Skocz do zawartości
Taperson

Klima-puszcza bąki:) dziwna usterka

Rekomendowane odpowiedzi

haa no właśnie ja te "gumkę" czyli to co zalewa te przewody dobrze poruszałem,poprzyciskałem.

a jak to lutowałeś? znaczy sie zrywałeś te gumkę czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable przylutowane -poprawa znaczna bo kompresor sie włącza i wyłącza bez większych problemów jednak wentylatory nadal sa leniwe:/

wymiana czujnika cos da w tej kwestii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to leniwe że wolno się krecą? tak ma być. To że kompresor się wyłącza dobrze o nim świadczy bo dobija ciśnienie i presostat go wyłącza. A jak z temperaturą za nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniwie miałem na myśli ze sie nie załączają przy włączeniu klimy tylko w po przekroczeniu 100st. czyli normalnie tak jak by klimy nie bylo.

a temp z nawiewów hmm owszem zimno ale ile st. to nie powiem, nie mierzyłem bo nie mam czym:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leniwie miałem na myśli ze sie nie załączają przy włączeniu klimy tylko w po przekroczeniu 100st
W takim razie nadal coś nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie nadal coś nie gra.

heh tyle to i ja juz wiem po przestudiowaniu materiałów tylko nie wiem co? skoro presostat ma polutowane przewody na nowo i teoretycznie działa poprawnie to co jeszcze nakazuje wentylatorom prace?? czujnik w chłodnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bieg wentylatorów włącza

- czujnik w chłodnicy

- klimatyzacja

- czujnik przy głowicy

- czujnik temperatury paliwa

 

Przeglądałem schematy bo po wsadzeniu digi u koxa założeniu chłodnicy do klimy i jej nabiciu nie startował mi wentylator. Powiem ci Wojtek że masz coś jeszcze zje..ne bo jak mi ciśnienie doszło na manometrze do 16 bar i miałem gasić autko to presostat rozłączył sprężarkę i włączył drugi bieg. Jutro sprawdzę połączenia bo Kox chce już pojezdzić bo moje autko teraz przy jego to jak by w miejscu stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy bieg wentylatorów włącza

- czujnik w chłodnicy

- klimatyzacja

- czujnik przy głowicy

- czujnik temperatury paliwa

Powiem ci Wojtek że masz coś jeszcze zje..ne

no właśnie tez tak sądzę.

tylko czy te elementy które wymieniłeś, jeśli były by uszkodzone to jakie dawały by inne objawy?

np. czujnik przy głowicy? lub czujnik paliwa?

bo jeżeli któreś z objawów bym miał to uprawdopodobniło by to usterke konkretnego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli presostat jest ok, to zwykle przyczyną jest przepalony bezpiecznik lub po prostu uszkodzony 1 bieg wentylatora. Przerwane kabelki też się zdarzają, ale rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik lub po prostu uszkodzony 1 bieg

 

bezpieczniki sa oki bo sprawdzałem w sobote wszystkie. a 1 bieg - jak go sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć wentylator na krótko. Brązowy masa, na pozostałe dajesz +. uwaga na palce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zwierasz przy termiku w chłodnicy :)

 

 

****************************************************

 

Edit

 

Temat opanowany po 3 godzinach studiowania schematów przyczyną okazał się zimny lut w 106 który na 10 razy łączył 8 razy. Climatronic chłodzi zamiast econu dorobiony włącznik a jazda 9A z digi to bajka :)

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem wentylatory na krotko i tak: 1 bieg nie abla a 2 hula az milo

sygnał we wtyczce na 1 bieg jest po włączeniu klimy

teraz przyszło mi na myśl zeby na szybko temu zaradzić przekładając sygnał z 1 biegu na wtyk 2 biegu oczywiście pozostawiając sygnał 2 biegu normalnie.

inaczej mówiąc z mostkowac.

Pytanie tylko czy wiatraki ktore będą po włączeniu klimy chodziły od razu na 2 biegu nie spowodują jakis usterek ??

 

a dodatkowo czy znacie sposób na demontaż wentylatorów z całym ich stelażem bez rozłacznaia przewodów klimy?? bo nie widzę żeby to mogło wyjść gdyż rurki sa poprzeplatane tak ze niema jak tego wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak. Możesz spokojnie podłączyć sobie na stałe 2 bieg. Ale nie rób zworki, tylko daj przekaźnik. Co do rusztowania wentylatora, powinno wyjść bez rozłączania czegokolwiek. Daj fotki jak to tam u Ciebie wygląda.

ps. jeśli 1 bieg się przepalił, to najprawdopodobniej któryś wentylator się zaciera i obraca z większym oporem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie rób zworki, tylko daj przekaźnik.

a możesz mi powiedzieć jak to zrobic? bo na tyle to ja nie ogarniam elektryki :)

 

jeśli 1 bieg się przepalił, to najprawdopodobniej któryś wentylator się zaciera i obraca z większym oporem

a i owszem jakiś czas temu ręcznie przekręcałem wentylatory i to bardzo ciężko szło az w końcu cos przeskoczyło strzeliło i zaczęło sie luźno kręcić, jak dla mnie to sie szczotki wysypały.

ale jak na 2 może chulac to niech chula a jak po powrocie z urlopu bedzie mnie stać na ryzyko upie... czegoś jeszcze to sie za to wezmę:) a jak nie to nowemu właścicielowi przekażę info co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie kostki wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie mam przy sobie ale to 3 pinowa jest jedne gruby brązowy "-" środkowy "+" od 1 biegu i drugi "+" grubszy czerwony od 2 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru z przekaźnikiem lub mocną diodą

cqs1307139945z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super thx

tylko do pełni szczęścia powiedz mi co mi to da tzn czym lepsze będzie to od połączenia tego na krótko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności