Skocz do zawartości
acmeus

Kiszona kapusta usuwanie zapachu!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo pilnie potrzebuję Waszej pomocy.

Z woreczka foliowego wyciekło na tapicerkę za siedzeniem kierowcy troszkę soku z kapusty. Piorę dzisiaj to odkurzaczem piorącym, zapach nadal nie znika.

Nie musze tłumaczyć co się stanie jak włączę nawiew na nogi - smród.

 

Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób?

Używałęm już specjalnego środka piorącego (w zestawie z odkurzaczem), później w akcie desperacji skraplałęm tapicerkę koncentratem do mycia naczyć i szorowałem szczoteczką do rąk.

 

Liczę na Was!

Kapuśniak lubie ale nie wąchać każdego dnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zdejmij kanapę, listwy i zbadaj czy nie masz tego soku jeszcze pod wykładziną. Być może, że tam jeszcze jest kałuża i to Ci śmierdzi. Jak już podważysz wykładzinę to czyść ją z obu stron. Psiukaj i pierz kilkoma środkami. Są niby jakieś środki anty-smrodowe ale to da pewnie krótki efekt, trzeba to porządnie wyprać. Ja do prania używam wezyru do dywanów, robię pianę i pozostawiam na jakiś czas, później szorowanie i odkurzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak ja bym to zrobił,gdyby metody opisane przez Ciebie nie przynosiły porządanego rezultatu.

Tą część dywanika,gdzie powstała plama,unieść "do góry"-prawdopodobnie ów płyn,o którym piszesz przesiąkł przez wykładzinę-wyczyścić pozostałe resztki znajdujące się pod spodem.Podłożyć pod wykładzinę szmate,gąbkę i wyprać to miejsce raz jeszcze,pozbywawszy się nadmiaru płynu ze szmaty.Na koniec spłukać czystą wodą(gąbka,szmata pod dywanikiem).Wysuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pranie praniem ale na niechciane zapachy ponoć najlepsza jest... kawa ale nie mielona tylko całe ziarna. Zapakowana w jakiś np lniany woreczek i umieszczona w pobliżu źródła zapachu wchłania takie zapachy. Tylko skąd teraz dorwać kawę nie mieloną? :D

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko skąd teraz dorwać kawę nie mieloną?

a ze sklepu... szukasz "świata kawy i herbaty" a z tego co widziałem to nawet w biedronce i tesco ziarnista jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Bardzo pilnie potrzebuję Waszej pomocy.

Z woreczka foliowego wyciekło na tapicerkę za siedzeniem kierowcy troszkę soku z kapusty. Piorę dzisiaj to odkurzaczem piorącym, zapach nadal nie znika.

Nie musze tłumaczyć co się stanie jak włączę nawiew na nogi - smród.

 

Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób?

Używałęm już specjalnego środka piorącego (w zestawie z odkurzaczem), później w akcie desperacji skraplałęm tapicerkę koncentratem do mycia naczyć i szorowałem szczoteczką do rąk.

 

Liczę na Was!

Kapuśniak lubie ale nie wąchać każdego dnia :D

a kwasek cytrynowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek cytrynowy, sok z cytryny, ocet - tu bym uważał bo może zniszczyć materiał.

 

Kawa - kiedyś słyszałem, warto spróbować ale zbyt wielkich nadzieji bym nie wiązał z tym.

 

Są "zapachy" które do usunięcia są trudne albo wręcz niemożliwe... Mleko, śmietana itp... Kolega przez śmietane musiał wymienić całą kanapę z tyłu...

 

Są firmy zajmujące się sprzątaniem po np zwłokach http://www.gred.pl może jak zadzwonisz i dobrze rozmowe poprowadzisz to Ci nazwe jakiegoś środka polecą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności