Skocz do zawartości
robertgreenford

lexus gs300 2generacja opinie???

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie jestem zainteresowany takim autkiem i zbieram informacje i opinie o takowym więc proszę jeśli ktoś ma jakąś wiedzę niech się podzieli :dobrze

Będe wdzięczny

 

 

.....ok widze że nie bardzo temat rusza z miejsca więc może sprecyzuje o co chodzi.

Mianowicie chce kupić auto z którego będzie troche radoch z jazdy "napęd na tył"

wpadłem na pomysł żeby właśnie kupić lexusa gs300 2 generacji z rocznika 98-06 3litry benzynka z automatem. Ma on być takim codziennym dupowozem dającym odrobine radochy.

Dlatego zbieram opinie na temat tego modelu.

pozdrawiam

Edytowane przez robertgreenford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie dość dziwny pomysł, kupować lexusa do frajdy z jazdy. Co prawda nie jeździłem starszą generacją, ale nową owszem, i daje wrażenie kompletnej izolacji od wszystkiego co na zewnątrz. I nie mówię tego nawet porównując do passata, tylko do aut klasy gs. Tylny napęd zupełnie nie przekłada się tu na frajdę z jazdy. pozostajesz w tym aucie w zasadzie biernym uczestnikiem podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem okazje pojeździć nowym gs-em i to prawda że jest on super "sterylny" ale przyjemny w prowadzeniu. Natomiast nie wiem jak starsze modele.

Auto które mnie interesuje ma być alternatywą dla bmw mającego dość "wyświechtaną" opinie. Dlatego własnie pomyślałem o Lexusie.

Jeżeli go kupie to na pewno przejdzie on drobne modyfikacje zawieszenia, no i z silnika który był montowany także w toyocie supra podejrzewam że da się coś więcej wycisnąć. Największym jednak atutem będzie cena. W uk za rocznik 98-2000 cena kształtuje sie w granicach 1200Ł czyli coś koło 6000zł więc bajka

Dodajcie sobie też komfort i wykonanie wnętrza z którego słynie lexus i podejrzewam że za te pieniądze nie znajde lepszej alternatywy.

Myślałem też a Audi a6 2.8l kombi ale to przedni napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie leksa dającego frajdę z jazdy. Jak chcesz wygodną kanapę to gs jak najbardziej pasuje ale bokiem to tym nie polatasz.

Jeśli chcesz mieć frajde z jazdy to albo beta ew. A6 quattro.

Leks to dla spyków albo dziadków się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdy się przeczyta o jego innowacjach to już w ogóle jest czad

Punkt 10, czyli PCS z ACC to już stara sprawa-w LS IV gen (od 2006/2007) było to już montowane. Fajna sprawa-samochód pomimo wyłączonego tempomatu sam ostrzega o zbyt szybkim zbliżaniu się do poprzedzającego auta (sygnalizacja dźwiękowa i lampka na zegarach), od stuknięcia w pedał hamulca zaczyna hamować z maksymalną mocą, napina pasy bezpieczeństwa (silne to napięcie). Fajna sprawa.

Podczas silnego mokrego śniegu niestety zdarza się, że wyskakuje nagle kontrolka od PCS i komunikat o niedziałaniu systemu-za sprawą oklejenia znaczka w grillu śniegiem (za znaczkiem jest radar).

Lexus fajne auto, tylko niesamowicie drogie w utrzymaniu.

Ale mniej awaryjne od pozostałych samochodów-tak mi się wydaje.

U mnie jedyną pojawiającą się kontrolką na zegarach jest kontrolka rezerwy paliwa.

W rodzinie mamy jeszcze IS220d-ani jednej wizyty w serwisie poza przeglądami i wymianami eksploatacyjnymi.

Koszty obsługi w ASO na poziomie VW, ale części rzeczywiście droższe-w końcu brak zamienników.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności