Skocz do zawartości
maajeranek

Klimatyzacja - szczelna a nie działa 00792

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może wie jakiego koloru są przewody zasilające sprzęgło sprężarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamięć nie myli w sharanie '98 AFN był czerwony z fioletowym paskiem i czarny, takie też mogą być u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem więc może pomogę...

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi czy po podpięciu tego czujnika i skasowaniu błędu dalej się pojawia? Jeżeli się pojawia to Climatronic nie pozwoli załączyć sprężarki i najpierw trzeba się na tym czujniku i wiązce do niego skupić. U mnie okazało się że czujnik był podłączony ale kostka była zabrudzona i nie było styku.

Przewody do czujnika i zasilający do sprężarki idzie pasem przednim na lewą stronę(kierowcy) i tam w okolicy pompy ABS łączą się z dalszą częścią instalacji - to miejsce warto sprawdzić.

Przewód zasilający sprzęgło sprężarki jest koloru zielono-żółtego 2,5mm^2.

U mnie okazało się że na łączeniu przy samej sprężarce konektor cofnął się we wtyczce i mimo że wizualnie wyglądało wszystko ok to nie było połączenia elektrycznego.

Warto też sprawdzić czy słychać "klapnięcie" z okolic tablicy przekaźników w momencie włączenia klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze potraficie mi podać numer wg. etki (?) panela klimatronic do b5 fl 2002r.

wybieram się go poszukać do "kurników" a chciałbym kupić właściwy.

Mój obecny ma za mało pinów tak twierdzi elektromechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie moze potraficie mi podać numer wg. etki (?) panela klimatronic do b5 fl 2002r.

wybieram się go poszukać do "kurników" a chciałbym kupić właściwy.

Mój obecny ma za mało pinów tak twierdzi elektromechanik.

beztytuunov.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał dzięki, nie wiesz może czy te numery znajdą się z tyłu na tym sterowniku klimatyzacji?

Czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał dzięki, nie wiesz może czy te numery znajdą się z tyłu na tym sterowniku klimatyzacji?

Czy też nie?

jeśli nikt nie zerwał nalepki to muszą tam być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Grzegorz" - błąd po skasowaniu sie pojawia na nowo

"Grzegorz" Dzięki - jutro sie tym zajme i napisze czy udalo się

 

Pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez maajeranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moge powiedziec ze miałem podobna sytuacje, dopiero po wymianie sterownika (panela) klimatronika zaczeło wszystko działac. Panel był ze starszego modelu !!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: niedawno nabijałem klimatyzację wraz z wymianą osuszacza i po tym zabiegu mam problem z uzyskaniem niskiej temperatury powietrza w samochodzie. Wiatrak załącza się się od razu. Ciśnienie przy włączonej klimatyzacji to bodajże hp ok 2-3 i lp ok 10-12. Po kilkuminutowej pracy sprężarki jedna z rurek (ta cieńsza jest bardzo zimna) natomiast druga (ta grubsza) ciepła. Test na szczelność podczas nabijania wypadł pozytywnie. Brak jest błędów na panelu climatronic oraz na vagu. Silnik klapy działa prawidłowo - dzisiaj sprawdzałem. Bardzo proszę o pomoc - co może być przyczyną braku chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podziękowania dla Rafała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że temperatura wylotowa podczas pracy klimatyzacji jest zbliżona do temperatury w trybie econ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,umnie nie dziala wentylator klimy,na kompie pokazalo czujnik klimy,a mechanior stawia na wentylator.ile kosztuje takie cos...? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol wentylator chłodnicy klim. zamiennik do b5fl 190 zł a z b5 150 wystarczy przerobic kostke na nowy typ. reszta pasi.

robione to mialem w piatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że temperatura wylotowa podczas pracy klimatyzacji jest zbliżona do temperatury w trybie econ

 

Marcin spróbuj jeszcze wymienić zawór rozprężny , znajduje się na podszybiu w miejscu gdzie podłącza się węże do nabijania klimy . Jedna ważna rzecz , poproś aby zaworek był oryginalny , a to dlatego że ja miałem montowane dwa , jeden jakiś i dopiero po zainstalowaniu oryginału klima ruszyła .

I dla wszystkich zainteresowanych strona gdzie opisana jest budowa i zasada działania klimatyzacji :

 

http://www.klimatyzacja-samochodowa.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbyszku za informacje, napisz mi jeszcze czy do wymiany tego zaworku jest potrzeba opróżnienia układu?

Edytowane przez zyw1ol_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Zbyszku za informacje, napisz mi jeszcze czy do wymiany tego zaworku jest potrzeba opróżnienia układu?
tak jest potrzebne opróżnienie klimy i mieści się w przewodzie bliżej błotnika

niebieska rurka http://img20.imageshack.us/img20/5138/climakopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę zmuszony wymienić go w serwisie klimatyzacji:taksobie Napisz mi jeszcze proszę czy znajduje się on pod nr 1 czy 2.

climakopia.jpg

Edytowane przez zyw1ol_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega " mielke " , a co do wymiany to faktycznie tylko w serwisie klimatyzacji , bez sprzętu nic nie zrobisz . Jedno jest pocieszające zaworek kosztuje ok 25zł i 30 min na jego wymianę (odessanie i napełnienie czynnikiem )

Zaworek jest w miejscu oznaczonym nr 2 ale i tak wszystko musi byc odkręcone .

Edytowane przez miodzik3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności