Skocz do zawartości
tom_ek1

podłączenie wentylatora chłodnicy - 1.6 td (SB)

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Na rysunku przedstawiam połączenia wentylatora - termowyłącznika - wtyczki zasilającej.

Czy schemat jest prawidłowy? Bo zauważyłem że poprzedni właściciel passka coś tu drutował - przewód czerwono-biały był lutowany (teraz łączy wszystkie trzy wtyczki). Wiem, że odpowiedzialny jest za I bieg wentylatora.

 

Do wtyczki zasilającej "od strony aku" dochodzą tylko dwa przewody (masa i 12V), a wychodzą już trzy.

Tak ma być??

 

pozdrawiam

pod??czenie wentylatora.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam, to ten schemat jest ok, termowłącznik odpowiada za przełączanie prądu na pin 2 i 3, najlepiej bedzie jeśli odepniesz wtyczke od termowłącznika, i zewrzesz piny w termowłączniku parami, wtedy dowiesz sie, czy termowłącznik działa, czy instalacja jest dobrze poprowadzona, i czy w chłodnicy działają biegi. Powiem szczerze ze jak kupiłem moją niunie, to też było narzeźbione, ale zrobiłem na przekaźnikach włączanie wentylatora, nowe przewody, i nie pamietam jakie kolory tam były. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!

wszystko działa... wentylator ma dwa biegi, termowyłącznik chyba też działa... (w sumie to tylko raz udało mi się zagrzać passka tak by włączył się wentylator - klekot dobrze utrzymuje swoją temperaturę).

 

A wiązkę sprawdzam przy okazji... Mam mały problem z wyłączaniem silnik (ale o tym to już w innym temacie).

 

pozdrawiam

 

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

 

aaa tak swoją drogą...

to co trzeba mieć na wyposażeniu passka by do wtyczki nr 1 (rysunek w pierwszym poście) dochodziły trzy zamiast dwóch przewodów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre 1.6 td miały tzw. wybieg wentylatora, dodatkowo po zgaszeniu motoru chodził przez chwilę wentylator z elektryczną pompą wody - pewnie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję być na złomie/szrocie ;)

W passacie b3 2.0 8V do wtyczki podłączonej do wiązki wentylatora dochodziły trzy przewody...

Niestety nie miałem czasu się temu bliżej przyjrzeć... tak więc dalej nie wiem co może jeszcze sterować I biegiem wentylatora

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności