Skocz do zawartości
mgboczna

ubytek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od ostatniej wymiany oleju przejechałem ok.13000 km i zapaliła mi się ikonka oleju.Dokupiłem 1l i dolałem 1/2 tak ,że na bagnecie było ok..Po ok.2 tygodniach ponownie zapaliła się ikonka.Od poprzedniej dolewki przejechałem ok1500km.Czyżby coś niepokojącego zaczęło się dziać ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Od ostatniej wymiany oleju przejechałem ok.13000 km i zapaliła mi się ikonka oleju.Dokupiłem 1l i dolałem 1/2 tak ,że na bagnecie było ok..Po ok.2 tygodniach ponownie zapaliła się ikonka.Od poprzedniej dolewki przejechałem ok1500km.Czyżby coś niepokojącego zaczęło się dziać ? :(
jaki kolor ma ta kontrolka ?

i wymiń olej skoro masz już 14,5tys km zrobione na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomarańczowa ikonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa ikonka
to oznaka niskiego stanu oleju przy wymianie zobaczysz czy gdzieś nie ucieka olej i sprawdź czy do płynu chłodzącego się nie dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreo

Auto ma 8200 km przebiegu. Nowe miało poziom oleju pośrodku pomiędzy MIN i MAX. Przez pierwszych kilka tysięcy kilometrów poziom oleju się nie zmieniał, olej nie ciemniał, z tym że raczej oszczędzałem silnik.

 

Ostatnie 2-3 tysiące jeżdzę bardziej dynamicznie, chwilami mocno dnamicznie, ostatnio po kilku dłuższych jazdach sprawdziłem poziom oleju i ku mojemu zaskoczeniu olej bardzo ściemniał, a jego poziom spadł do MIN. Muszę dolać. Czy takie zużycie to zjawisko normalne, też tak mieliście?

 

W ASO powiedziano, że to zjawisko najzupełniej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że to normalne, przy ekstremalnej jeździe podobno takie ciśnienie tam panuje że może wydostać się odmą, informacja od znajomego który przerabiał temat, ja osobiście nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim służbowym pasku jak przycisnę dłużej na autostradzie to też muszę dolewać oleju. Ponoć zużycie do 1l oleju na 1000km mieści się w normie określonej przez VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć zużycie do 1l oleju na 1000km mieści się w normie określonej przez VW

 

No tak, ale w ten sposob VW zabezpiecza sie przed "narzekaniami" klientow.

Wg mnie ten 1l/1000km to o wiele za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na stosunkowo nowe auto , litr oleju na 1000km to trochę za dużo ... chyba , że ciśniesz od świateł do świateł na odcince ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde auto jak da mu się w czajnik przepala olej - bez względu na to czy jest to tak stara passacinka jak moja, czy nowy wóz.

Ps. Przy przepalaniu 1l/1000km to oleju sie nie wymienia, tylko dolewa, jak w zaporażcu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności