Skocz do zawartości
Don Sulco

Lampy przód, konieczna wymiana, proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów:mlask

W związku z tym że w moim aucie mam 2 reflektory (standardowe H7) kwalifikujące się do wymiany mam duży dylemat co wybrać. Dodam że mam nowy komplet HID który działa bezproblemowo (sprawdzony w w/w aucie).

Otóż zastanawiam się nad:

1. Nowe lampy H7 + zestaw HID który posiadam,

2. Używane biksenony

Różnica to parę stówek które jestem w stanie dopłacić.

Martwi mnie że w biksenonie nie będę miał regulacji świateł a nie mam zamiaru dokładać czujników do samopoziomowania oraz spryskiwaczy.

Na korzyść H7 przemawia to że będę miał nowe lampy z gwarancją.

Proszę o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polcam ebay.tam mają chłopaki czego dusza pragnie.napewno znajdziesz ładne lampy.a używek nie warto kupowac.stare dobre tylko wino:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym HIDów mie montował bo po pierwsze to nie te żarówki do jakich przystosowano reflektor a po drugie jak trafisz na zgryźliwego policjanta to może Ci nawet dowód zabrać, więc albo H7 z normanymi żarowkami albo bixenony ale jak miałeś h7 to musisz pociągnąć dodatkową wiązkę elektryczną i zmienić kodowanie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja bym HIDów mie montował bo po pierwsze to nie te żarówki do jakich przystosowano reflektor a po drugie jak trafisz na zgryźliwego policjanta to może Ci nawet dowód zabrać, więc albo H7 z normanymi żarowkami albo bixenony ale jak miałeś h7 to musisz pociągnąć dodatkową wiązkę elektryczną i zmienić kodowanie. pozdro

 

Na ten temat bylo juz milion postow w dziale B5/FL. HID w soczewce swieci calkiem przyzwoicie, nie oslepia jesli swiatla sa dobrze ustawione i nie trzeba zmieniac zadnego kodowania.

Mam HIDy w reflektorach H7, bez problemu auto przechodzi przeglad, nikt nie blyska ze oslepiam i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

I nadal nie wiem co zrobić. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to za kompletne używane biksenony trzeba dać ok 1500 zł + ok 200 zeta za przejściówki zaś za nowe soczewkowe H7 Valeo ok 1200 zl.

Zamienniki są dwa razy tańsze ale nie wiem jak będzie z jakością czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę kupić używane lampy, komplet od jednego dostawcy. Bo pytanie czy warto kupować nówki lampy do 5 letniego samochodu ?? Pewnie wymieniasz bo Ci zmatowiały, miałem taki problem w T5 po przejechaniu 300kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał używek bo uważam ,że znajdziesz coś w b.dobrym stanie.Po co kombinować, pakować się w koszty z biksenonami i ryzykować ,że jakiś służbista w mundurze zabierze Ci dowód rej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wujas002

A co do matowych lamp wszystko da się naprawić ja zrobiłem polerke i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten temat bylo juz milion postow w dziale B5/FL. HID w soczewce swieci calkiem przyzwoicie, nie oslepia jesli swiatla sa dobrze ustawione i nie trzeba zmieniac zadnego kodowania.

Mam HIDy w reflektorach H7, bez problemu auto przechodzi przeglad, nikt nie blyska ze oslepiam i jest wszystko ok.

Kolego nie montuj HIDów bo jesli dojdzie do wypadku np. z twojej winy to AC może się czepiać że założone były nie homologowane żarówki a co za tym idzie samochód nie powinien poruszać się po drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

I nadal nie wiem co zrobić. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to za kompletne używane biksenony trzeba dać ok 1500 zł + ok 200 zeta za przejściówki zaś za nowe soczewkowe H7 Valeo ok 1200 zl.

Zamienniki są dwa razy tańsze ale nie wiem jak będzie z jakością czy warto.

Widzę że kolega już od dwóch miechów nie może się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

BIxenony są fajne i to doświetlanie !!! Tak uważałem do poniedziałku aż zaczął mi się pojawiać błąd świateł i cholerka wie o co chodzi "wszystko świeci" a błąd denerwuje. Podpiął bym vag-a ale po zgaszeniu silnika błąd znika i czasem się pojawia a czasem nie.Także na razie nie wiem gdzie szukać i czego :).Decyzja należy do kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już kilka przypadków że przy xenonach lub bixenonach wysuwają się wsuwki lub obluzowują, warto lampę wyjąć i zobaczyć co w środku słychać bo przecież mech. ciągle pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności