Skocz do zawartości
Gość schak

słabo schodzi z obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość schak

Ostatnio stało się coś że passek nie chce schodzić z obrotów tzn zatrzymuje się na ok 1500 i stoi tak pare sekund po czym spadają do normalnego poziomu. Jak na postoju wcisnę gaz i puszcze stoi na ok 1500 wrzucę bieg i puszczam sprzęgło bez gazu wtedy przydusza się i spadają obroty.

Dzieje się tak i na benzynie i na gazie.

 

 

Co to może być i jak to naprawić?

 

passak 1,8 (AAM) 75KM jednopunktowy wtrysk, gaz II generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

prawdopodobnie przycina ci sie silniczek krokowy. trzeba go wyjąć i wyczyścić i przesmarować - ja swój zamoczyłem w denaturacie i pużniej wlałem WD-40 i jak do tej pory mam spokój - robiłem to jakieś pół roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Byłem u gazownika na pierwszym przeglądzie po 1000 km i mu o tym powiedziałem. Odłączył akumulator zostawił tak na 5 min, po czym podłączył akumulator i teraz jest ok, ale tez wspomniał o krokowcu. Jeżeli to się jeszcze powtórzy będę musiał zrobić tak jak ty mówisz.

 

Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również jak chodzi linka od gazu może się zacinać (przesmaruj ją)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Linka jest ok bo sprawdzałem ją jako pierwszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem B4, to przyczyną "zawieszania się" obrotów tak około 2000, był ten płaski czarny potencjometr przy gruszce od wtrysku. :cwaniak::hyhy::zdegustowany: I przemycie go nic nie dawało. Co prawda po odłączeniu AKU przez chwilę był spokój, ale potem znowu TO wracało :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności