Skocz do zawartości
soboliero

wymiana silnika w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem co mniej więcej do wymiany

wał korbowy i panewki. Tylko ciężko dostać wał korbowy do silnika bgw wiecie może od jakiego może pasować ?? awx,avf ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem co mniej więcej do wymiany

wał korbowy i panewki. Tylko ciężko dostać wał korbowy do silnika bgw wiecie może od jakiego może pasować ?? awx,avf ??

Jezeli skrzynia manualna to bedzie pasował od silnika AVF, AWX, numer fabryczny 038 105 021 K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manualna ;) wielkie dzięki kolego

Pozdrawiam !

Zdecydowałem się na rozborkę silnika , bo inni mechanicy radzili mi wymiane całego silnika a silnik używany do mojego modelu kosztuje ok. 4000 zł masakra jakaś, wole powymieniać częsci na nowe ! wiecie może dlaczego taka cena ?? to do b6 można kupic o wiele taniej :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość besti@

Witajcie, otóż mam takie pytanie. Czy jest taka możliwość, żeby w miejsce silnika 2,5 V6 TDI zamontować jakiś mniejszy silnik? np.1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 fl 2.0 tdi 136 km 2004 rok DPF highline kod silnika BGW przebieg 240 tyś

 

zatarty silnik na panewkach i wale.(ktoś przy regeneracji turbiny źle przymocował rurke która idzie od filtra oleju do turbiny była z byt mocno naprężona i pod wpływem drgań rurka pękła i wydupcyło olej) :/

 

 

Już wiem co mniej więcej do wymiany ,

1 Tłok z korbowodem,Wał,panewki główne, korbowodowe, uszczelka głowicy,pompa waku, popychacze (szklanki) 8szt, uszczelki + uszczelniacze, pompa oleju, termostat, perścienie, rozrząd + pompa wody, olej + filtry.

 

 

Wał - kupie używany bo pasuje z AWX albo z AVF

Tłok + korbowód - nie wiem co robić bo z tego co mi wiadomo nie pasuje z AWX,AVF

Pompa waku - kupie używaną , pasuje z AWX,AVF (nową wycenili mi na 875 zł)

reszta wszystko nowe koszt ok. 3 tyś zł wycena z inter cars niby po rabacie 30 % - moim zdaniem i tak przesadzili z cenami wiecie może gdzie taniej moge kupić ?

+ robocizna mechanika 1500 zł

 

reasumując :

używany silnik kosztuje ok. 4 tyś zł niby z przebiegiem ok. 140 tyś- 180 tyś (dlaczego te silniki są droższe od tych w b6 ??????) chyba ich pojeb...o !!!

+ wymiana rozrządu , płynów, pompy oleju, i cholera wie w jakim stanie :/

+ wymiana silnika 700-1000 zł.

 

Jedyna rzecz w tym wszystkim jaka mnie cieszy to to że ujrzałem swój silnik i rozwiało moje wątpliwości co do pompy oleju, jest taka sama jak w 1.9 AWX,AVF ogólnie budowa też się niczym nie różni, bez wałków samopoziomujących i tych wybieraków imbusowych co sie niby wyrabiają.

 

Ogólnie silnik jest całkiem inny jak w B6 !!!

Bałem sie go jak cholera !!

 

mam wycięty DPF i wgrany program, 3 nowe pompowtryski + 1 po regeneracji, nowa dwumasówka.

+ kupa nerwów i ze stresu mam wyłysienie plackowate buhahaa

 

jakies propozycje z Waszej strony ? co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema posiadam audi a4 b6 a w nim silnik avb 101 koni oraz passata fl awx 130 jednego auta trzeba sie pozbyc bo mam juz 3,padlo na to ze zostaje audi z tym ze to jest avb i tu pytanie co lepiej zrobic? wymienic same pompki turbine i ecu od passata czy zamienic cale silniki razem ze skrzyniami biegow?.Oba auta maja te same przebiegi.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szarpać blok skoro wymiana pompek i reszty da to samo:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak polonez ale skrzynia w avb jest krotsza widze to po obrotach,a pompki 35zl na wtrysk uszczelnienie,przekladki calosci zrobie sam bez kosztow,ale co to jest 140zl w porownaniu z taka robota,moze i masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, skrzynię zdjąć i założyć to max4-5H roboty na spokojnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AVB są słabsze korby no chyba, że nie zamierzasz wyciągać z niego siódmych potów. Wg mnie włóż ten co jest w lepszym stanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zaryzykowac i wsadzic pompki na tych samych uszczelnieniach? Jutro bym sie tym zajal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gumki na PD zawsze nowe będą lepsze niż stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak panowie,przerobilem audi avb 101 koni na awx czyli tak dalem turbo,map sensor,pompowtryski z passata awx o dziwo audi jezdzi na pompowtryskach od awx ale wywala blad pompowtryskow(maja za duze czasy otwarcia),chcialem zaadoptowac kompa od passata ale nie idzie za groma,no to pomyslalem zamienie wsady w kampach czyli do kompa audi wgram od passata ale ziomek ktoremu to zlecilem powiedzial ze audi i passat maja inne sterowniki poduszek i poduszki beda sie swiecily,czy to prawda?? bo jesli tak to co zrobic? wgrac jakas mape od audi 130 koni dobrana pod moje pompowtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić mapy pompowtrysków. Wszystko idzie zrobić z poduszkami też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra troche siedzialem i przelozylem immo z kompa 101 do tego passatowego poduszki dzialaja prawidlowo wszystkie kontrolki gasna wszystko dziala auto jezdzi ok,jest tylko jeden problem ciagle dziala wiatrak od klimy pod maska hmmm.Jesli ktos wie jakiego kompa uzyc od audi zamiast passatowego 038906019GS to prosze o info.

Edytowane przez lisekexeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat ogarniety ecu od audi pod pompki 073ar to 019FP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadan w/w silnik z tym że z kodem akn, czyli ten najbardziej awaryjny.

Zbliża mi się jego remont który pochłonie .... Kupując takie auto liczyłem się z kosztami.

Zastanawiam się jakby wyglądała przekładka na 2.5 BAU (mocniejszych) lub BCZ w których owy problem został wyeliminowany praktycznie.

Koszt zakupu silnika wyszedł by taniej niż remont :)

Czy jest to operacja plug & play czy będzie wieksza rzeźba?

Ktoś się orientuje?

 

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez większej rzeźby się nie obędzie. :D Chociażby sprawa imo albo masz dobrego elektryka który Ci to ogarnie lub zostaje całkowite odłączenie. Tylko, że wtedy mogą pojawiać się jakieś błędy. Rozwiązaniem może być włożenie słupka BAU z Twoim osprzętem. Najłatwiejsza i najszybsza operacja do przeprowadzenia. ;)

 

Masz zamiar kupić kompletny silnik z wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cały z komputerem ze wszystkim

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności