Skocz do zawartości
vw-passat

Zrobili mi zdjęcie - sposoby postępowania po otrzymaniu fotki z fotoradaru

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie dostałem fotki ale dostałem za szybą świstek czyli wezwanie a na nim napisane że zaparkowałem na miejscu gdzie wymagany jest identyfikator. Wszystko by było ok gdyby nie fakt że strażnik był chyba ślepy bo zaparkowałem na wjeździe na prywatny teren (basen) a nie na miejscu dla mieszkańców. Po straż zadzwonili właśnie mieszkańcy osiedla a nie włąściciele basenu. Podjechałem do pacanów i mówie że są chyba ślepi bo ja tam nie stałem a oni że w takim razie mogą mi zmienić wykroczenie, grzecznie się pożegnałem i odjechałem. To było 2 tygodnie temu a dziś dostałem wezwanie do wskazania kierowcy w przeciwnym razie ja dostane mandat. W razie czego żona może potwierdzić że stałem nie tam gdzie napisali. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale w PZ robią fotki jak auto stoi :) więc jeśli mają fotkę, to tam będzie czarno na białym jak wyglądała sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym też pomyślałem i dałem dupy że sam nie zrobiłem ale pytanie teraz co oni mogą zrobić w tej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal

to napisz im, że prowadził Jurgen Meller zamieszkały w Moellervej 2 ,6600 Vejen, Dania

zobaczysz co sie stanie.

sprawdzone i działa.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziewal

to napisz im, że prowadził Jurgen Meller zamieszkały w Moellervej 2 ,6600 Vejen, Dania

zobaczysz co sie stanie.

sprawdzone i działa.

hmmm, chyba dobry pomysł, czekam teraz na mandat z niemiec, moze to ejst jakies wyjście... napewno sprawdzone?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam teraz na mandat z niemiec,

to sie nie doczekasz.

Dz. U.71.12.114

§1.Na zasadach określonych w niniejszej ustawie odpowiada ten, kto popełnił wykroczenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak również na polskim statku wodnym lub powietrznym.

§ 2. Odpowiedzialność za wykroczenie popełnione za granicą zachodzi tylko wtedy, gdy przepis szczególny taką odpowiedzialność przewiduje.

napewno sprawdzone?

na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info;) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a jak powiem że prowadził mój kuzyn polak ale mieszkający na stałe w niemczech i znam tylko jego imie i nazwisko bez adresu zamedowania to przejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj byle jaki adres. i tak nie maja mozliwosci sprawdzenia.

twoj kuzyn i nie wiesz gdzie mieszka?? bedziesz lazil kilka razy, bo zaczna wymyslac.

a tak podajesz co chca wiedziec i koniec sprawy.

jak nie wiesz skad wziac adres to wyguglaj adres salonu porsche w hanowerze i juz masz.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponowie swojego posta

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1041667#post1041667

 

Ktoś miał coś podobnego? co z tym zrobić? Gdzie tu jakieś dane?

 

Z góry dziękuję

 

w Twojej sprawie dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy a mianowicie ojciec kumpla dostał to co Ty no to poszedł załatwić sprawe ale mówi że chciałby zobaczyć oryginał zdjęcia no to oni mu pokazują ale na tym zdjęciu rejestracja już była wycięta więc oznacza to że to nie oryginał no to on znowu ze chce zobaczyć oryginał ale bez wyciętej rejestracji :) strażnikom głupio się zrobiło a ojciec wyszedł od nich bez mandatu :) okazuje się że jak tylko obrobią zdjęcie to oryginał usuwają a to się wiąże z tym że zdjęcie jest obrabiane i nie może być dwodem nie chciało mi się w to wierzyć ale przyszedł kumpla ojciec i potwierdził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem ,ze mozna powiedziec ,ze auto jest takiego samego koloru , jest tej samej marki i rocznika, ma te same tabilce rej. - ale to nie moje auto...

I moze nielubiany sasiad podrobil tablice i sie przejechal.

A dlaczego .. bo jedynym identyfikatorem auta sa numery nadwozia i silnika.:manga

Sylszalem ,ze niektorzy tak robia. Ponoc dziala, w swietle prawa... ale pewnie nie w PL.

Jak kto chce moze sprobowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj schudłem 30 ojro i stófke. zastrzelili mnie z lasera. nawet nie miałem szansy zahamować.

chyba się wyposażę w cb i antenkę. :bleble

pozdro

:provw:

20100927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał mci

czekam teraz na mandat z niemiec,

to sie nie doczekasz.

 

Masz na myśli to że policja z Niemiec nie może mi przysłać mandatu za wykroczenie uwiecznione np. fotoradarem? A jak wygląda sprawa np. z mandatem za nieopłacone parkowanie we Francji? Bo trafiło mi się że za wycieraczką był wciśnięty mandat od cholera wie kogo ale pewnie od odpowiednika naszej straży miejskiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli to że policja z Niemiec nie może mi przysłać mandatu za wykroczenie uwiecznione np. fotoradarem?

tak dokładnie. nie mogą, ale jak zatrzymają po popełnieniu wykroczenia to bulisz( widać na w moim poprzednim poście).

 

A jak wygląda sprawa np. z mandatem za nieopłacone parkowanie we Francji? Bo trafiło mi się że za wycieraczką był wciśnięty mandat od cholera wie kogo ale pewnie od odpowiednika naszej straży miejskiej

to już przerabiałem, tyle że w Danii. mój mandat odkupiła jakaś firma windykacyjna z Bydgoszczy. przysłali 3 pisma ,że muszę zapłacić, bo sąd, komornik, kupa wielka i pożal się Boże. najlepsze były kwoty, zaczęli od wysokości mandatu plus chyba 20 dychy za CEPiK, później 500 stówek, a ostatni 900 stówek. 3 dni na zapłacenie jak nie TO SĄD!!!! nie zapłaciłem i nastała cisza. po około roku mój dług został sprzedany do firmy z Łodzi. pani dzwoniła i dzwoniła, ale miała pecha i nie mogła mnie trafić. aż pięknego dnia trafiła i ZONK. po krótkiej rozmowie i pytaniu czy zapłacę usłyszała, że dopiero po wyroku sądu. Dlaczego?? to jej podałem paragraf (kazałem jej zapisać numerki) i niech sobie 'kobita' sprawdzi. i jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dokładnie. nie mogą, ale jak zatrzymają po popełnieniu wykroczenia to bulisz( widać na w moim poprzednim poście).

 

Dzięki wielkie za informację bo coś mi się wydaje że na A9 w okolicach Lipska coś mi błysnęło :P i już się trochę bałem że przyjdzie jakiś mandat a prawdę mówiąc nie wiem nawet ile przekroczyłem prędkość - niby pilnowałem ograniczeń itp. itd. ale mimo wszystko jakaś niepewność była. A czy Niemiaszki mają jakąś tam ewidencję i np. jak przy następnej wizycie u nich mnie zatrzymają to mogą dowalić za tą fotkę? Czy tylko za wykroczenie wyłapane "na gorąco"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy Niemiaszki mają jakąś tam ewidencję i np. jak przy następnej wizycie u nich mnie zatrzymają to mogą dowalić za tą fotkę? Czy tylko za wykroczenie wyłapane "na gorąco"?

 

Niestety mają. I jak trafisz na takiego co sprawdza (nie ma takiego obowiązku) to zapłacisz. Kiedyś co gorliwszy celnik też mógł sprawdzać i nie wypuścić Cię z terenu ich Państwa do czasu zapłaty. Żeby było śmieszniej Polizei ma takie uprawnienia, że jak nie masz $ na zapłatę mandatu lub mandatów to ma prawo zarekwirować Ci za pokwitowaniem w depozyt mienie ruchome którego wartość może zaspokoić taki mandat. I żeby była jasność, znam osobiście goście któremu za 3 foty zarekwirowali Auto 9w końcu mienie ruchome). Wydali dokumenty i rzeczy pierwszej potrzeby po czym zadzwonił do żony i czekał 17 godzin na ławce na parkingu przy autobahn aż po niego przyjedzie i pojechali odebrać autko z parkingu. Za parking bez opłat tylko za mandaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mają. I jak trafisz na takiego co sprawdza (nie ma takiego obowiązku) to zapłacisz.

 

Aha, no to dobrze wiedzieć. A jeszcze jedno - skąd mam wiedzieć jaka "kara" na mnie ciąży jeśli nie mogą mi przysłać mandatu? Jakie są w ogóle tam widełki mandatowe? Są jakieś taryfikatory? Nie jechałem jakoś szczególnie szybko ale cholera wie, może postawili jakieś ograniczenie do 40km/h a ja jechałem tam ok setki. Z drugiej strony wątpię żeby na autostradzie stawiali takie ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczeń nie pamiętam ale wiem, że na stronie PZ MOT można coś tam znaleźć.

Natomiast mieszkałem tam trochę i wiem, że za byle lecą grube euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mają.

jasne.

I jak trafisz na takiego co sprawdza (nie ma takiego obowiązku) to zapłacisz.

pewnie.

Kiedyś co gorliwszy celnik też mógł sprawdzać i nie wypuścić Cię z terenu ich Państwa do czasu zapłaty.

co jeszcze??

Żeby było śmieszniej Polizei ma takie uprawnienia, że jak nie masz $ na zapłatę mandatu lub mandatów to ma prawo zarekwirować Ci za pokwitowaniem w depozyt mienie ruchome którego wartość może zaspokoić taki mandat.

włącznie do trzeciego pokolenia.

 

to bardzo ciekawe. tak czytam i oczom nie wierze. chyba będę jeździł dookoła, bo strach się bać.

oczywiście ,że mają bazę danych. tylko nikt danych w nich nie umieszcza, bo gdyby tak było już dawno chodziłbym pieszo. powyższy mandat jest tego dowodem. pies wrzuca twoje dane i samochodu do kompa i tak sobie odpuszcza wypisanie mandatu. jaaasne. jeżdżę już tyle lat , zrobiono mi dziesiątki fotek, kontrolowano tyleż samo razy i zapłaciłem JEDEN mandat. właśnie w poniedziałek.

 

że za byle lecą grube euro.

to chyba nie o tym samym szfabowie mówimy. dopóki nie podnieśli mandatów,był to najtańszy kraj. taniej niż w pl. teraz ceny są zbliżone. za 107 na 80 zaproponował 70 ojro. więc 70 zeta więcej niż w pl. a dostał 30 ojro i stówke w złotówkach- niecałe 220 zeta. kiedyś za 85 w mieście chciał 35 ojro.

I żeby była jasność, znam osobiście goście któremu za 3 foty zarekwirowali Auto 9w końcu mienie ruchome). Wydali dokumenty i rzeczy pierwszej potrzeby po czym zadzwonił do żony i czekał 17 godzin na ławce na parkingu przy autobahn aż po niego przyjedzie i pojechali odebrać autko z parkingu. Za parking bez opłat tylko za mandaty.

wystarczy powiedzieć, że kasę masz w bankomacie. to już nie te czasy, że gotówke musisz mieć przy sobie. no chyba, że nie masz kasy wogóle. to masz problem.

 

niewiem czemu, ale ostatnio jakos sie usrali z tymi kontrolami. 8 razy w de i 2 razy w dk w ciagu 4 tygodni.

'nie moglem go dogonic' powiedzial szfab do kolegi po zdjeciu mnie z autostrady. lecialem przepisowe 170-180 i nie wiem co za silnik siedzial w tej becie, ale chyba niewiele wiekszy niz ten w mojej kosiarce.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh.

pytanie do ludzi, ktorzy mieli podobna przygode. szeryfowie i gdybacze niech sie nie odzywaja.

odmowilem przyjecia mandatu w szfabowie. co dalej?

nie zgodzilem sie z powodem, dla ktorego chciano wlepic mi mandat (100 euro). spisali moje dane i powiedzieli, ze pozdrowienia przyjda poczta.na pytanie do kogo mam sie odwolac w zwiazku z powyzszym, odpowiedzi nie uzyskalem. za podstawe prawna mandatu, koles podsunal mi taryfikator(czerwona ksiazeczka) i powiedzial ze to wlasnie podstawa. pytal czy mam pieniadze na mandat, powiedzialem ze to bez znaczenia bo i tak nie zaplace.

aha dowodem na moja wine jest 'mnostwo telefonow, ze srebrny passat na polskich blachach, wyprzedzal z prawej strony'.

czy nie powinienem dostac jakiegos papiera od policji?

pozdro.

 

 

taki maly 'updejt'. minely 3 tygodnie i 4,5 tkm.

nic nie przyszlo (i nie sadze zeby kiedykolwiek to nastapilo), w wiezieniu nie siedze( a tak probowal mnie postraszyc), wiec czekam z niecierpliwoscia dalej. zacieram pietami az mi sie porobia promieniste blizny..........

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności