Skocz do zawartości
Koćko

Jakie rolety do mieszkania w bloku przeciw słońcu.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o poradę jak w temacie. Szukam czym zasłonić najlepiej okna aby nie paliło słońce do mieszkania i sie bardzo nie nagrzewało.

Klima na razie odpada, rolety zewnętrzne nie bardzo ponieważ mam przy balkonowych oknach tzw żygownik.

Czy ktoś ma z was rolety z podklejaną gumą ? jak one sie sprawdzają? podobno nie przepuszczają w ogóle słońca

Może naklejki na szyby takie jak lustra weneckie?

Jakieś rady? Rozpłynąć się chce w mieszkaniu z tych upałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile okien masz od południa lub południowego-zachodu i ile kasy masz na wydanie oraz jakie wielkie te okna ja ostatnio bylem się pytać o rolety (same bez kaset i prowadnic) na wymiary 125x95 to kobita pokazała mi rolety za 57zł sztuka a na wymiar 125x45 powiedziała ze kosztują 35 zł do tego kaseta 22zł/13zł i prowadnice 15zl ja mam 3 zestawy takich okien więc sam sobie policz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pozakładałem rolety, które są montowane na ramie okna. Są specjalne zaczepy, zakładasz na góze na ramę okna i sie trzyma. Ja dla pewnosci mocowania, podkleiłem te uchwyty klejem Kropelką. Jak ci wytłumaczyc - co to za rolety? :hmm Takie zawsze w sklepach stoja w kawdratowych tubach i są ich różne kolory. Pomierz okna i dobierz sobie rozmiar. Zmiesz jaka szerokość ma sama szyba i roletę ku ciut szerszą. U mnie pól dnia słońce daje prosto w okna i jak zasłonie to jest spoko - nie nagrzewa sie tak wnętrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podklejane gumą i polecam jak zasłonię w dzień to w pokoju mam noc :) płaciłem coś koło 100 zł za 120x230 albo coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są specjalne zaczepy, zakładasz na góze na ramę okna i sie trzyma. Ja dla pewnosci mocowania, podkleiłem te uchwyty klejem Kropelką.

 

U mnie i tak odleciały po kropelce:/ najlepiej te zatrzepy malutkim gwoździkiem przybić z góry jeżeli mamy drewniane okna...

 

Co do rolet to proponowałbym iść do firmy która je sprzedaje i zakłada - najlepiej doradzą czy materiałowe czy takie jakby z gróbej folii czy z czegoś innego jeszcze, dotną na wymiar okna, zamontują tak ja ma być. Potem nic nie bedzie spadać, ładnie będą wyglądać i bedziemy mieć gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w planach mam takie coś http://allegro.pl/najtaniej-rolety-w-kasecie-roleta-promocja-1-zl-i1654261952.html

tzn mam nawet na oknach to tylko że materiał mam jakiś badziewny i chcę to wymienić na te podklejane guma i to najbardziej mnie interesuje czy one sie dobrze spisują jeżeli chodzi o chłodzenie mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam gumowane rolety :D faza jest bo jak się budzę to pojęcia nie mam która godzina (drzwi tez zabite na ślepo :D) na początku było dziwnie, ale się przyzwyczaiło i nie zamienię na żadne inne biorąc pod uwagę że praktycznie zawsze kładę się spać jak na zewnątrz już widno. Mimo wszystko w pokoju w dzień i tak jest ciepło, moim zdaniem w ogóle to nic nie chroni przed upałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koćko ..... od strony wschodniej mam rolety zwykłem wewnetrzne papierowe, nie znam fachowej nazwy, ale one sa dobre jesli chcesz mieć ciemno w pokoju, najlepszy kolor to ciemny brąz jesli chodzi o wyglad zewnetrzny, ciemny niebieski czy granatowy to kiszka (mialem i ciemny braz najlepszy) od strony wschodniech mam rolety zewnetrzne i powiem Ci tak nic innego nie chroni od ciepła jak rolety zewnetrzne.

 

Piszesz ze nie mozesz miec rolet zew. dlatego z doswiadczenia polecam Ci zamontowac ciemny braz rolety wewnetrzne (ciemno w pokoju) + w Auchen idzie kupic klimatyzatory domowe w cenie (w Auchen) 120 -140 zł wydajnosc 20m2 i finito. Ja kupiłem bo pracuje na nockach ost i w dzien musze sie wyspac niestety a pogoda temp +32 + duchota nie da rady sie wyspać :( ..... mi to w zupelnosci wystarcza :) ciemno i chlodno :) zaden wentylator !!!! wieje w twarz ale duszno tak czy siak !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koćko ..... od strony wschodniej mam rolety zwykłem wewnetrzne papierowe, nie znam fachowej nazwy, ale one sa dobre jesli chcesz mieć ciemno w pokoju, najlepszy kolor to ciemny brąz jesli chodzi o wyglad zewnetrzny, ciemny niebieski czy granatowy to kiszka (mialem i ciemny braz najlepszy) od strony wschodniech mam rolety zewnetrzne i powiem Ci tak nic innego nie chroni od ciepła jak rolety zewnetrzne.

 

Piszesz ze nie mozesz miec rolet zew. dlatego z doswiadczenia polecam Ci zamontowac ciemny braz rolety wewnetrzne (ciemno w pokoju) + w Auchen idzie kupic klimatyzatory domowe w cenie (w Auchen) 120 -140 zł wydajnosc 20m2 i finito. Ja kupiłem bo pracuje na nockach ost i w dzien musze sie wyspac niestety a pogoda temp +32 + duchota nie da rady sie wyspać :( ..... mi to w zupelnosci wystarcza :) ciemno i chlodno :) zaden wentylator !!!! wieje w twarz ale duszno tak czy siak !!!!

 

Kwestia koloru to sprawa indywidualna, a tych jest mnóstwo. Poza tym, na słońcu po roku czy dwóch, wyblakną z obu stron nawet najlepsze ( wiem z doświadczenia na 8miu oknach dachowych, a mam oryginalne faktor ).

Najlepsze będą takie ze srebrnym materiałem od zewnątrz ( ja mam takie na dachowych od jednej strony, ale mimo wszystko pokoje i tak się nagrzewają, a czy mniej, to kwestia dyskusyjna, poddasza rządzą się swoimi prawami ) odbijającym promienie słoneczne i chroni przed nagrzewaniem, oczywiście pod warunkiem, że w tych najbardziej nasłonecznionych pomieszczeniach, będziesz miał zamknięte okna, co by gorące powietrze nie wlatywało.

Niektórzy sprzedawcy nazywają to np TERMO, inni piszą po prostu że rolety mają warstwę aluminiową.

 

Przy klimatorach przenośnych, bo tak trzeba je nazywać ( klimatyzacja jest elementem stałym pomieszczenia ), problemem jest odprowadzenie ciepłego powietrza na zewnątrz, po to są właśnie te grube profilowane rury, które trzeba wystawiać za okno.

Co do samej skuteczności tych urządzeń, było i jest wiele dyskusji.

To o czym piszesz w cenie 120-140 zł, nie ma nic wspólnego z klimatyzacją to jakiś rodzaj wentylatora.

Te przenośne to koszt rzędu 600-700 zł w górę i wchodzi już tutaj w grę okresowy serwis.

Edytowane przez herson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia koloru to sprawa indywidualna, a tych jest mnóstwo. Poza tym, na słońcu po roku czy dwóch, wyblakną z obu stron nawet najlepsze

 

zgadzam sie z Tobą ale lepiej sie spi przy ciemnych roletach niz jasnych :)

 

To o czym piszesz w cenie 120-140 zł, nie ma nic wspólnego z klimatyzacją to jakiś rodzaj wentylatora.

Te przenośne to koszt rzędu 600-700 zł w górę i wchodzi już tutaj w grę okresowy serwis.

 

Wyraznie napisane bylo "klimatyzator". Wiesz .... Fakt faktem grzeje ale jego "chlodzenie" niweluje to ciepło :) ale fakt faktem klimatyzator ustawilem tak by to cieple powietrze wychodzilo na korytarz a nie pozostawalo w pokoju i mozna dyskutowac ale to jest moje zdanie .... mi on naprawde pomogl w goracych i dusznych nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sie zastanawiam czy te gumowe chronią przed ciepłem, jeszcze trafiłem właśnie na rolety ze srebrem pod spodem które niby odbijają to swiatło więc może one by sie najlepiej sprawdziły, wymiana ich będzie jakiś tysiak mnie kosztowała więc wole podpytać bo w sklepach to każdy wciska co droższe, na pytanie czy bedzię chłodniej w pokoju to wiadomo że każdy sprzedawca powie że tak. :/

Blody możesz podlinkować o jaki klimatyzator ci chodzi ? moze jest na allegro?

Mysłałem o takim przenośnym do 1000pln klimatyzatorze no ale ponoć to lipa no i nie ma gdzie tej rury wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te ze srebrem, były moim zdaniem idealne. W dzień było jak w nocy przy zamkniętych roletach a temperatura, hmmm, cos tam na pewno pomagały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie sie zastanawiam czy te gumowe chronią przed ciepłem, jeszcze trafiłem właśnie na rolety ze srebrem pod spodem które niby odbijają to swiatło więc może one by sie najlepiej sprawdziły, wymiana ich będzie jakiś tysiak mnie kosztowała więc wole podpytać bo w sklepach to każdy wciska co droższe, na pytanie czy bedzię chłodniej w pokoju to wiadomo że każdy sprzedawca powie że tak. :/

Blody możesz podlinkować o jaki klimatyzator ci chodzi ? moze jest na allegro?

Mysłałem o takim przenośnym do 1000pln klimatyzatorze no ale ponoć to lipa no i nie ma gdzie tej rury wywalić.

 

 

IMHO, nie ma co się pchac w taki. Widziałem ostatnio reklamę, bodajże Castoramy, gdzie splita oferowali już za niecałe 800 zł, oczywiście musisz liczyc jakieś 400-500 dodatkowo za montaż w sezonie. Wydajnosc do pomieszczeń 25m2.

Na allegro jest sporo tego u sprzedawców, którzy to od razu montują.

 

Poza tym, wybrałeś najgorszy z mozliwych moment na zakup klimy. Poczekaj do końca sierpnia, a kupisz sporo oszczędzając oczywiście o ile zapał nie przejdzie :)

Edytowane przez herson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kupują te tanie klimatyzatory a potem strzelają sobie w łeb jak dostają rachunek za prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przenośnym gó...em z rurą z tyłu na wydmuchiwane gorące powietrze, próbują schłodzic pomieszczenie do 21 stopni, wcale się nie dziwię.... :) Wtedy przy zamkniętych oknach ( tylko gdzie wtedy odprowadzac gorące ? ), musi to chodzic pół dnia na max obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet te montowane na stałe żrą prąd jak opętane, kumpel ma ale żadko używa zamontował bo dostał za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako prowizorkę na upalne dni polecam zasłonięcie okna kocem termicznym takim jak z apteczki samochodowej (srebrno-złota folia). Sprawdza się rewelacyjnie :ok: a koszt znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności