Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy przed pompą vacum tez jest jakieś ciśnienie wytwarzane przez jakąś pompę bo nie pali mi auto po wymianie pompy vacum i wydaje mi sie że nie dochodzi do niej paliwo zdjołem przewody te gumowe co idą z baku i włączyłem zapłon i mi nic z nich nie leci a czytałem że baku jest też jakaś pompa paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij siedzenie z tylu i bedzie dostep do baku zajzyj do srodka bedziesz wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa vacum sama zasysa paliwo z filtra.

jak chcesz to sprawdzić to radzę odkręcić filtr paliwa i włączyć zapłon, wtedy poleci paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy popatrzec na przewody bo pewnie sa przezroczyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego w zbiorniku jest pompa elektryczna która podaje paliwo do filtra paliwa po załączeniu zapłonu . Jak po zdjęciu obudowy filtra paliwa nic nie leci to pompa w zbiorniku padła . Jest pod kanapą tylną . Zdejmij kanapę i po prawej stronie zobaczysz wężyki od paliwa oraz złącze elektryczne . Odkręć dużą nakrętkę (ja to zrobiłem młotkiem i wkrętakiem ) . Wyjmiesz kosz z pompą (pompa plus wskaźnik poziomu paliwa) . Po podłączeniu silnika pompy (dwa przewody ) do aku powinna pompa podać paliwo (odłącz instalację od samochodu) i powinno być słychać załączenie pompy . Jak nic nie słychać to pompa padła , do wymiany , można kupić za 300-500 zł na allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sie nie mylilem :) do slow kolegi dodam rob to ostroznie i sprawdz pompe przed autem na ziemi a nie w baku zebys ........... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki padła pompa ale zdziwiło mnie to bo nie było żadnych objawów tego że sie psuła ale cóż bywa jeszcze raz dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie masz zlego opisu b6 2001 rok ? pompa pada i juz nigdy nie ma objawow zatarla sie bo syf byl w baku albo juz miala dosc :( wyczysc zbiornik zanim dasz nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego nie masz zlego opisu b6 2001 rok ? pompa pada i juz nigdy nie ma objawow zatarla sie bo syf byl w baku albo juz miala dosc :( wyczysc zbiornik zanim dasz nowa

 

 

Proszę o podpowiedź który przewód dostarczający ON do filtra jest zasilajacy-tłoczny ZIELONY czy NIEBIESKI.

zał zdjęcie pokrywy filtra

 

poniżej jakość oleju ON zimowego- ile parafiny po wytrąceniu na mrozie

 

 

przew.pal ON kol.jpg

ON parafina.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie który to jest ten przewód bo chcę założyć zawór zwrotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk pierwszy z lewej strony oznaczony jako zielony na Twoim zdjęciu powinien mieć oryginalnie kolor niebieski =>przewód powrotny paliwa ; drugi z wężyków oznaczony na zdjęciu jako niebieski powinien mieć oryginalnie kolor biały => przewód dopływowy paliwa ze zbiornika ; trzeci wężyk koloru niebieskiego w oryginale =>przewód powrotny od pompy ; czwarty wężyk koloru białego w oryginale => przewód dopływowy do pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź .

Teraz już jest zrozumiałe dlaczego był pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest przekaznik pompy paliwa w Passacie b6 2,0 tdi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie to wyglądać tak > myślę że teraz będzie zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto widać na mojej pompie jeszcze oryginalne kolorki niebieski i biały od przewodów, tak jak wspominał JurekW

 

Passat B6 opis przewodów paliwowych.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności