Skocz do zawartości
rogerm

Korekcje - dymienie (UWAGA NA BIOESTER)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na zimnym silniku przy odpalaniu z rana auto mocno dymi, dym szarawy pachnie jedynie paliwem .. bez zapachu specyficznego dla spalania oleju czy płynu chłodniczego. Sprawdziłem korekcje i bipy na zimnym po odpaleniu i korekcje siegają 2,9 3.0 zaraz po odpaleniu bipy koło 30. Po zagrzaniu się silnika korekcje w granicach 0,00 0,60 i bipy w okolicach 14-20 i brak dymienia. Przy pierwszym odpaleniu po nocy zachechła trochę zanim odpali 3-4 oroty, potem trochę nierównej pracy ... w końcu wszystko się normuje.

 

Czy takie wskazania przy zimnym silniku po odpaleniu to norma ...

Mam wrażenie że silnik jest zalewany paliwem na zimnym, może ktoś wie co jeszcze sprawdzić, jakie mogą być przyczyny.

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien odpalic z jednego obrotu maksymalnie. w tych temp swiece juz nie maja duzego znaczenia wiec mysle ze problem z pompkami jezeli juz. moze z pompka paliwa na glowicy' ciezko stwierdzic. moze byc kilka rzeczy. PD maja to do tego ze szybko odpalaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co czytałem to świece grzeją parę sekund przed odpaleniem, a później 2-3 minuty po odpaleniu zimnego silnika czy ktoś może to jednoznacznie potwierdzić.

W takim wypadku by się zgadzało bo ze względu na kiepskie spalanie mam zbyt bogata mieszankę i dopóki się nie nagrzeje to dymi.

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na statycznych przy odpalaniu. Dajcie znać jeśli warto jeszcze jakąś grupę zlogować.

 

013

 

005

 

004

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos na 3 cylindrze masz problem... znajac zycie bedzie to pompka wywlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem takie korekcje są tylko na zimnym przy odpalaniu, potem po zagrzaniu do 60-70 korekcje max 0,6 i zero dymienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekcje na zimno zawsze są wysokie, ale tutaj to przesada. Niekoniecznie to jest wina wtrysku, może być spalona świeca żarowa na tym cylindrze, słaba kompresja, dmuchnięta uszczelka pod głowicą, padnięte szklanki itd. Zacząłbym od wymiany świecy i ew. sprawdzenie kompresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupuję świeczki, na uszczelkę nic nie wskazuje poza tym dym to na pewno ani olej silnikowy ani płyn chłodniczy który z resztą ssałby przy spuszczaniu z gazu, zapach nieprzepalonego diesla. Wąchałem już dym po wysranym turbo i z wydmuchnych uszczelek i nic z tych rzeczy. Zobaczymy co będzie ....

 

VAG pokazuje temp z tego czujnika zespolonego G62 / G2 ?

Bo jeden jest na szafe a drugi na ECU, bo jeszcze miałem pomysł że czujnik temp. jest walnięty. Niby błędów nie ma ...

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na pewno synchronizację rozrządu masz do poprawy. Mogłaby być bliżej 0. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra .. jeszcze do jednej rzeczy wam się nie przyznałem, auto było zatankowane bioestrem. To on powodował problemy przy rozruchu i lanie z wtrysku. Więcej tego g nie zatankuję. Co prawda w specyfikacji silnika jest napisane że może być zasilany biopaliwem ale w tym wypadku widać jasno że PD-kom on nie służy :fuj

Troszkę jeszcze przydymia na zimnym ale to taki poranny dymek do zaakceptowania, zmienię świeczki, poprawię rozrząd i dam jeszcze znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności