Skocz do zawartości
donpablobb

pytanie początkującego o ustawienie mnożnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę po raz pierwszy samodzielnie ustawić sterownik Stag 300 plus. Dlatego mam pytanie. Żeby obniżyć czasy wtrysku gazu, po to, aby mapa gazu pokryła się z mapą benzyny, muszę obniżyć czy podnieść mnożnik?

 

Passat B5 FL 2001 r., 2.0 115 KM, Stag 300 plus.

 

Pozdrawiam

Paweł

mapa 29 05.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób autokalibracje przejedz się na gazie minimum 5km i zobacz jak stanie mapa gazowa ! aby obniżyć czas wtrysku podnosisz mnożnik do góry ! ale najpierw zrób jak pisałem wcześniej ! na drugi raz zrób zdjęcie na odpalonym aucie

 

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

 

a jeszcze jedno po auto kalibracji raczej wyprostują ci się te wypociny nie wiem czy twoje czy gazownika z mnożnikiem bo bardzo nim namieszał ! myślę że nie potrzebnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem autokalibrację i wygląda to jak na pierwszym zdjęciu

Potem wgrałem ustawienia jakie zrobili mechanicy - drugie i trzecie zdjęcie.

Wyskoczył błąd 16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1

 

Co mam poprawić?

 

Proszę o odpowiedź. Na co ma wpływ mnożnik? Podnosząc mnożnik zwiększam czasy wtrysku? Czy ciśnienie? Podnosząc mnożnik zielona linia podnosi się, opada, przesuwa w lewo, prawo? Co powoduje zmiana mnożnika?

 

Pozdrawiam

 

P.S. To moje wypociny :)

po autokalibracj 30 05 2011.jpg

mapa 2 6 2011.jpg

odchy?ka 2 6 2011.jpg

Edytowane przez donpablobb
dodanie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle czy ty czytasz choć trochę co pisałem ??po autokalibracji było nie źle na pewno lepiej niż przed a Stag pokazuje ci sam co trzeba korygować przez podświetlanie kropeczki na mnożniku !!! ja bym podniósł cały mnożnik do góry bo jak widzę po pracy na gazie masz za wysokie czasy wtrysku !!! odchyłka pokazuje to samo 3,4,5 kropka lekko do góry żeby mapy się przecięły !

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

albo zrobimy jeszcze inaczej !!!! masz teraz wgrane to co jest na drugim zdjęciu tak??? to tylko podnieś cały mnożnik na 1,2 przejedź sie z 5km i zobacz jak skoryguję sie mapa gazowa !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności