Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ved poczytaj post 509 i zobacz jak to działa w poście 517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ved poczytaj post 509 i zobacz jak to działa w poście 517

 

Dzięki śliczne! Myślałem, że uważnie przeczytałem post po poście, ale to mi umknęło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad ich zakupem. Z tego co mi się wydaje to przeciwmgielne w B6 i tak są słabe, mam porównanie do innych samochodów, więc to by mi nie przeszkadzało. Ale jak możesz przetestuj je we mgle i daj znać jak się spisują. Czy obudowa wygląda solidnie? Chodzi o to czy za jakiś czas nie załapie wilgoci wewnątrz? Czy w zestawie znajduje się dodatkowy moduł, który wykrywa wzrost napięcia i uruchamia dzienne? Bo co do podłączenia to chciałbym, aby nie uruchamiały się od razu po włożeniu kluczyka, tylko dopiero po uruchomieniu samochodu. Czyli moduł albo zasilanie z alternatora. I jeszcze złącza są dobrze zabezpieczone przed wilgocią, bo na zdjęciu widzę tylko białą wtyczkę.

 

w zestawie jest wszystko co potrzeba okablowanie plus modul wykonanie jest solidne na oko nie odbiega od orginalu od momentu montazu nie mialem zadnych problemow wszystkie kostki i polaczenia dodatkowo zabezpieczylem koszulkami termokurczliwymi i daje rade .Jesli chodzi o przeciwmgielne to nie jest to dla mnie wazne liczy sie ze dzienne ladnie swieca i nie uzywam xenonow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat wykonania tych świateł przez ta firmę już tu pisałem. Ja po rozpakowaniu paczki i zobaczeniu co mi przysłali - odesłałem. Napisałem też tu dokładną ocenę tych świateł. Zakład groził mi sankcjami za niewycofanie negatywnej opinani z forum, ale wysłałem ich na drzewo. Twierdzili też, że zmienili dostawce i teraz jest ok. To było już jakiś czas temu i nie ma powodu wątpić, że się poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat otóż chciał bym zamontować sobie światła LED do jazdy dziennej i pytanie z tym związane czy jest taka możliwość żeby LEDY zapałały się od razu po włozeniu kluczyka do stacyjki zamiast jak mam teraz ksenonów a gdy zapadnie zmierzch czujnik (zmierzchu) automatycznie przełączy LED-y na ksenony

 

Jako ze w PL trzeba cały rok jeździć na światłach czujnik zmierzchu jest nie wykorzystywany wg mnie w żaden sposób

 

Nie wiem czy dobrze sformułowałem o co mi chodzi :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tak zrobić. Ale to było opisywane wielokrotnie w tym temacie;) Czytaj a znajdziesz. najprosciej za pomocą przekaźnika to zrobisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze sterownik jest wadliwy, albo wilgoc dostala sie do lamp. Jak DRL-y swieca przy zgaszonych swiatlach glownych, to zostaw to tak jak jest i nie szukaj dziury w calym.

 

Kurcze nie daje mi to spokoju...

 

Zobaczyłem jak u mnie to wyglada -biały kabel jest posiagnięty z wtyczki przy lampie, czarny z klemy aku, a czerwony z wtyczki przy przepływomierzu. Ergo - nie ma żadnego zewnętrznego modułu.

 

Czy jest gdzieś miejsce w VCDS gdzie można wyłaczyć świecenie DRL razem ze światłami mijania?

 

Teraz mam tak, że czujnik deszczu reguluje czy świecą mi DRL czy światła mijania przy ustawieniu przełącznika na AUTO, jak mieć pewnosc i ustawic jak wczesniej było żeby DRL świeciły razem z mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam takich świateł czy ktoś widział je w sprzedaży.

 

42444798.jpg

 

 

33798082.jpg

 

 

 

33595430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam takich świateł czy ktoś widział je w sprzedaży.

 

[ATTACH=CONFIG]116810[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]116811[/ATTACH]

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]116812[/ATTACH]

 

Świetny kpl jeśli odszukasz taki daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pali jeden DRL z dziennymi w nocy, a w dzien pala 2 DRL normalnie bez dzinnych, to co to moze byc? DRL nei maja zewnetrznego modulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduję się na okrągłe DRL w miejsce halogenu; tylko tutaj pojawia się pytanie, ponieważ u siebie nie mam halogenu, to czy kupując DRL tego typu http://allegro.pl/lampy-swiatla-jazdy-dziennej-drl-okragle-7-okazja-i4111902251.html zamontuję je bezpośrednio w kratce halogenu, czy lepiej zakupić kratkę z oryginalnymi halogenami i zaadaptować zewnętrzne szkło halogenu do tej lampy DRL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Zakupiłem światła dzienne z automatem, podłączyłem masa pod minus na akumulatorze, zasilanie ze skrzynki bezpieczników pod maską i biały kabel pod + świateł pozycyjnych, jak samochód nie jest odpalony to światła pracują poprawnie czyli wkładam kluczyk do stacyjki ledy się zapalają, włączam pozycyjne ledy gasną. Schody się zaczynają jak odpalę samochód, ledy świecą poprawnie kiedy światła pozycyjne są wyłączone, gdy włączę pozycyjne to ledy przygasają coś ok. 50%, czytałem że można dołożyć przekaźnik i będzie działać tylko dzisiaj siedziałem i się męczyłem z tym przekaźnikiem i nie mogę sobie poradzić. Przekaźnik jest 561 pod nr 30 podpinam zasilanie ze skrzynki bezpieczników, nr 87a ledy, 86 + od pozycyjnych, 85 masa, wolny zostaje 87. Jak jest podłączone tak jak opisałem to DRL nie chcą się uruchomić czy może być przyczyna podwójnego automatu bo tego oryginalnego nie odłączyłem, lub może ktoś opisze jak można to podłączyć żeby działało poprawnie bo ręce opadają.

 

Problem rozwiązany. Ledy należało podłączyć do przekaźnika z nr 87 bez literki a. Informacja znaleziona na innym forum.

W kleje może komuś się przyda:

zwykły przekaźnik przełączny:

 

85 masa

86 postojowka +

30 +po zapłonie

87a +na swiatła dzienne

 

lub jeśli moduł zabudowany w światła

 

85 masa

86 postojówka +

30 + po zapłonie

87 kabel idący do świateł dziennych opisany w instrukcji jako "do postojówki" :)

Edytowane przez misiek2123
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś ciekawego. W Audi chyba tak jest zrobione, ale w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam takich świateł czy ktoś widział je w sprzedaży.

 

[ATTACH=CONFIG]116810[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]116811[/ATTACH]

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]116812[/ATTACH]

 

Właśnie jak znajdziesz daj znać bo widać, że bardzo fajnie wyglądają. Ja sie też zastanawiam nad takimi http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-ledy-vw-passat-b6-i4167492879.html ale zachorowałem na te co dodałeś zdjęcie :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam taki oto przełącznik ale nie mam do niego instrukcji ponieważ kupiłem go ponad rok jak nie więcej czasu temu więc chodzi mi o jego podłączenie jak go podpiąć... czerwony, biały i czarny są krótkie a niebieski i czarny są długie tylko że czarne ten dłuższy i krótszy są podpięte pod to samo gniazdo... zrobiłem zdjęcie żebyście mogli zobaczyć i może pomożecie jak go podpiąć...20140429_114540_zpskrmcv5fj.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pin 30 - biały

pin 86 - niebieski

pin 87a - czerwony

pin 85 - 2 czarne

pin 87 - wolny

20140429_114451_zps1mbestvp.jpg

20140429_114513_zpsymqwgwry.jpg

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadzę ze chcesz go podpiąc jako włączanie dziennych.

generalnie ten rysunek jest troche dziwny. Jak masz miernik to latwo byloby to sprawdzic i pomierzyc.

 

30 podepnij jako 12V po zaplonie

87a LEDy zasilanie (+)

86 ,masa

85 12v swiatel pozycyjnych.

 

tyle ze te 2 czarne kabelki na styku 85 moglby sugerowac ze chdzoi o zasilenie dwoch ledow dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze jakis kumaty elektryk mi wkoncu pomoze, bo mnie szlag trafia.

 

Problem - jedna z lamp DRL przestala swiecic razem przy wlaczonych lamopach dziennych.

 

Opis - przy ustawieniu wlacznika na AUTO i duzym sloncu, obie lampy DRL swieca prowidlowo, bez lamp dziennych. Jak sie tylko sciemni, czujnik wlacza swiatla dzienne i wtedy tylko jedna z lamp DRL swieci. Po zamianie na miejsca, nie swieci ta sama, wiec problem jest ewidetnie z lampa.

 

Jest to lampa z wbudowanym jakims modulem (choc to za duzo powiedziane, jest tam tylko jakies 2 tranzystory), wymienilem wsyztskie juz LEDY na niej (6 sztuk) i dalej to samo. Schemat podlaczenia jest taki :

- do jednej kostki lampy DRL sa poprowadzone 3 kable (bialy, czerowny i czarny: biały kabel jest posiagnięty z wtyczki przy lampie, czarny z klemy aku, a czerwony z wtyczki przy przepływomierzu), dalej z tej samej kostki sa poprowadzone kable do drugiej lampy DRL.

 

Co decyduje i skad dokladnie idzie sygnal do lampy DRL w momencie kiedy dzienne swiatla sie wlaczaja by rowniez swiecila??? Jesli to kwestia nie sygnalu a lampy to ktory element na plytce decyduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności