Skocz do zawartości
VALDI

Amortyzatory-Naciąg pokrywy bagażnika - Sedan Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że był gdzieś taki temat, ale wyszukiwanie wszystkimi możliwymi słowami daje wynik "Niestety - brak wyników. Proszę spróbować użyć innych zwrotów." A na piechotę nie da rady...

 

w google wpisuj pytanie z końcówką ,,forum passat'' (wyszukiwarka sprawniejsza) ;)

tematy połączone.

 

 

Ale przedni? Jest schowany pod tylną półką. Żeby ją zdjąć, trzeba usunąć boczki (gdzie leży pas), ale jak to dziadostwo wyjąć?

Próbowałem też zdjąć tylną kanapę - zaczepy od przodu wyskakują, ale boki trzymają

Mało gąbki nie rozdarłem, próbowałem podważać - i guzik.

 

Swpją drogą, wkurzające jest to komplikowanie do maksimum spraw banalnie prostych...

 

Wymieniałem przedwczoraj w jednym :D odchyl tylko boczek,pasa nie ruszaj.

Co do kanapy jak już przednie naczepy w wyskoczą to złap kanapę od tyłu i pociągnij do siebie w poziomie (jak wyjdzie to zobaczysz że naczepy boczne to takie dźwigienki w kształcie litery L więc szarpanie do góry to.... :wmorde)

 

Do zdjęcia amora pod tylną półką potrzebujesz tylko płaskownika szerokości ok. 30mm i grubości 5mm (wsadzasz w poziomie pomiędzy amortyzator a blachę i przekręcasz w prawo lub w lewo jak Ci wygodnie,amor zejdzie z kulki razemz zabezpieczeniem--nic nie uszkodzisz ani nie urwiesz) ;)

Przy zakładaniu nowego,odciągasz zabezpieczenie (tak aby nie spadło całkiem) na gnieździe amortyzatora (tą która zaciska się potem na kulce mocowania) i wsadzasz całość w głąb otworu nasadzając na kulowy wypust.Z boku masz okrągły otwór przez który płaskim szerszym śrubokrętem dociskasz zabezpieczenie i wsio.

Pierwszy raz mnie wymiana zajeła ok 1,5h komplet a za drugim 40min pozdr.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Człowiek się uczy przez całe życie (i głupi umiera :)).

 

Rozumiem, że ten płaskownik wkładam od strony bagażnika - tak jak wychodzi teleskop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że ten płaskownik wkładam od strony bagażnika - tak jak wychodzi teleskop?

 

jassne,a na nowych amorach Masz nowe zabezpieczenia więc stare sr..ł pies, eeee tzn. do śmieci lecą

(ja użyłem długiego ścisku stolarskiego bo miałem pod ręką a i plaskownik solidny z niego jest :D )

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Jutro bede gmerał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio u siebie 2 sprężyny gazowe, bo klapa też już nie chciała się podnosić, więc dorzucę 3 grosze (a konkretnie w Intercarsie 59,30 zł/sztuka). Jeden niestety nie wystarczył, otwierała sie na ok. 50%, zresztą po co przeciążać. Kupiłem 2 zamienniki z Krosna, odrobinę się różnią od firmowych VW - są zagięte na końcu, ale z montażem nie było większych problemów. Tak, jak opisano wyżej - położyć siedzenia, odchylić tapicerkę (przyda się ktoś do pomocy), trochę siły i po zawodach. Teraz pozostaje uważać, żeby nie strzelić się bagażnikiem w zęby. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę zamówić sobie siłowniki bo nie dają rady:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie... siłowniki siłownikami..

wiem, że do kombiaka da radę tę funkcję dołożyć (czytałem na forum opinie zadowolonych plus warsztat... )ale moje pytanie brzmi czy da się elektryczną klapę zrobić w sedanie... może sens mniejszy niż w kombi ale akurat jakoś tak pasowałoby mieć... (ot chociażby codzienne sakramentalne ochrony w firmie... "Pan otworzy bagażnik... dziękuję, może Pan zamknąć..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rzeczywiście jest dość prosta, mi pomógł 6 letni syn który po prostu świecił latarką... Nie używałem żadnego płaskownika 30x5, wystarczy dobrze się zaprzeć i schowana część siłownika wyskoczy (najbardziej pracochłonny moment).

 

Podczas odchylania tapicerki zniszczyłem dwie zaślepki, ale podejrzewam że w ASO bez problemu to dostanę za grosze.

 

Bagażnik otwiera się elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Przez dłuższy czas bagażnik się nie podnosił - siłowniki były już stare.

Wymieniłem w sedanie B6 obydwa teleskopy - zamienniki z Krosna o których pisał wcześniej DVD_PL. Jednak efekt nie jest do końca zadowalający.

Pierwsze otwarcie - bagażnik się otwiera, jednak siłowniki nie podnoszą klapy - trzeba lekko podnieść klapę do góry - dopiero klapa podnosi się sama. Ponowne otwarcie jest ok i bardzo szybkie.

Jednak po kilku godzinach jest podobnie - czyli trzeba lekko pomóc - podnieść klapę. Tak zawsze po krótkim nieużywaniu...

 

Zastanawiam się czy to wina siłowników, czy mechanizm, który otwiera klapę jest również do wymiany... Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Macie jakiś pomysł?

 

bardzo prosty: założyć teleskopy od passata...

 

Wymiary to nie wszystko - ważne też ciśnienie, a widocznie w tych "zamiennikach" jest za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c5827550 - Wg producenta zamienników siła to 390N...

drugie i kolejne otwarcia są w porządku. Problem jest tylko po kilku godzinach przy pierwszym otwarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te siłowniki są już na allegro po 27 zł. :blink

 

Ktoś testował czy mam być pierwszy?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz byc pierwszy :)

 

Też noszę się z zamiarem zakupu tych tanich zamienników. Zamawiaj i zdaj relację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki z Krosna są O.K. Zamontowane cztery lata temu sprawują się dobrze. Oryginalne wymieniałem po pięciu latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można śmiało zamawiać:) Już klikam dwie sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay 2x siłowniki magneti marelli są po 17 euro, musze też wymienić bo mi się wogóle klapa już nie podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdzę te z allegro. Po weekendzie to ogarnę i zdam relację. Raz kozie śmierć!:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem siłowniki ale mam problem nie mogę założyć od strony klapy jak by były za długie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche spoznione ale może się przyda komuś. Siłownik nie jest za długi, tylko trzeba go wcisnąć trochę i wtedy założyć, ale nie zrobisz tego ręcznie. Parę cm od miejsca w którym zakładasz siłownik w klapie, w profilu, jest małe zagłębienie, w sam raz na łeb śrubokrętu płaskiego. Wtykasz tam śrubokręt i robisz dźwignię, naciskając na siłownik. Wciśnie się i wskoczy sam :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dzisiaj siłowniki. Faktycznie jest trochę kombinacji aby zdjąć siłownik z drugiej kulki (pod szybą), ale płaskim śrubokrętem przez dziurkę obok da się dostać i odbezpieczyć spinkę na siłowniku - po tym pozostaje tylko kwestia dźwigni i siłownik łatwo schodzi z kulki. Zakładanie - po prostu trzeba lekko spinkę odbezpieczyć, wcisnąć siłownik na kulkę (u mnie wchodziła bardzo bardzo lekko) i z tego samego miejsca co przy odbezpieczaniu, śrubokrętem nasunąć spinkę we właściwe miejsce (albo przez dziurę dziurę którą idzie siłownik, jak ktoś ma czym to zrobić). 

Silownik do samej klapy wchodził bez problemu, jedynie klapę musiałem ręką odgiąć bardziej, aby trafić kulką w siłownik.

Na początku próbowałem zdjąć siłownik na siłę, bez odbezpieczania spinki i pomimo napierania z caleh siły - nic z tego. 

Jestem totalnym laikiem, ale w półtorej godziny się wyrobiłem z całością. Potrzeba jedynie cierpliwości, narzędzi i pomysłowości (czym z dostępnych narzędzi zdjąć/założyć spinkę od słabo dostępnej strony...). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności