Skocz do zawartości
zidan75

kończy sie sprzęgło ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem jak autko sie rozgrzeje to drugi bieg wchodz ze zgrzytem (pow. 25km/h)czy to sprzęgło czy może jakaś inna przyczyna? A niedawno wymienilem olej w skrzyni bo myslałemże może to jest przyczyną ale niestety nie.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to zużyty synchronizator drugiego biegu. Zgrzytanie to będzie się coraz bardziej nasilało tzn. przy coraz mniejszej prędkości przełączania na drugi bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi bieg wchodz ze zgrzytem

Jeśli po wyłączeniu jedynki puścisz pedał sprzęgła i wciśniesz pedał i dopiero włączysz dwójkę i po takim manewrze dwójka nie zgrzytnie to bankowo synchronizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdze gdyby miał ktoś jakieś sugestie to proszę. Czyli sprzęgło,wysprzęglik i zapowietrzony układ można wykluczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem nawet podwójne wysprzęglenie nic nie da na zimnym wszystko OK,na rozgrzanym zgrzyt.A co powiecie o sprzęgle albo poduszkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rozgrzanym zgrzyt

No to jak wysoko łapie sprzęgło...wysokość pedału kiedy sprzęgło sie rozłącza?

Czy jedynka i wsteczny też lubi zgrzytnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu też mam pytanie odnośnie sprzęgła. U mnie wygląda to tak, że sprzęgło bierze na samej górze, wystarczy lekko pedał dotknąć i już zaczyna wysprzęglać w czasie jazdy(chyba wiadomo o co chodzi. Słychać jak "klepie" docisk, jak wcisnę sprzęgło odgłos ustaje. I dzisiaj zaczęły trochę inaczej biegi wskakiwać jakby ciężej. Wydaje mi się, że zbliża się zmiana sprzęgła ale potrzebuję potwierdzenia:taksobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zakładać nowego tematu też mam pytanie odnośnie sprzęgła. U mnie wygląda to tak, że sprzęgło bierze na samej górze, wystarczy lekko pedał dotknąć i już zaczyna wysprzęglać w czasie jazdy(chyba wiadomo o co chodzi. Słychać jak "klepie" docisk, jak wcisnę sprzęgło odgłos ustaje. I dzisiaj zaczęły trochę inaczej biegi wskakiwać jakby ciężej. Wydaje mi się, że zbliża się zmiana sprzęgła ale potrzebuję potwierdzenia.

 

Wymiana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności