnich passatów, które wyszły już z mody.

Marcin jeżeli wpadają Ci w oko te 3 modele to na Twoim miejscu zrobił bym rozeznanie, które auto kupię w tych pieniądzach z najlepszym wyposażeniem z najmniejszym przebiegiem i jak najmłodsze. Sprawność używanego auta nie zależy od producenta tylko od poprzednich użytkowników, bo jak będzie auto wyjeżdżone to i najlepsze BMW będzie na końcu. A po za tym BMW to:

Zupełnie inna klasa do aut które wymieniłeś

Bardziej porównałbym je do zwykłej 3 niż do X3.

I postaw sobie pytanie czy stawiasz na prestiż czy na wogodę. Ja kiedyś postawiłem na prestiż i żałuję bo żaden niemiec nie dorówna francuzowi w komforcie. I nie wierzę w żadne bzdury typu drogie części (bo miałem i wiem), a ponad to żyjemy w takich czasach, że można kupić wszystko i do wszystkiego, a ceny są bardzo podobne. Wiadomo im droższe auto to i części trochę droższe.

Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żyjemy w takich czasach, że można kupić wszystko i do wszystkiego, a ceny są bardzo podobne

 

Tutaj zgodzę się z Tobą jednak są pewne rozwiązania w autach francuskich które są dość dziwne typu: połączanie tarcz hamulcowych z łożyskiem znane z Renault... Automatycznie cena za ten element wzrasta gdzie dla przykładu do paska tarcza na tył kosztuje ok 80zł a do Megane 2 jest to sporo droższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że liczy się dla mnie niska awaryjność, wybrałem z suvów x3 bo szukam też auta typu suv, (rozpatrywałem też rav4 ale jest za ciasna no i ma takie sobie osiągi), x3 natomiast zbiera się jak passat 10s do setki vmax 200km/h a siedzisz wyżej i masz 4x4. No i generalnie jest to auto na podzespołach bmw3 także serwis jeszcze nie będzie chyba drogi jak w x5.

Renault natomiast jest świetnie wyciszone i ma wysoki komfort, ma też najlepszy stosunek ceny do wyposażenia, silnik dci ma świetną elastyczność,wiem bo jeżdziłęm megane II dci 120KM i passat trochę odstaje w górnym zakresie obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAV 4 to nie ta zabawa zdecydowanie,ciasne,proste,bagażnik znikomy.Mój Teść zakupił własnie,lecz do innych celów.Myślę,że choć bardziej leciwe od konkurencji,to jednak wybór powinien paść na BiEmDabliu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie, wziąłbym renault.

 

A co do częsci ? Hmm, vw jest droższy jesli chodzi o aso. Mamy lagunę II, 1,8 benzyna 2004, od nowosci, przejechane 150 tys km, odpukać bezawaryjnie (wymienione jedynie 2 czujniki od klimatyzacji, miesiąc temu a astronomiczne 80 zł w ASO), fakt faktem laguna serwisowana w ASO. Dodatkowo wymieniony był tez zamek w drzwiach, ze wzgl. na krańcówkę i wiązka przewodów do lampy przedniej ze wzgl na szczura. (koszt 25 zl wiązka). A no i za korzystanie z usług ASO przez dłuższy czas dają rabat. U nas jest 15%.

 

Zeby uogólnić ceny częsci, warto pójsc do ASO i zapytac np. o koszt wymiany oleju, dwumasy, i hamulcy kompletnych. Wtedy mamy porównanie. BMW na pewno wypadnie blado. :) Wiem wiem, nikt nie serwisuje w aso. Ale regułą jest ze jesli BMW będzie najdroższe w aso to i poza tez będzie najdroższe... Wkońcu za prestiż i jakość materiałów trzeba płacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o mnie, wziąłbym renault.

 

wymienione jedynie 2 czujniki od klimatyzacji, miesiąc temu a astronomiczne 80 zł w ASO)

 

czujnik klimatyzacji Kangoo 1.5 DCI 600 zł i często padają dla porównania taki sam do Opla bo pasuje 120 zł, chłodnica klimy 1700 zł bo jest zintegrowana z chłodnicą wody i jak padnie jedna to niestety ale wymieniasz obie a zamienników brak także Renault ma wiele takich niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za korzystanie z usług ASO przez dłuższy czas dają rabat

 

kup lagune II, bedziesz mial rabat w aso :D same renault sie przyznalo ze wypuscili bubel.

 

 

ja ma sie rozumiec wzialbym bmw, gdybys spytal na forum forda i renault - oni tez pewnie wybraliby bmw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup lagune II, bedziesz mial rabat w aso same renault sie przyznalo ze wypuscili bubel.

 

Porównując naszą dwójkę do b6 to chyba niestety to większy bubel, albo porównywalny :) Chociaż oba te auta mają swoje wady. Po prostu analizując te dwie marki (mam styczność) nie uważam ze lepsza jakość vw jest warta aż takiej róznicy w cenie przy zakupie nowego. Co prawda to się odbierze przy sprzedaży, ale co tu duzo mówic, na nowe b7 w dieslu stówkę trzeba liczyć spokojnie. Na lagunę 80 (2.0dci). O te 20 tysiecy mi sie rozchodzi :) Czy warto ? Każdy sobie sam odpowie.

 

Zależy kto co lubi, czy mieć w miare świeze auto (renault, peugeot) czy prestiż i jakość lecz troche starszą, z wiekszym przebiegiem. Koszta utrzymania będą podobne, oba sie psują. Tylko BMW będzie dużo lepiej wykonane i również drogie w naprawie. Wybór nalezy do kupującego :)

 

A to że istnieje wielki stereotyp ze francuskie to złe a niemieckie to dobre to każdy wie. Walka z tym to jak walka w wiatrakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego od Kangoo, to najgorsze ze wszystkich reno pod względem awaryjności zajmuje czołowe lokaty. Nie ma co porównywać do aut tu wymienionych.

 

nie porównuje modelu tylko daje przykład jaki niespodzianki ma Renault, jeszcze jedna to taka że dorobienie kluczyka 500 zł i praktycznie tylko w serwisie a szwagier w Scenicu wymieniał tarcze a po 2 miesiącach padło łożysko i tak to debile zbudowali że musiał ponownie tarcze wymieniać bo łożysko jest jakoś tam zintegrowane z tarczą chodzi mi o to żeby dobrze się zastanowić przed kupnem Renault i dużo poczytać na forach a jest tam od groma negatywów, mi w służbowym Renault teraz pada pompa paliwa za jedyne 4 tyś w ASO a 2 tyś na allegro usterka wychodzi przy przebiegu 100-200 tyś i jest to standard bo pompa wytwarza opiłki metalu które ją zapychają i wtryski zresztą właśnie jestem po wymianie wtrysków 4 tyś w ASO, 1600 używki chyba już nic więcej nie muszę dodawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek ale nie lagunę-fordy nie są już takie kiepskie,BMW wiadomo jakość i cena,ale też może się zepsuć bo się psują i to 2 letnie,ogólnie z renówką jak się komuś trafi,na 100 renówek może 5-10szt będzie jeździło bez większych napraw,nie mówiąc o dziwnych rozwiązaniach podzespołów gdzie części nowe są drogie,podsumowując:

BMW

FORD

......

......

......

......

......

......

......

RENAULT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie jeździj po renault, auta się psują każde, dany model komuś się bardziej sypie innemu mniej... Nie mów, że twój passat jest królem jeśli chodzi o niezawodność bo passat to się skończył na modelu b3. Potem zaczęli go kupować ci co ufali vw, niektórzy ślepo...

Dlatego piszę, że nie chcę kupować np. passat b6... choć ma dużo zalet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No już nie jeździj po renault, auta się psują każde, dany model komuś się bardziej sypie innemu mniej... Nie mów, że twój passat jest królem jeśli chodzi o niezawodność bo passat to się skończył na modelu b3. Potem zaczęli go kupować ci co ufali vw, niektórzy ślepo...

Dlatego piszę, że nie chcę kupować np. passat b6... choć ma dużo zalet...

dla mnie to możesz furmanką jeździć,bo widzę że masz słabość do renaulta to kupuj i nie pisz na forum takich tematów i nie krytykuj opini bo chyba wiesz najlepiej

Szanowni moderatorzy

można zamknąć temat bo założyciel tematu wie najlepiej i bije tylko pianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonaliście mnie, wyrok padł na... bmw x3, ale chyba nie z 2.0d tylko 3.0d 204PS bo to ta sama cena, a ponoć ten diesel to w bmw jeden z najlepszych silnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności