Skocz do zawartości
Gość Piotrek22

Sprawdzanie TURBO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek22

Witam, mam pytanko, jak sprawdzic czy się załancza turbina w moim pasku 1,9td AAZ?

cięgno które jest przy turbinie jak je sprawdzic?próbowałem je ręką ruszyc i ani drgnie.

Pytam się bo ojciec ma AUDI A6 1.9TDi 1Z i uniego czuc jak się turbo zalańcza a umnie wogule :dobani:

Za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to podpiac kompa.

 

Co do ruszania reka to co prubowales ruszyc, mam nadziej ze sprawdzales wirnik czy sie obraca, jesli nie to padlina z tej turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek22

mojego silnika nie podepnę pod kompa bo to AAZ czyli prosty 1,9TD acz kolwiek ojca silnik bez problemu bo on ma już sterowany kompem silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek22

wirnik się kręci bez problemu niema zbytnich luzów troszkę już zaczyna rzucac olejem z pod uszczelniacza a co do ruszania to próbowałem ruszyć to ciegno co jest za TURBO które idzie od siłownika i ani drgnie moze jakoś inaczej się sprawdza czy ona się załańcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
co do ruszania to próbowałem ruszyć to ciegno co jest za TURBO które idzie od siłownika i ani drgnie

 

Powinieneś je rozruszać,czyli WD i płaski klucz -przy samej turbinie (kiepski dostęp).to cięgno steruje dźwignią zaworu upustowego,który w odpowiednim momencie otwiera się.Zaworem poprzez cięgno steruje mieszek,który powinien być sprawny żeby to wszystko funkcjonowało.Mieszek pracuje dzieki nadciśnieniu,czyli wężyk idący do niego nie może być dziurawy....itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności