Skocz do zawartości
r_afaello

Pamieć siedzeń - nie działa przycisk SET

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

dzisiaj miałem okazję oglądać nowy nabytek kolegi a mianowicie paska 2.0 TDI 140KM z 2006r.

Na wyposażeniu posiada elektrykę siedzeń w raz z pamięcią.

(Przyciski SET, 1,2,3)

Naciśniecie 1,2lub 3 zmienia położenie fotela. Więc myślę, że jest OK.

Problem powstał w momencie gdy chciliśmy zaprogramować własne ustawienia.

Zapłon włączony , auto na ręcznym i na luzie.

Naciskamy SET na jakieś 2 sekundy, puszczamy i na ciskamy któryś z numerycznych. (robiliśmy też próbę bez puszczania SET).

Odrazu po wcisnieciu numerycznego przycisku fotel sie przestawia tak jakbyśmy w ogóle nie przeprowadzali zapamiętywania/programowania tylko poprstu nacisneli sobie przycisk. Nie zapamiętuje naszych ustawień.

Z tego co wyczytałem po poprawnie przeprowadzonym "zapamiętywaniu" powinien odezwać się gong (mniemam że taki sam jak przy zostawionych włączonych światłach) - tu niestety cisza.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Jełśi chodzi o vag-coma to mam ale niestety taki pasujący do mojego B5 AFN za 50zł i raczej nie da siego podłączyć do B6 (chociaż nei próbowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do b6 nie podejdzie bo Twój jest do K-linii a w b6 jest Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

dzisiaj miałem okazję oglądać nowy nabytek kolegi a mianowicie paska 2.0 TDI 140KM z 2006r.

Na wyposażeniu posiada elektrykę siedzeń w raz z pamięcią.

(Przyciski SET, 1,2,3)

Naciśniecie 1,2lub 3 zmienia położenie fotela. Więc myślę, że jest OK.

Problem powstał w momencie gdy chciliśmy zaprogramować własne ustawienia.

Zapłon włączony , auto na ręcznym i na luzie.

Naciskamy SET na jakieś 2 sekundy, puszczamy i na ciskamy któryś z numerycznych. (robiliśmy też próbę bez puszczania SET).

Odrazu po wcisnieciu numerycznego przycisku fotel sie przestawia tak jakbyśmy w ogóle nie przeprowadzali zapamiętywania/programowania tylko poprstu nacisneli sobie przycisk. Nie zapamiętuje naszych ustawień.

Z tego co wyczytałem po poprawnie przeprowadzonym "zapamiętywaniu" powinien odezwać się gong (mniemam że taki sam jak przy zostawionych włączonych światłach) - tu niestety cisza.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Jełśi chodzi o vag-coma to mam ale niestety taki pasujący do mojego B5 AFN za 50zł i raczej nie da siego podłączyć do B6 (chociaż nei próbowałem).

 

Po pierwsze to wsiądź i zamknij drzwi--u mnie połowa ustawień nie działa przy otwartych drzwiach :) Potem naciśnij SET i przytrzymaj do piknięcia/następnie nr np1 i przytrzymaj do piknięcia (lub pierw 1 potem set-niepamiętam)

Tak ustawialiśmy z kumplem w AUDI ale sprawdź u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Włóż kluczyk do stacyjki zamknij drzwi ustaw Sobie siedzenie lusterka tak jak dla Ciebie wygodnie naciśnij set i do 10 sekund wybrany przez Ciebie numer od 1 do 3 do którego dana pamięć ma być przypisana, oczywiście przytrzymaj dany numer ze 2 sekundy aż usłyszysz gong.

Pozdrawiam………..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymywany był ponad 2 sekundy zarówno set jaki potem numeryczny. Ale przy otwartych drzwiach i nic z tego nie wyszło, gongu też brak.

Spróbujemy z zamkniętymi drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to wsiądź i zamknij drzwi

 

Spróbujemy z zamkniętymi drzwiami.

 

Musi zadziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekazałem koledze uwagę odnośnie zamkniętych drzwi. W weekend sprawdzał i bez zmian. Nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagle (bez żadnej przyczyny) przestały działać wszystkie przyciski. Co robić? Gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik ?

 

Bezpieczniki po stronie kierowcy oczywiście sprawdziłem i są sprawne. Poza tym regulacja fotela działa w każdym kierunku działa. Dlatego nie wydaje mi się, aby to był bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekazałem koledze uwagę odnośnie zamkniętych drzwi. W weekend sprawdzał i bez zmian. Nie działa.

 

jak już ustawicie fotel/lusterka to naciskacie najpierw set (trzymacie go cały czas) i jednocześnie wciskacie odpowiednio 1 lub 2 lub 3 - dwa przyciski muszą być wciśnięte do czasu usłyszenia gongu.... najpierw set przytrzymujecie i dociskacie np 1... u mnie nie ma znaczenia czy drzwi otwarte czy zamknięte - warunek dwa przyciski wciśnięte pi przytrzymane jednocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z działu, moja koleżanka ma problem z siedzeniami w B6, ma te na full wypasie o których piszecie tu. po włożeniu kluczyka siedzenie kierowcy zaczyna wariować (jeździ przód tył góra dół) nie reaguje na żadne przyciski i przestaje po wyłączeniu zapłonu. Na szybkiego żeby się dało jechać podczas wariacji odłączyłem wtyczkę od fotela żeby nie miał zasilania i teraz pytanie czym to jest spowodowane?? Wilgoć? Jakieś zwarcie?? Bym może coś pomodził VAG-COM`em ale niestety mam k-line do mojego starego wozidła a tu szyna CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło odpięcie kostki od pamięci, szukam teraz drugiego bo w moim pokazuje usterkę mechaniczna guzika nr 2

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego sugerujesz uszkodzenie pamięci siedzeń??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie tego panelu z set i 1,2,3. Jak go odpinam to spokój z nieoczekiwanym ruchem siedzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_afaello udało Ci się może zaprogramować ustawienia pod któryś z numerków? Walczę ze swoim fotelem już kilka dni i wygląda jakby SET nie działał. Przeprowadzałem procedurę zgodnie z opisem kilkanaście razy ale ciągle jest coś nie tak.

 

Wnoszę że numerki działają gdyż po zakupie samochodu wciśnięcie 1 powodowało jakieś pokraczne ustawienie. Następnie zresetowałem ustawienia (oparcie maksymalnie do przodu na 10 sekund, gong lub dwa i cześć).

 

Co dziwne ustawienie lusterka pasażera do trybu wstecznego udało się - do ich ustawienia nie potrzeba guzika SET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopot z ustawieniami pamięci fotela kierowcy , za każdym razem inaczej ustawia fotel.

VAG pokazuje błędy takie jak na obrazku. Czy miał ktoś podobny problem?

 

fotel_forum.jpg

 

Działa u mnie wszystko tzn: przycisk set programowanie tylko że po zaprogramowaniu jest dobrze przez jakiś czas i potem jak by się przestawia i jest inne ustawienie. np: klikam 3 jest jakieś ustawienie klikam 1 i znów 3 to inaczej się ustawia ta 3 niż przed momentem. I dołączyłem błędy które pokazuje VAG

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności