Skocz do zawartości
kubotek

radio CB zakup - ręczniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zakupić swojemu wyjaszkowi coś takiego :

 

http://allegro.pl/item145065045__hit_cb_radio_alan_42_multi_wroclaw_fv.html

 

I pytanie do Was, jak to się ma w praktyce . Czy ten ręczniak działa na podobnej zasadzie jak CB stacjonarne ?? Może jest nawet lepszy ? W sumie to po przeliczeniu, radio stacjonarne kosztuje praktycznie tyle samo co te przenośne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie radyjko kupiłem Tacie. Jest naprawdę super. A największą jego zaletą jest możliwość szybkiego przełożenia radyjka do drugiego samochodu :ok: Więc zainwestował Tata a korzystam ja i moja siostra (zależy kto akurat potrzebuje i jedzie w trasę).

Ale do tego radia potrzebna jest zew. antena a tą akurat mamy na magnesie (dłuuuuuga) i wszystko czyściutko odbiera. Naprawdę polecam :ok:

I jeszcze jedno - chowa się w schowku i "amator cudzej własności" nie widzi radyjka :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale do tego radia potrzebna jest zew. antena a tą akurat mamy na magnesie (dłuuuuuga) i wszystko czyściutko odbiera.
Kurcze, a nie da się tak bez tej anteny zewnętrznej ?? Czy te CB nie ma przypadkiem wbudowanej anteny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBOTEK, ma wewnetrzną antene ale kiedyś jechałem z takim radiem... zdeczka lipa... ja bym polecał bardziej u520 albo 510 i jakas antentke... ja bym sie nie bawil w reczniaki bo s aniewygodne jak musisz trzymac cale radi z kablami od anteny i zaisania... ja namawiam do jakiegos zwyklego radyjka... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś z jakiej odległości to ściąga, oczywiście na standardowej antenie, czyli tej wbudowanej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

W otwartym terenie pogadasz do 5 km.I to zależy z kim bo np. na działce mam maszt 16 metrów i dobrą antenę to z 15 km ręczniaka złapie.

 

To nie jest antena wewnętrzna tylko zewnętrzna podłączana za pomocą gniazda BNC.Są rózne anteny do ręczniaków (nawet teleskopowe 1,5m długości).Można kupić przelotkę BNC-UC1 i podłączyć się do anteny samochodowej CB.Zasięg będzie taki sam jak na normalnym CB typu alan 78 itd.Bo to jest to samo tylko w mniejszym pudełku ;) Też ma 4W mocy wyjściowej i taką samą czułość i selektywność odbiornika.

 

Ogólnie radyjko fajne i godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, a nie da się tak bez tej anteny zewnętrznej ??

Da radę...lecz w Trabancie. Standardowy samochód (a już na 100% nasz Pasek) jest z blachy i tworzy "puszkę Faraday'a - czyli frajdeja :rotfl: ) i generalnie ładnie tłumi falę elektromagnetyczną. Zresztą, niby dlaczego montowane są dodatkowe anteny w radiach samochodowych (dachowe, na szybach etc.) a nie stosuje się żadnych wewnętrznych ferrytowych wbudowanych w radio :?:

Zawnętrzna antenka MUSI być i wtedy jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Zawnętrzna antenka MUSI być
Dokładnie.Na tym krótkim baciku to może pogadasz tylko z autem które jedzie z przeciwka w momencie wymijania.300 metrów dalej już cię nie usłyszy.Zapomniałem jeszcze dodać że do tego dochodzą prawdopodobne zakłócenia w zwykłym radiu samochodowym(indukowanie się fali elektromagnetycznej wysyłanej z CB w obwodach wzmacniacza radioodbiornika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie ,można na tym ALANIe gadać z dłuższych odległości,ale jeśli chodzi o te radio to miałem takie i sprzedałem,bo poprostu cały czas były jakieś zakłócenia,spec od radio CB nie zestroił mi ALANA i powiedział że nie trzeba ,więc sprzedałem,ale słyszałem że nie ma bata i każde radio trzeba stroić,kupiłem Unidena 520xl i było podobnie ale jak zestroiłem to chodzi świetnie i świetnie ściąga ok 10km na małym Hustlerku,a byłem w ALANIE w siedzibie i powiedziano mi że ten gość jest ich dealerem i się śmieli że nie zestroił radia że jest :dobani: i dlatego ten Alanek42 miał zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajcie ,można na tym ALANIe gadać z dłuższych odległości,ale jeśli chodzi o te radio to miałem takie i sprzedałem,bo poprostu cały czas były jakieś zakłócenia,spec od radio CB nie zestroił mi ALANA i powiedział że nie trzeba ,więc sprzedałem,ale słyszałem że nie ma bata i każde radio trzeba stroić,kupiłem Unidena 520xl i było podobnie ale jak zestroiłem to chodzi świetnie i świetnie ściąga ok 10km na małym Hustlerku,a byłem w ALANIE w siedzibie i powiedziano mi że ten gość jest ich dealerem i się śmieli że nie zestroił radia że jest :dobani: i dlatego ten Alanek42 miał zakłócenia.

 

Jest czysty odbior z tych 10 km? Bo ja jak jade na trasie, a mam ten sam zestaw to okolo 3-5 km i czasem szumi. Sprzedawca twierdzil ze jest zestrojone. Czyli wniosek jest taki: Nie jest zestrojone?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawca może stwierdzić że zestrojone,chyba że ma taki samochód i antenę jak twoje,CB się stoi do auta,bo każde ma różne gabaryty,napeno masz niezestrojone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB się stoi do auta
:ok:

Potwierdzam. Dwa, na pozór identyczne, samochody zazwyczaj mają inne charakterystyki. A samo radyjko ręczne może być i zapewne jest zestrojone ze swoją anteną (krótką) w laboratoryjnych warunkach (w fazie produkcji na taśmie montażowej). Natomiast trudności może nastręczać użytkowanie ręczniaka ze swoją antenką w samochodzie:

1) mało wygodne;

2) małe zasięgi łączności.

 

Radzę montować zewnętrzną antenkę (nawet najmniejszą) i na magnesie. Będzie na 100% lepsza praca niż na tej gumowej

 

 

PS.: Do usłychu w eterze :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknij na swój link a się dowiesz... a później kliknij na mój...

 

do linku przykleiło Ci się ) i link działa błędnie

 

pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności