Skocz do zawartości
kustyk-zip

Nieużywane lecz paroletnie opony; ile lat można przechowywawać opony?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! co sądzicie o oponach które pare dobrych lat(4-6) leżały na magazynie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf :P Zleżała guma traci swoje właściwości więc szkoda sobie głowy zawracać. Ja mam takie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko Ty masz takie zdanie :)

guma po 5 latach traci swoje właściwości i proponuje nie zakladać czegoś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-6 hmm jest roznica miedzy 4 a 6. Do 5 lat zachowują podobno wszystkie wlasciwosci (jezeli sa odpowiednio przechowywane). Zalezy na ile sezonow i jakie opony kupujesz. Wydaje mi sie ze lepsze 4 letnie lezaki dobrej firmy niz nówki blaszki, korea-chiny prodakszyn.

Ja zakladam niebawem opony, lezaki i bede mogl zdac relacje, jak sie jezdzi.

Tam gdzie kupowalem dostalem 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo też się zastanawiałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do opon MADE IN KOREA to sa takie opony jak HANKOOK i są naprawdę godne polecenia a i cena przystępna. Co do gwarancji to ciekawe na jakiej ona jest zasadzie dawana ;) co w przypadku jesli wpadniesz w poślizg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam osobiscie tez tak uważam.. bo jak wiadomo guma twardnieje... ale temat chyba przydatny, bo wielu decyduje sie na takie opony ze wzgledu na ich niską cene.. ja osobiscie zainwestowałem w NEXENy - zobacze czy to dobra inwestycja i dam znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym takie 6letnie wzial za darmo zalozyl spalil i wyrzucil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4-6 hmm jest roznica miedzy 4 a 6. Do 5 lat zachowują podobno wszystkie wlasciwosci (jezeli sa odpowiednio przechowywane). Zalezy na ile sezonow i jakie opony kupujesz. Wydaje mi sie ze lepsze 4 letnie lezaki dobrej firmy niz nówki blaszki, korea-chiny prodakszyn.

Ja zakladam niebawem opony, lezaki i bede mogl zdac relacje, jak sie jezdzi.

Tam gdzie kupowalem dostalem 2 lata gwarancji.

Tak tylko jak ci pęknie taka opona przy prędkości 100 km/h to gwarancję dostaniesz kolego ale na trumnę. Ja uważam że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzac lepiej dołożyc parę złotych i kupic nowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzac lepiej dołożyc parę złotych i kupic nowe. :)

 

Popieram opinię Andrzeja.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co kupiłem są 4 letnie, czyli w zasadzie mogą byc sprzedawane jako nowe. Tutaj bardziej chodziło o to, ze model został zastąpiony nowszym ;) A 1 opona kosztowała 3 razy mniej od nielezaka.

Macie racje ze gwarancja jest troche bez sensu, ale jest to zawsze jakis dowód zaufania sprzedawcy w swoj towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jaka to gwarancja. Wiele firm daje gwarancje w trakcie kupna towaru a już po sfinalizowaniu transakcji niech klient radzi sobie sam i co nas to interere bo przecież wiedział co kupuje. A jeśli coś Ci sie stanei z oponą to podejżewam że nikt Ci reklamacji nie uzna po tym czasie jedynie będziesz mógł na drodze sądowej dochodzić swoich racji. Tylko czy będzie sens tracić nerwy i pieniądze. Dlatego uważam że lepiej kupić nowe opony nawet średniej firmy i jeźzić spokojnie bez obaw że coś jednak z ta oponą się może stać. A przez okras 4-6 lat skąd możecie wiedzieć jak te opony były składowane że wszyscy piszecie że jak dobrze składowana to nic jej nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych to nie ma wątpliwości ze sa lepsze ale ja jeździłem na nowych leżakach ( 3 lata wg DOT ) i wole leżaki niż używki ponad pięcioletnie albo co gorsza prawie nowe używane..........po dzwonie.....

Jak teraz kupie nowe to tez leżaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do opon MADE IN KOREA to sa takie opony jak HANKOOK i są naprawdę godne polecenia a i cena przystępna. Co do gwarancji to ciekawe na jakiej ona jest zasadzie dawana ;) co w przypadku jesli wpadniesz w poślizg ?

 

 

tak zaje... opony z 7 mm w kwietniu zostało z nich 3mm w listopadzie po 10 tyś ja zdecydowanie nie polecam tych opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, this is not possible with your browser.

proponuje ustawic zbierzność :)

vectra brata na tych oponach 3 sezon teraz będzie a robi około 30tys rocznie (zima/lato)

zuzycie fakt widoczne ale na moich oponach DUNLOP przy podobnym przebiegu dość podobne i co też nie polecasz ? <wow>

Nigdy Ci nie uwierze że po 10tys opony zjechane / sorry

ADAC testuje opony na odleglosi 25000km i z Twoich wyliczen wynika ze juz by bieżnika nie mieli a jednak polecali :)

 

"Hankook Ventus Prime K105

Zalety

Dobra na suchej i mokrej nawierzchni.

Wady

Duże zużycie bieżnika, co obniżyło ocenę końcową."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje ustawic zbierzność :)

vectra brata na tych oponach 3 sezon teraz będzie a robi około 30tys rocznie (zima/lato)

zuzycie fakt widoczne ale na moich oponach DUNLOP przy podobnym przebiegu dość podobne i co też nie polecasz ? <wow>

Nigdy Ci nie uwierze że po 10tys opony zjechane / sorry

ADAC testuje opony na odleglosi 25000km i z Twoich wyliczen wynika ze juz by bieżnika nie mieli a jednak polecali :)

 

"Hankook Ventus Prime K105

Zalety

Dobra na suchej i mokrej nawierzchni.

Wady

Duże zużycie bieżnika, co obniżyło ocenę końcową."

 

nie jednemu psu na imię burek a zbieżność miałem dobrze ustawioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jankesus234

ja jestem tylko przekonany do GOOD YEAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według niemieckiego prawa opony które leżą do 10 lat i są składowane w odpowiednich warunkach ( tj. nie narazone na opady, oraz na promienie słoneczne, w temperaturze od -30 do 30, odpowiednio składowane) mogą być sprzedawane jako nowe... po 5 latach od daty produkcji mogą być sprzedawane jedynie z rabatem cenowym..

 

 

w praktyce po 5 latach te opony są nic nie warte... guma twardnieje, peka, traci swoje właściwości.. opona jest sliska i zarazem nie bardzo bezpieczna..

 

co do gwarancji - według mnie jest głupotą dawanie gwarancji na takie opony.. powinny byc sprzedawane na własną odpowiedzialność..

ludzie czesto nie mając nawet podstawowej wiedzy w tym zakresie łapią sie na takie chwyty jak gwarancja na 2 lata, i niska cena...

 

jak już kolega andrzej0305 podkreślił - lepiej dołożyć pare złoty, kupić troche tańsze ale nowe i spokojnie jeździć, bez strachu ze mozna nie dojechać szczesliwie do celu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadziłes z tymi 10 latami..

Nie pamietam gdzie ale wyczytałem ze do 3 lat składowania opona jest uznawana prawnie jako nowa. Po 5 juz jej sprzedac nie mozna..

 

Sa gdzies na necie przepisy dotyczece składowania i wieku sprzedawanych opon, kto chętny niech poszuka... Niejednokrotnie kupując nowe dostaniemy opony 2 max 3 letnie i nic nie mozna zrobić! Wg. prawa polskiego nie mozna (bez widocznych sladów zuzycia, wad itd.) ich zwrócić dlatego ze leżakowały na magazynie tyle czasu.

 

Nikt mi nie powie że opona 2-3 letnia magazynowana (czyli nowa) będzie twarda bądz spękana! Bo widziałem juz kilkadziesiąt takich sztuk nówek (firmowych ) opon i były idealne.

 

Oponie przede wszystki szkodzi promieniowanie UV, sól czy... jazda po naszych drogach...

Ja tam wole już kupic nówke 3 letnią firmową z znaczym upustem niz roczną używkę "prawie" idealną z potencjalnie popękaną osnową po wjezdzie na krawężnik lub dziurę badz chinskie funkiel nówka badziewie...ktore wogóle nie trzyma sie mokrego asfaltu. (miałem taki przypadek)

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedłóg polskiego prawa nie można sprzedawa opon starszych niz 24 miesiące, no chyba ze jako wyprzedaż itp. ale to wtedy juz i z gwarancja nie teges itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności