Skocz do zawartości
Karolu!

Sprowadzenie felg z Usa: Czy placi sie clo?Jaki kurier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy poprosił mnie o pomoc, chce do swojej Tundry zamontować 24":zeco. Takie felgi w Polsce to wydatek 14000pln, udało mi się namierzyć felgi na aukcjach w Usa za duuuzo mniejsze pieniadze. Paczkę już zorganizowałem, wejdą 4 felgi na 1 euro paletę:), za paczkę zapłaci kolega co siedzi w Chicago.

Mam jednak pytanie:

-Czy za takie felgi muszę zapłacić cło? Jeśli tak to w jakiej kwocie?

-Mozecie polecić jakąś firmę która jest sprawdzona, żeby odebrała to i przywiozła do PL:).

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z USA dostarczyła paczkę firma http://www.doma.com.pl/ co prawda był to wielki karton, ale tu szok, dostarczyli go do domu w niedziele. Za nadanie płacił gość w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Czy za takie felgi muszę zapłacić cło? Jeśli tak to w jakiej kwocie?

 

Cło + VAT. O ile cłem bym się za bardzo nie przejmował ( pewnie coś koło 10% - poszukaj w ISZTAR na stronach MF ), to VAT zapłacisz od kosztów zakupu + koszty transportu + cło - tu masz kalkulator : https://www.celina.krakow.uc.gov.pl/kalkulator/index.jsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, co w przypadku jak mam tam znajomego który załóżmy ze mi to wyślę, czy mogę to zgłośić jako prezent? Czy to tez obłożone będzie jakimiś oplatami?

Mam tez pytanie za 100pkt.

Ile mogą szacunkowo ważyć kola 24":)?

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który załóżmy ze mi to wyślę, czy mogę to zgłośić jako prezent?

 

Jako co to zgłosisz nie ma większego znaczenia. Ważna jest wartość ... do 50$ jesteś zwolniony z cła i VAT'u, do 100$ z cła - ale VAT i tak musisz w tym przypadku zapłacić. Dodatkowo - celnicy mają prawo zrewidować przesyłkę i zakwestionować podaną wartość.

 

Ile mogą szacunkowo ważyć kola 24"

 

Koła czy felgi ? Sama felga to jakieś 20 kg ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba będą same felgi, wg. moich obliczeń paczka z powodzeniem zmiesci sie na euro paletę:)

ok. 65x65 cm

wysokość:

max.105 cm

no i nie wiem jaka waga:)

myślę ze nie więcej niż 90 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę ze nie więcej niż 90 kg.
z tym moze byc problem, ze wzgledu na:
Sama felga to jakieś 20 kg ...

no i trzeba by doliczyc wage samej palety, mala bo mala, ale zawsze wage swoja ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności