Skocz do zawartości
mnichu

szybkozłącze na odcinku wzmacniacz - skrzynia basowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy dobrze nazwałem temat... w razie czego to mi zwróćcie uwagę a zaraz poprawie ;)

 

Do rzeczy. Szukam już jakiś czas pewnego rodzaju wtyczki z gniazdem aby można było szybko i bezproblemowo wymontowywać i wmontowywać skrzynie basową w bagażniku.

 

Ktoś powie.... "odpiąć dwa kabelki to jest 20 sekund roboty " ;)

 

No właśnie nie u mnie. Moja skrzynia jest typu band-pass i za pleksą jest zainstalowane podświetlenie diodowe jednej z komór skrzyni. No i dlatego do skrzyni idzie aż 5 kabli. Z kablami sygnałowymi nie ma problemu bo można to odkręcić ręką, a kable prądowe (12V- stałe napięcie non stop)) oraz kabel REMOTE, są przykręcone na śrubki śrubokrętem. Więc za dużo tego odkręcania a poza tym za jakiś czas to wszystko się wyrobi :taksobie

 

I teraz mam pytanie... istnieją jakieś gotowe terminale ? powiedzmy gniazdo jakoś fajnie przykręcić do karoseri (mam sedana) i tylko jakaś wtyczka na kabel od suba ?

 

myślałem żeby wykorzystać normalne gniazdo ze wtykiem 380V (akurat 5 bolców :fajny z tego dwa grubsze byłyby do dzwięku - myślę że dobry przepływ "omów" by był :bleble ) ale to rozwiązanie.... że tak powiem "na odwal się". Ale co prawda praktyczne :)

 

albo jakieś inne sugestie ?

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem (5 przewodów) i zamierzam poszukać oryginalnej wtyczki i gniazda VW. Są takie przy odbiornikach o większej mocy np. wentylatory.

Jak coś znajdę dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj no mojego tematu w 19 poście są fotki jak mam u siebie. powieś wzmak na suficie i zostanie ci tylko kabel do skrzynki który łatwo można odłączyć i zasilanie do podświetlenia. jakieś złącze 2-pinowe męskie-żeńskie ( nawet i jack, mocy do led nie trzeba ) po sprawie. kable zasilające wzmak maja spore przekroje i do nich ciężko będzie znaleźć coś odpowiedniego. zwykle takie kable są na śruby łączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności