Skocz do zawartości
tylas

Dziwny dzwięk przekaźnika oraz dym z maski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam dziwne objawy przy aucie i nie wiem czy to normalne czy nie a mianowicie. jak przegazowuję samochód na postoju to słyszę za każdym razem jakieś przełączanie ( w okolicy lewej strony gdzieś przy bezpiecznikach) jak puszczę gaz i obroty spadają to znów to przełączenie i znowu gaz i to samo słuchać to najczęściej przy obrotach 1000-1200 obr/min ale jak np obroty spadają i dodam gaz to również przy innych obrotach to sie załączy co to może być?? W normalnej eksploatacji mi to nie przeszkadza ale chciałbym wiedzieć czy wszystko ok. Aha dzieje się to równiez jak dojadę do świateł i nic nie robię pedałem gazu to się to przełączy obroty pójdą do 1200 i znów spadną na swoje miejsce.

 

Drugi problem pojawił się dzisiaj. Dojeżdżam do skrzyżowania a tutaj dym z maski i czuć spaleniznę, słuchać pisk paska obroty spadają. zgasiłem silnik odpaliłem ponownie i wszystko ok, nie wiem co to mogło być, podejrzewam kompresor klimy ale jakby on to teraz nie powinien się kręcić i chłodzić a on śmiga i wszystko jest ok. autodiagnostyka klimy tez ok 444. jak wrócę do domu to podepnę się pod vag ale nie wiem czy coś wykaże. Już jestem umówiony na diagnostykę klimy może oni dojdą do tego co to mogło być:(

 

Proszę o porady szanownych kolegów i koleżanki z forum.

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dymu spod maski to jak sam piszesz pasek piszczał (ślizgał się) i to mogło być powodem dymka spod machy.Co do klimy to możliwe że łożysko się zaciera i blokuje pasek chociaż nie do końca w to wierzę.Sprawdz naciąg pasków może któryś jest lużny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DzwieG taki u mnie tez jest, moze sterowanie N75? napewno jakis przekaznik sobie pyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie tak powinno być. Podłączyłem paska pod VAG i żadnych błędów. ciekawi mnie bardzo skąd mógł iść ten dym z którego paska może się coś zblokowało i wtedy pasek się przypalił. Klima działa bez zarzutów więc napeno to nie kompresor klimy. trzeba będzie zakupić wszystkie paski i przy okazji wymieni się również rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem u siebie: na włączonej klimie przy zwiększaniu obrotów i przy odpuszczaniu słychać jakiś przekaźnik, ale nie za każdym razem. Bez dodawania gazu była cisza. Ale to pikuś, niech sobie pyka jak ma pykać.

 

Nie lekceważ tego pisku + dym. Zrzuć pasek i posprawdzaj co się mogło zablokować, bo jak ci następnym razem się zablokuje, to możesz nie zdążyć wyłączyć silnika. Były przypadki z którymś z TDI gdzie pasek wcinał się pod osłonę rozrządu i urywał pasek rozrządu. Chcesz być pierwszym PB z takim finałem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie lekceważę, więc już mam wszystkie paski zakupione. Więc teraz tylko wymiana.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ten przekaźnik po prostu wyłącza kompresor klimy podczas gwałtownego dodawana gazu aby zwiększyć moc (istotne np. podczas wyprzedzania). Może miałeś taką akcję podczas dojeżdżania do skrzyżowania, że komputer włączył/wyłączył kompresor klimy i wtedy pasek zaczął się ślizgać/dymić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności