Skocz do zawartości
vw-passat

Zrobili mi zdjęcie - sposoby postępowania po otrzymaniu fotki z fotoradaru

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jak mu udowodnili że on kierował jak nie mieli go na fotce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e-sparks

Zapraszam do Wielkiej Brytanii. Fotoradarów ci tu dostatek. Na drodze z Glasgow do Aberdeen (ok. 160 mil / 240 km.) jest ponad 20 punktów pomiaru szybkości, większość stale czynnych. Jeszcze 2-3 miesiące temu były kamery mierzące średnią prędkość przejazdu na odcinku ok. 5 mil/8 km. Nadal jest tam ograniczenie do 40mil/godz. (64km/godz), do którego wszyscy się stosują. W ciągu maksimum 2 tygodni przychodzi list od policji do właściciela z zapytaniem kto kierował pojazdem, następnie list z poleceniem zapłaty zwykle 60 funtów i informacją o przydzieleniu 3 punktów karnych. W ciągu 3 lat można "zdobyć" nie więcej niż 11 punktów. Nieodesłanie pisemka z informacją o kierowcy skutkuje karą 1000 funtów !!!

Żeby nie było wątpliwości: polskie tablice rejestracyjne i polskie prawo jazdy nie chroni przed zapłaceniem mandatu. Brytyjskie służby wysyłają mandaty do Polski i egzekwują ich zapłatę !!! Informacje sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż pozostaje tylko wskazać kierowcę najlepiej poszukać w nekrologach z ostatnich dni.

ty wskazujesz kierowce - on nie zaprotestuje makabryczne ale skuteczne :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość e-sparks

Myślisz po polsku: jak tu wykiwać policję/prawo. Nominowany przeze mnie kierowca otrzymuje takie samo pisemko, na które musi odpowiedzieć w określonym terminie. Jeśli nie potrafię skutecznie wskazać innego kierowcy, muszę ponieść tego konsekwencje. Tu nie Polska, tutaj nikt nie kombinuje jak ominąć prawo, tutaj przestrzega się prawa (może za wyjątkiem polskich niby kierowców/rajdowców ). Tutaj zasady są proste: kierowcy jeżdżą w znakomitej większości poprawnie, a policja im w tym nie przeszkadza. Przez rok mojego tu pobytu widziałem jeden raz policjantów z radarem i raz zatrzymujących pojazd w ruchu, a przejechałem pewnie ponad 50 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no cóż pozostaje tylko wskazać kierowcę najlepiej poszukać w nekrologach z ostatnich dni.

ty wskazujesz kierowce - on nie zaprotestuje makabryczne ale skuteczne :niepewny:

Pod tymi głupotami które wypisujesz oczywiście w protokole się podpisujesz i znowu zostajesz zaprzoszony na policję tym razem nie w charakterze świadka ale podejrzanego za składanie fałszywych zeznań. Czy jeszcze coś wytłumaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a udwodnią mi że on nie jechał ?

niby jak?

przecież jest coś takiego jak domniemanie niewinności wię skoro nie ja a on jechał to jak udowodnia że to ja jak ja twierdzę że absolutnie to nie ja kierowałem :padam::|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Geralt

panowie a nie mozna po prostu wskazac jakiegos cudzoziemca?

np. cos w stylu: "Prowadzil Siergiej Shewczenko zamieszkaly na Ukrainie w Kijowie bodajze na ulicy Lenina - nr ulicy nie pamietam. (poznalem go na imprezie i z uwagi na to iz bylem piajny odwozil mnie do domu - spalem na tylnej kanapie)" :cwaniak:

i niech go szukaja... tylko czy to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fanatic

A to nie lepiej Andrej Schewczenko zamieszkały w Londynie? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą że można policjantów robić zawsze w jajo podam przykład z życia ale wpierw kilka słów wstępu. W BSW pracują policjanci mający za zadanie ujawnianie innych policjantów którzy mineli się z powołaniem czyli taka policja w policji.

 

KWP Katowice – sprawa składania fałszywych zeznań przez byłego funkcjonariusza BSW

 

W I kwartale 2006 r. Biuro Spraw Wewnętrznych KGP weszło w posiadanie informacji z treści której wynikało, że samochód należący do kom. Piotra G.- funkcjonariusza Wydziału w Katowicach BSW został zarejestrowany na radarowym mierniku prędkości przy przekroczeniu prędkości jazdy. Zdarzenie to miało miejsce latem 2004 r. na terenie aglomeracji śląskiej.

 

W toku dalszych ustaleń stwierdzono, że w dniu 29 sierpnia 2004 r. o godz. 19.43 w Sosnowcu na trasie DK-1 kierujący Citroenem nr rej /…/ przekroczył prędkość o 21 km/h. Pojazd należał do Anety i Piotra G., zamieszkałych w Mysłowicach. Wezwana przez Policję do złożenia zeznań właścicielka pojazdu, wskazała że na czas wykroczenia pojazdem kierował obywatel Niemiec o nieznanym miejscu zamieszkania. Tę wersję zdarzeń potwierdził też jej mąż – Piotr G. W wyniku złożonych zeznań KMP w Sosnowcu odstąpiła od skierowania wniosku o ukaranie sprawcy wykroczenia, gdyż go nie ustaliła.

 

Biuro Spraw Wewnętrznych po otrzymaniu informacji uzasadniających podejrzenie złożenia fałszywych zeznań przez swojego funkcjonariusza Piotra G podjęło działania, za pośrednictwem Policji Niemieckiej. Ustalono, że na terenie Niemiec zameldowana jest osoba wskazana przez małżeństwo G., która jednak nie potwierdziła pobytu w tym okresie na terenie Polski.

 

W związku z takimi ustaleniami, w dniu 08.03.2006 roku Komendant Główny Policji, na wniosek Dyrektora BSW skierował materiały w tej sprawie do Prokuratury Krajowej w celu oceny prawno-karnej.

 

W oparciu o przekazany materiał dowodowy Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo, w ramach którego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Piotra i Anety G. Prokurator zarzucił im przestępstwo kwalifikowane z art. 233 § 1 kk. i 235 kk. Treść postanowienia została ogłoszona w dniu 12.10.2006 r. Wobec Piotra G. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

 

W tym czasie Piotr G. zmienił miejsce pełnienia służby z Wydziału w Katowicach BSW na Wydział Kryminalny KWP w Katowicach.

 

Powyższa sprawa pokazuje, że w BSW nie ma "taryfy ulgowej" także dla własnych funkcjonariuszy.

 

http://www.policja.pl/portal.php?serwis=pol&dzial=244&id=4033&search=145819

 

a zwrot "Biuro Spraw Wewnętrznych po otrzymaniu informacji uzasadniających podejrzenie złożenia fałszywych zeznań przez swojego funkcjonariusza.." oznacza że prowadzący sprawę nie popuścił i dochodził do prawdy bo nie lubi być robiony w jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Geralt

Wiesz - i dlatego proponowalem rosje czy ukraine - gdzie wymiana informacji z policja nie jest tak dobra jak z krajami europy zachodniej :) a zawsze mozna podac uzbekistan czy mołdawię :)

 

(ok - wiem ze hipotetyzuje i ze czasami lepiej zapalacic nawet 500zł niz pozniej miec nabrudzone w papierach ale watpie aby komukolwiek chcialo sie to sprawdzac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj tam wolałbym podać ze kierował obywatel Iraku, iranu afganistanu lub ghany to 100% nie do udowodnienia są do siebie tak podobni jak chińczyki czy koreańce i co drugi to lu jin hin czy coś takiego... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już piszesz takie głupoty to lepiej napisz że to był ktoś z Marsa albo Księżyca. Czy myslisz że policjanci są tak głupi by nie wysłać faksu do danej ambasady z prośbą o potwierdzenie danych osoby ? A odpowiedź jest prosta - takiego u nas nie ma ! A po co są np. oficerowie łacznikowi policji w innych krajach ? Po to by weryfikowac takie i inne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majcin napisał/a:

Varcan napisał/a:

masztów jest około 15. W praktyce samych fotoradarów mają kilka i przenoszą je z jednego masztu na inny.

 

 

 

A czy taki fotoradar nie musi mieć legalizacji na dane miejsce?? np. w danej skrzycne nr1 czy i w skrzynce nr 3 też ma tą samą legalizację ???

 

 

 

 

 

Przecież to "pudło" tylko "opakowanie" zabezpieczające przed warunkami atmosferycznymi i ludzmi więc po co legalizajca stalowej skrzynki.

 

zulu, chodziło mi właśnie o takie coś poczytaj:

" Ma to związek z legalizacją urządzeń - tłumaczy Michał Sendyk z Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

- Legalizacja fotoradaru stacjonarnego określa konkretne miejsce jego ustawienia. Jeśli jest to samochód, to wpisana jest marka pojazdu, model, numer rejestracyjny itd. Jeśli ktoś chce przenosić urządzenie w inne miejsca, za każdym razem musi uzyskać ponowną legalizację!

Przepisy mówią, że bez legalizacji funkcjonowanie fotoradarów jest nielegalne, a legalizacja traci ważność w przypadku zmiany miejsca instalacji lub użytkowania fotoradaru, w którym legalizacja była wykonana.

- Stosowanie tego samego fotoradaru w samochodzie i na maszcie przy tej samej legalizacji jest więc niezgodne z prawem."

 

Główny Urząd Miar punkt 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tylko co stoi na przeszkodzie by wydac legalizację na fotoradar stacjonarny umiejscowiony na ul. a, potem na ul. b, c, d, i e ? nic. Mamy de facto 5 pozwoleń na 1 (fizycznie) urządzenie pomiarowe użytkowane w 5 miejscach. W kazdym z tym miejsc dokonano pomiaru i wydano stosowny certyfikat. Chyba że to z jakiś przyczyn jest niemożliwe ? W takim razie po co zamówienia na 5 pudeł przy jednym urządzeniu pomiarowym ?

W tym przypadku jak zrozumiałem jest mowa o stosowaniu tego samego fotoradaru raz w pojeździe a raz jako stacjonarny. Jeżeli coś pokręciłem to prostuj.

 

Czytałem artykuł o fotaradarach we Francji i tam jest to poprostu biznes z którego kasa nakręca stawianie kolejnych fotoradarów. tam też była mowa o kilku pudach i jendym fotoradarze więc u nas musi być analogia. Z tego co pamiętam była tam nawet mowa o fotoradarach mogących robić osobno pomiar każdego pasa ruchu i pstykanie niezaleznych fotek równoczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co stoi na przeszkodzie aby samochód o jednym nr VIN ??? i miał dwie legalizacje tak samo 2 różne rejestracje???? np WR i ZN???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o co Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo wiem o co Ci chodzi

 

O to mi chodzi że jak na jedno miejsce ma legalizację to w tym samym czasie nie może mieć w dwóch miejscach legalizacji.

 

Już wiesz o co mi chodzi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin, oj mylisz się :)

 

analogicznie.....

zwykły radarowy miernik predkości też musiałby mieć legalizację do miejsca pomiaru????

i w innym nie można by mierzyć z ta samą legalizacją????

 

 

rzecz polega na tym, że legalizację ma urządzenie pomiarowe, natomiast skrzynki do których jest wkładane muszą spełniać odpowiednie normy i parametry.....

i nic nie stoi na przeszkodzie, aby przemieszczać je z jednej do drugiej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin, muszę obalić Twój tok myslenia. Dzwoniłem własnie do Głównego Urzędu Miar i Wag a dokładnie do Wydziału do spraw Metrologi Interdyscyplinarnej gdzie zadałem pytanie dotyczące czy moze być wydana legalizacja na 1 fotoradar który będzie pracował w kilku miejscach i będzie przenoszony z miejsca na miejsce - oczywiście zaznaczyłem że chodzi o urzadzenie stacjonarne umieszczone na tzw "słupie". Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź że TAK !!! Zgłaszając urządzenie do legalizacji użytkownik określa w jakich warunkach będzie urządzenie pracowało tj. lokalizacja, wysokośc nad jezdnią, przedział kątów poziomy i pionowy, zakres temeratur w jakim będie pracowało urządzenie pomiarowe itd. Podczas legalizacji badane jest de facto same urządzenie pomiarowe i sprawdzane jest czy dane urządzenie działa prawidłowo w tych określonych warunkach tzn ma możliwości technicze na prawidłową pracę. Od samego użytkownika urządzenia będzie zaś zależało czy te warunki będą spełniane.

 

a dla mieszkańców Warszaw i okolic proponuję poczytać poniższe

 

[center:3500ea968f]WYKAZ MIEJSC WYZNACZONYCH DO PRZEPROWADZANIA STATYCZNEJ KONTROLI PRĘDKOŚCI ZA POMOCĄ RADAROWYCH MIERNIKÓW PRĘDKOŚCI NA TERENIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

I POWIATÓW PODLEGŁYCH KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI [/center:3500ea968f]

 

WRD KSP

 

1. ul. Wybrzeże Gdyńskie – Wenedów (pod mostem Gdańskim, kierunek Łomianki)

 

Mokotów, Ursynów, Wilanów

 

2. Al. KEN – ul. Przy Bażantarni (kierunek Centrum)

3. Al. KEN – ul. Dzwonnicza (parking przy jezdni, kierunek Centrum)

4. ul. Drewny – od ul. Przyczółkowej do ul. Zapłocie (pobocze)

5. ul. Puławska

a) kierunek Piaseczno:

- nr 280

- nr 496

- od ul. Głuszca do ul. Łagiewnickiej

- ul. Magury

- nr 344 - naprzeciw ul. Żołny

- od ul. Tanecznej do ul. Dźwiękowej

- ul. Ludwinowska

- ul. Klubowa

b) kierunek Centrum:

- ul. Jagielska

- ul. Tukana

- ul. Pelikanów

- ul. Kajakowa

- nr 387 (k/ul. Mysikrólika)

- ul. Niedźwiedzia (za skrzyżowaniem)

6. ul. Pileckiego:

a) ul. Herbsta (k/ul. Puławskiej)

b) ul. Bekasów (k/ul.Roentgena)

7. ul. Przyczółkowa:

a) ul. Vogla (kierunek Konstancin Jez., przed skrzyżowaniem, pobocze)

b) od ul. Pałacowej do ul. Drewny (obydwa kierunki, pobocze)

c) od ul. Drewny do ul. Vogla, (kierunek Centrum, pobocze)

8. ul. Rosoła – na wysokości SGGW (pomiędzy ul. Ciszewskiego i ul. Jastrzębowskiego)

9. ul. Wiertnicza 61

 

Ochota, Włochy, Ursus

10. Al. Jerozolimskie:

a) ul. Ryżowa (kierunek Pruszków, za skrzyżowaniem, pobocze)

b) ul. Łopuszańska (za skrzyżowaniem, kierunek Centrum)

11. ul. Dźwigowa – ul. Redaktorska (pobocze)

12. ul. Kleszczowa 18, 27 (pobocze)

13. ul. Traktorzystów – naprzeciw nr 20

14. ul. Żwirki i Wigury – na wysokości Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich

 

Wola, Bemowo

16. ul. Anielewicza 18 i 26 (wyznaczony pas do parkowania)

17. ul. Człuchowska – od ul. Powstańców Śląskich do ul. Lazurowej (prawy pas ruchu za znakiem B-36 z tabliczką T-22 „nie dotyczy samochodów osobowych”)

18. ul. Elekcyjna – Park Moczydło (miejsca parkingowe)

19. ul. Kasprzaka:

a) ul. Ordona (kierunek Centrum)

b) ul. Płocka (przed skrzyżowaniem, kierunek Centrum)

20. ul. Obozowa 91 (szeroki chodnik)

21. ul. Powstańców Śląskich – od ul. Morcinka do ul. Wrocławskiej (poza jezdnią)

22. ul. Radiowa – od ul. Powstańców Śląskich do ul. Kaliskiego

 

Żoliborz, Bielany

23. ul. Conrada – za ul. Kwitnącą w kierunku ul. Wólczyńskiej, po obu stronach

24. ul. Mickiewicza 37

25. ul. Popiełuszki: 2, 4, 17

26. ul. Przy Agorze: 7, 8, 20, 25, 26

27. ul. Słowackiego: 5/13, 27/33

28. ul. Sokratesa 2 i 13

29. ul. Wybrzeże Gdyńskie – most im. Grota-Roweckiego (kierunek Łomianki)

30. ul. Żeromskiego 55/67 i 15

31. ul. Wóycickiego – ul. Dankowicka

 

Praga Północ, Białołęka, Targówek

32. ul. 11-go Listopada - na wysokości nr 62 (prawy pas)

33. ul. Białołęcka 148, 192

34. ul. Myśliborska:

a) na wysokości nr. 20

b) naprzeciw nr 95 (miejsca parkingowe)

35. ul. Odrowąża:

a) zatoka na wysokości nr 9

b) od ul. Staniewickiej do ul. Pożarowej (zatoki)

c) od ul. Budowlanej do ul. Syrokomli (zatoka)

36. ul. Ostródzka :

a) od nr 228 do 252

b) ul. Małego Rycerza

c) ul. Małych Dębów

d) ul. Warzelnicza

e) ul. Brzeziny

f) od nr 142 do 146

g) przy ujęciu wody oligoceńskiej pomiędzy ul. Berensona a ul. Hajduczka

37. ul. Płochocińska:

a) na wysokości nr 15-17A – Cementownia

b) na wysokości nr 35 na prawym pasie ruchu

c) od ul. Marywilskiej do ul. Płytowej

d) od nr 81 do nr 116 (pobocze)

e) na wysokości nr 126

f) na wysokości nr 184

38. ul. Radzymińska

a) od ul. Naczelnikowskiej do ul. Kawęczyńskiej (szerokie chodniki)

b) 287

39. ul. Szwedzka - na wysokości nr 20 (zatoka)

40. ul. Św. Wincentego – od nr 69 do 73, od nr 32 do 44

41. ul. Wysockiego – od ul. Bazyliańskiej do ul. Żuromińskiej

42. ul. Modlińska (kanał Żerański, kierunek Centrum)

 

Praga-Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

43. ul. Grochowska:

a) od ul. Zamienieckiej do ul.Kwatery Głównej (chodnik)

b) od ul. Wiatracznej do ul.Podskarbińskiej

44. ul. Patriotów – od ul. Zbójnogórskiej do ul. Kolarskiej

45. ul. Trakt Brzeski – od ul. Akcentowicza do wiaduktu w Wesołej (obydwa kierunki)

46. ul. Wydawnicza

a) ul. Bosmańska

b) ul. IV Poprzeczna.

 

Komenda Powiatowa Policji w GRODZISKU MAZOWIECKIM

Droga Krajowa nr 8

1. Siestrzeń

- rejon skrzyżowania

2. Bukówka

- rejon skrzyżowania

3. Krze

- kierunek z Warszawy w porozumieniu z KPP Żyrardów

Droga Wojewódzka nr 719

1. Międzyborów

- ul. Kościuszki 23

- skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Moniuszki

2. Jaktorów

- ul. Warszawska 4

- ul. Warszawska 24

3. Kozerki

- ul. Orlicz Dreszera (Centro-Bud)

4. Grodzisk Mazowiecki

- ul. Królewska

- Topolowa

5. Milanówek

- ul. Królewska 45

Droga Wojewódzka nr 579

1. Natolin 31

2. Chrzanów Duży 54

3. Grodzisk Mazowiecki

- ul. Traugutta 42

- ul. Chełmońskiego 33

4. Kałęczyn

- przy Motelu Astor

5. Janinów

- ul. Radziejowicka 59

6. Kłudzienko

- przy poczcie

7. Adamowizna

- ul. Radziejowicka 78

8. Tłuste 45

 

Komenda Powiatowa Policji w LEGIONOWIE

 

1. Legionowo

- ul. Zegrzyńska 6 (trasa 61)

- ul. Pilsudskiego na wysokości posesji 15a oraz 31

- ul. Jagiellońska nr. 69 przy szkole

- ul. Sobieskiego przy posesji nr 63

- ul Warszawska przy posesji nr 89

2. Michałów Reginów

- ul. Warszawska 88 (trasa 61)

3. Stasi Las

- ul. Warszawska 24 (trasa 61)

4. Serock

- ul. Warszawska 34 (trasa 61)

5. Wierzbica

- ul. Warszawska 6a (trasa 61)

6. Szadki 7 (trasa 62)

7. Nieporęt

- ul. Jana Kazimierza przy skrzyżowaniu z ul. Izabelińską (trasa 633)

8. Jabłonna

- ul. Modlińska 47 (trasa 61)

- ul. Modlińska 286

9. Skierdy

- Trasa 630 przy posesji nr 96

10. Sochocin

- Trasa 630 przy posesji nr. 63

11. Olszewnica Nowa

- ul. Nowodworska na wysokości posesji nr. 61

12. Łajski

- ul. Kościelna przy szkole

13. Borowa Góra

- Trasa 61 przy skrzyżowaniu z droga powiatową na Szadki

14. Kąty Węgierskie

- ul. Strużańska Trasa 633 przy posesji nr. 56

 

Komenda Powiatowa Policji w MIŃSKU MAZOWIECKIM

 

Droga nr 2

1. Choszczówka Stojecka

2. Konik Stary

3. Sulejówek

- ul. Trakt Brzeski

4. Mińsk Mazowiecki

- ul. Trakt Brzeski

5. Janów

6. Ryczołek (rejon parkingu)

7. Kałuszyn (wyjazd w kierunku wschodnim)

8. Augustówka

Droga Krajowa nr 50

1. Ładzyń

2. Żądza

Droga Wojewódzka nr 637

1. Makówiec

2. Okuniew

3. Stanisławów

- rejon skrzyżowania z drogą nr 50

Droga Wojewódzka nr 638

1. Sulejówek

- ul. Piłsudskiego

Droga Wojewódzka nr 802

1. Huta Mińska

2. Stara Wieś

- rejon skrzyżowania dróg powiatowych P-260 z P-268

 

Komenda Powiatowa Policji w NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 

Nowy Dwór Mazowiecki

- ul. Wojska Polskiego

- ul. Okunin

- ul. Gen. Thommee

- ul. Ledóchowskiego

- ul. Żołnierzy Września

Droga nr 7

1. Zakroczym – Ostrzykowizna

2. Czosnów kierunek Warszawa (przed skrzyżowaniem z sygn. świetlną)

3. Cząstków Polski

4. Kazuń Ordona

5. Palmiry

6. Łomna

Droga nr 62

1. Wygoda Smoszewska

2. Emolinek (w rejonie szkoły podstawowej)

3. Zakroczym - ul. Płońska

4. Modlin

5. Stanisławowo

6. Pomiechówek

7. Orzechowo (w rejonie przystanku autobusowego)

Droga nr 579

1. Kazuń Polski

2. Kiścienne

3. Cybulice Małe

4. Cybulice Duże

5. Sowia Wola

Droga nr 621

1. Chrcynno

2. Chechnówka

Nasielsk

1. ul. Warszawska

Gm. Leoncin

1. Głusk

Gm. Czosnów

1. Cząstków Mazowiecki

2. Łomna

 

Komenda Powiatowa Policji w OTWOCKU

 

1. Trasa K-17

- m. Wola Ducka

- m. Ostrów

2. Trasa K-50

- m. Rudno

- m. Rudzianko

- m. Kołbiel

- m. Regut

3. Trasa W-801

- m. Józefów ul. Nadwiślańska

- m. Dziecinów + skrzyżowanie z W-805

- m. Sobienie Kiełczowskie

- m. Radwanków

4. Miasto Otwock

- ul. Karczewska

- ul. Batorego

- ul. Kołłątaja

- ul. Żeromskiego

- ul. Narutowicza

- ul. Poniatowskiego

5. Miasto Józefów

- ul. Piłsudskiego

- ul. Wawerska

- ul. Sikorskiego

- ul. Graniczna

- ul. Wiązowska

- ul. Polna / 3-go Maja

6. Miejscowość Celestynów

- ul. Św. Kazimierza/Obrońców Pokoju

- ul. Wojska Polskiego przy jednostce wojskowej

7. Miejscowość Karczew

- ul. Mickiewicza

- ul. Częstochowska / Świderska

8. Miejscowość Duchnów

- ul. Wspólna

 

Komenda Powiatowa Policji w PIASECZNIE

 

Droga Krajowa nr 7

1. Mroków (szkoła podstawowa)

2. Tarczyn (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną)

3. Rembertów

4. Pamiątka (przy szkole podstawowej)

Droga nr 79

1. Baniocha

2. Mikówiec

3. Góra Kalwaria

- ul. Pijarska na wysokości „HOTEX”

- ul. Wojska Polskiego (kierunek na Warszawę)

4. Solec

- skrzyżowanie z drogą na Łubną

Droga nr 724

1. Brześce (rejon szkoły podstawowej)

2. Moczydłów

3. Konstancin Jeziorna (wjazd od Góry Kalwarii)

Droga nr 721

1. Lesznowola

- ul. Słoneczna skrzyżowanie z ul. Szkolną

2. Konstancin Jeziorna

- ul. Pułaskiego skrzyżowanie z ul. Śniadeckich

Droga nr 722

1. Bogatki (rejon sklepu spożywczego)

2. Prażmów

- ul. Ryża

 

Komenda Powiatowa Policji dla powiatu

WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

 

Droga Krajowa nr 2

1. Jawczyce

- ul. Poznańska

2. Ożarów Mazowiecki

- ul. Poznańska

3. Ołtarzew

- ul. Poznańska

4. Święcice

- ul. Poznańska

5. Błonie Wieś

- 448,3 km w kierunku Sochaczewa

6. Bramki

7. Nowa Wieś

8. Bieniewo Parcela

9. Błonie

- ul. Powstańców i Sochaczewska

Droga Krajowa nr 7

1. Sadowa

2. Łomianki ul. Kolejowa

Droga Wojewódzka nr 579

1. Łubiec

2. Białuty

Droga Wojewódzka nr 580

1. Kampinos

2. Strzyzew

3. Wiejca

4. Borzęcin Duży

5. Zaborów

6. Lubaczów / Blizne Jasińskiego

Droga wojewódzka nr 898

1. Stare Babice ul. Sikorskiego

Droga powiatowa nr 01701

1. Łomianki ul. Wiślana

2. Łomianki ul. Rolnicza

 

Komenda Powiatowa Policji w PRUSZKOWIE

 

1. Wolica

- Al. Katowicka skrzyżowanie z ul. Długą (kierunek Katowice)

- Al. Katowicka skrzyżowanie z ul. Wspólną (kierunek Warszawa)

2. Rusiec

- Al. Katowicka skrzyżowanie z ul. Szkolną (kierunek Warszawa)

3. Kostowiec

- Al. Katowicka skrzyżowaniem z ul. Matki Florentyny Dyman

- Al. Jerozolimskie 458 (kierunek Kanie)

- Al. Jerozolimskie 431 (kierunek Warszawa)

4. Sękocin

- Al. Krakowska 86 (kierunek Kraków)

5. Janki

- Al. Krakowska 32 (kierunek Kraków)

6. Sokołów

- ul. Sokołowska

7. Raszyn

- Al. Krakowska skrzyżowanie z ul. Godebskiego (kierunek Janki)

8. Biskupiec 33

9. Kajetany

- ul. Rolna

10. Falenty

- ul. Falencka

11. Łazy przy szkole podstawowej

12. Michałowice

- ul. Polna

13. Pruszków

- ul. Działkowa

14. Nadarzyn

- ul. Pruszkowska

- ul. Błońska

15. Stara Wieś

- ul. Grodziska

16. Nowa Wieś

- ul. Główna

17. Brwinów

- ul. Powstańców Warszawy

 

Komenda Powiatowa Policji w WOŁOMINIE

 

Droga Krajowa nr 8

1. Emilianów

- za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 236 (kierunek Wyszków)

2. Słupno

- przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła z ul. Żeromskiego

3. Nowe Słupno w kierunku do Wyszkowa

Droga Wojewódzka nr 634

1. Wołomin

- ul. Szosa Jadowska przy Renault Rudnik

Droga Wojewódzka nr 635

1. Ciemne (na wysokości szkoły podstawowej)

Droga Wojewódzka nr 636

1. Mokra Wieś (przy kapliczce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ja mam pytanko dotyczące fotoradarów, które nie są oznaczone przez niebieską tabliczkę:

1)czy są one prawnie stosowane

2)czy można się od takich mandacików wykręcić (np: artykuły z jakieś ustawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności