Skocz do zawartości
grzesiek452

jakie glosniki do b3 za nieduze pieniadze?

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad zakupem glosnikow ale nie wiem ktore wybrac alpine spg-17cs czy moze hertz dsk 165, posiadam radio alpine cde 111r, budżet jaki posiadam to do 300zl, prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertz!! Ja do mojego założyłem clariony, dają radę, ale hertzy lepiej grają, jest lepsza jakość dźwięku. Alpine ma mega dobre radia, ale jeżeli chodzi o głośniki to wolałbym hertza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alpiny mają tylko 88.5 db natomiast hertze aż 93, więc będą grać głośniej, głębokość montażowa jest odpowiednia zresztą hertzy są tańsze. Bierz Hertza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniej.... Ciszej..... pewnie tak !!! Zasadniczo oba modele zagrają kiepsko pod samym radiem. Hertze potrzebują 80 W a Soniacze 70 W - radio dobrej klasy dostarczy im zaledwie 16-20 W. Wszystko na ten temat

 

zastanawiam sie nad zakupem glosnikow ale nie wiem ktore wybrac alpine spg-17cs czy moze hertz dsk 165, posiadam radio alpine cde 111r, budżet jaki posiadam to do 300zl, prosze o pomoc

 

Moja rada - nie bierz żadnych bo nie będziesz zadowolony z efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jakie byś mi polecił głośniki bo seryjne są bardzo słabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to jakie byś mi polecił głośniki bo seryjne są bardzo słabe

 

Wcale nie są słabe, tylko jest zasadnicza różnica na zestawie oryginalnym i na zestawie nieoryginalnym odseparowanym. Po prostu możesz mieć niedosyt basu w odsłuchu. Do dobrego efektu musisz wygłuszyć drzwi. Więc... albo zostajesz przy ori głośnikach albo pod samo radio możesz zainwestować w któreś z poniższych:

 

HELIX BLUE 62C

ROCKFORD R1652-S

PHONOCAR TD-LINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupujac teoretycznie slabsze glosniki moge uzyskac lepszy dzwiek? bo do tych mocniejszych to konieczny bylby pewnie wzmacniacz i wygluszenie drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te helixy b 62c pod samym radiem beda dawaly zadawalajace efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, żeby objaśnić wszystko:

 

Helixom będzie deczko brakowało mocy, ale to już nie 90W a 50 W - zagraja dobrze i maja dobrą skuteczność

 

Rockfordy zagrają równie dobrze ponieważ potrzebują mniej mocy niż Helixy ale za to mają słabszą skuteczność 89 dB

 

Phonocary w tym przypadku będą pasowały idealnie, pomimo że wygląd mają raczej kiepskawy ale przecież nie to się liczy, 35 W i 91 dB to chyba najlepsza konfiguracja pod samo radio.

 

Wszystkie głośniki zagrają pod samym radiem. Dla kogoś kto nie jest audiofilem różnica w odsłuchu będzie niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak beda sie mialy helixy dark blue w porownaniu z b 62c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pasmem przenoszenia, głębokością montażu i nowym design :)

 

B 62c ma pasmo przenoszenia: 60Hz – 22000Hz i głębokość montażu 64 mm

62c ma pasmo przenoszenia: 55Hz – 22000Hz i głębokość montażu 60,5 mm

 

Różnice są znikome - można powiedzieć że to ten sam model tylko odrodzony jako nowość - żeby schodził na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań:

 

Posiadam Alpine SPS-171A ,radio Sony CDX-8850R. 4x40W . Montaż głośnika basowego w przedniach drzwiach wygłuszonych na dystansie ze sklejki i płyty wióriwej . Wysokotonowy w podszybiu zamiast orginalnych głośników tównież umocowane na dystansach własnej roboty. Zestaw nie został jak narazie z braku czasu uruchomiony, więc nie wiem jak to gra. Ale postanowiłem też zamontować głośniki z tyłu, i tutaj mam dylemat,

Jaki kupic zestaw:

- trójdrożny i wstawić do tylnej półki

- odseparowany dwudrożny:

-bas do tylnej półki a niskotonowe na tylne słupki i skierować je do przodu czy lekko zmodernizować tylne drzwi i wstawić syki gdzieś na wysokości klamki i skierować w stronę tyłu.

- bas z sykami do tylnych drzwi , ( czy to nie bedzie miało ujemnego efektu na zachowanie sceny dla kierowcy )

 

Jakie głośniki polecacie czy te Alpiny są dobre, czy dla lepszego konfortu kierowcy kupić inne a Alpiny wstawić do tyłu. Wzmacniacz narazie nie wchodzi w grę ale w niedalekiej przyszłości będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yaros,powiem ci to nie tylko ja na tym forum ale pewnie kilka innych osób,że nie ma sensu wkładać głośników w tylne drzwi ani w półkę,dobrze zrobiony sprzęt w aucie to zestaw odseparowany w przód + wygłuszone drzwi + na tył porządna skrzyneczka i do niej dobrany wzmacniacz,oczywiście porządne kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te głośniki co mam podłączone pod wzmacniacz np PY-2000 plus skrzynka 80L i głośnik 320W 38cm bo taką posiadam bedzie wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam paska od jakiegoś miesiąca... Zabieram się do zainstalowania głosnikow na przód tj basy i średnie tony i syki na góre, ale czy ktos mógłby mi podesłać foto lub skierować na link gdzie jest dokładnie objasnione jak rozebrać drzwi tj boczki żeby nieczgeo nie uszkodzić... A najlepiej żeby było informacje nt wielkości głosników, dystansów itp, z góry dziekuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yaras

Wytlumacz mi jak masz to podlaczone,czy dobrze rozumiem,glosniki w drzwiach sa podlaczone pod wzmacniacz??czy pod same radio??jaki to glosnik w tej skrzyni siedzi??glosniki w drzwiach i soprany sa podlaczone poprzez zwrotnice??

 

Kolego Pawiel

tu masz jak zdjac boczek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6284

Glosniki wchodza standartowe 16,5cm,tylko po co ci jeszcze jakies srednie,w normalnym zestawie masz glosnik basowy + sopran + zwrotnica i to wszystko jest wystarczajace,dystans ja dawalem 3cm i bylo idealnie

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie głośniki są podłączone pod radio przez zwrotnicę, w skrzyni jest jakiś głośnik ALTEX 320W from U.S.A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie głośniki są podłączone pod radio przez zwrotnicę, w skrzyni jest jakiś głośnik ALTEX 320W from U.S.A.

 

Kolego jezeli chcialbys juz zostawic te glosniki w drzwiach to one maja po 50 w rms,wiec radio napewno nie daje im wystarczajacej mocy,musialbys podlaczyc je pod wzmacniacz,ten peiying co masz ,ma tez na kanal 50w rms czyli pasowaloby to podlaczenie,a dwa pozostale kanaly mostkujesz na skrzynke w bagazniku,tylko nie moge znalezc parametrow tego glosnika from u.s.a.Po drugie ten wzmacniacz to niska polka wiec szalu nie bedzie robil,Jezeli nie chcesz dokladac kasy to moze on zostac tylko trzebaby sprawdzic czy 2 kanaly pociagna ten glosnik w skrzynce.

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecasz piecyk tak do 250zł. Czy dystanse wykonane z płyty wiórowej , to dobry pomysł, czy moze wykonac z mdf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności