Skocz do zawartości
daroTDI

Wyleciał gaz z klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam takie moze glupie pytanie... Czy jeśli nie ma gazu w klimatyzacji to sprężarka nie powinna sie załączać??

 

pozdrawiam

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi dziś psiknęło i gaz wyciekł którędyś pod zderzakiem narazie nie wiem co sie stalo ale sprezarka sie nie zalacza. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wąż przetarł obudowę osuszacza-to taka typowa przypadłość, ale równie dobrze mogło się coś innego rozszczelnić, np skraplacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no nic sam tego nie sprawdze balem sie tylko ze sprezarka sie uszkodzila...dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kosztowna wymiana wezyka jest? czy np innych rzeczy, przez ktore robi sie nieszczelnosc? mi rok temu czynnik chlodniczy "nagle sie skonczyl" i teraz goraco w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kosztowna wymiana wezyka jest? czy np innych rzeczy, przez ktore robi sie nieszczelnosc? mi rok temu czynnik chlodniczy "nagle sie skonczyl" i teraz goraco w aucie
mi kolega dorabiał wąż to powiedział ze metr samego węża kosztuje 50zł + zakuwki itp w sumie wyszło mi 70zł bo to "na wczoraj" miało być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kosztowna wymiana wezyka jest? czy np innych rzeczy, przez ktore robi sie nieszczelnosc? mi rok temu czynnik chlodniczy "nagle sie skonczyl" i teraz goraco w aucie

 

Generalnie im szybciej to zrobisz, tym taniej Ci wyjdzie;) Nieużywana klima w dodatku z pustym układem do którego ma dostęp świeże powietrze, szybciutko się psuje, tzn w układzie zbiera się wilgoć i im dłużej tam pozostanie, tym większe powoduje straty.Późniejsza chęć przywrócenia jej pełnej sprawności, może okazać się kosztowna;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie po takiej awarii jest wskazana wymiana osuszacza który jak się układ rozszczelni traci swoje właściwości nasycając się wilgocią. Trzeba tutaj kupić fabrycznie nowy, używany na starcie będzie tyle warty co stary nasycony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie po takiej awarii jest wskazana wymiana osuszacza który jak się układ rozszczelni traci swoje właściwości nasycając się wilgocią. Trzeba tutaj kupić fabrycznie nowy, używany na starcie będzie tyle warty co stary nasycony...

 

Dokładnie tak jak piszesz:kumple

Koszt nowego, to około 80-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam błąd 318 w klimatroniku, z tego co pamietam to chyba nie działał mi wiatrak klimatyzacji a i tak byl wymieniony, czy przez to mogl sie ulotnic gaz jakims zaworkiem? podobno jak nie dziala wiatrak to jest za duze cisnienie i gaz ulatuje zeby nie rozwalic sprężarki??? czyli mogę mieć układ szczelny, tylko napełnić i wymienić wiatrak ??? o co tu moze chodzic hehe

 

BEZPIECZNIK 40A mam spalony, czyli juz wiadomo co bylo przyczyną...

czyli tylko wymienić bezpiecznik i nabić gaz :)

 

a gdzie ja taki wielki bezpiecznik dostane? bo pierwszy raz na oczy widze taki :D

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalony jest pewnie dlatego, że poprzedni wentylator był rozgruchotany w środku wszystko w nim latało i pewnie zrobił spięcie :) wsadzilem nowy wentylator ale i tak nie działał, więc juz wiem dlaczego... przez ten bezpiecznik :D

haha.jpg

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ok. Pytaj o bezpiecznik maxi-zapewne w każdym motoryzacyjnym, ewentualnie w linku wyżej podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx...

 

 

bezpiecznik wymieniony, na teście klimatronika wentylator szumi że aż miło...

pozostało tylko nabić gaz ;p

 

pozdro :)

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i D**a okazał się przetarty przewód, który idzie do chłodnicy klimatyzacji i jest problem bo nie moge nigdzie takiego znaleść... z dwóch stron ma NAKRĘTKI na klucz 32 widział ktoś, gdzieś taki przewód??? na zdjęciu z jednej strony jest ucięty bo się nie dało odkręcić wogóle... :/

 

moze są jakies numery gdzieś tego przewodu, bo nie chce złego kupić...

DSC04403.jpg

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i D**a okazał się przetarty przewód i jest problem bo nie moge nigdzie takiego znaleść z dwóch stron ma NAKRĘTKI na klucz 32 widział ktoś, gdzieś taki przewód??? na zdjęciu jest przecięty bo się nie dało odkręcić wogóle... :/

 

moze są jakies numery gdzieś tego przewodu, bo nie chce złego kupić...

mój kolega takie węże dorabia jakbyś chciał 50zł za metr takiego węża +zakuwki itp mi wyszło 70zł za ten wąż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja musze kupić drugi w całości, bo mam nakrętki poucinane bo nie dało się wogóle odkręcić to do czego sobie dorobie jak go nie przykręce

 

ten jest podobny ale nie wiem czy to na 100% taki sam??

http://moto.allegro.pl/passat-b5-przewody-klimatyzacji-i1611461770.html

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda identycznie ale sprawdź jakie ma nr to się w etce zaluka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego widze tylko na wężu:

 

02/06/97 FREON/B1B - W(tu brakuje literek) DN 12mm R134a+PAG ONLY - <IIR/OR>

MANULI GREENFREON

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności