Skocz do zawartości
Sidor

zmiana ET poprzez dystans ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem kupiłem felgi 16" do swojego b4 które mają ET40 założyłem oponki ale na przodzie gdy je zakładam ... nawet w sumie to ich nie moge założyc bo ramiona chaczą o jarzmo .Mam na zimowych felgach 15" Et35 i tam jest między felgą a jarzmem malutka przerwa ale to nie przeszkadza. I teraz moje pytanko jakbym np założył na przodzie dystanse 5mm to wtedy ET sie zmieni na 35? czy dac większe dystanse? i jeszcze jakbym je miał dawac na przód to chyba by trzeba było dac na tył też?

i jescze jedno czy śruby normalne wystarczą czy już będe musiał kupowac te przedłużane?

Edytowane przez Sidor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz moje pytanko jakbym np założył na przodzie dystanse 5mm to wtedy ET sie zmieni na 35?
Tak,

pod warunkiem że szerokość felg jest taka sama.

Jeśli 16ka jest szersza to i dystans musi być szerszy niż 5mm.

 

jeszcze jakbym je miał dawac na przód to chyba by trzeba było dac na tył?

Chyba że chcesz mieć czteroślad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystans zmieni ci et ( odsadzenie felgi od piasty ) szpilki chyba tez bedziesz musial zmienic no i najlepiej by bylo kupic na 4 kola dystanse droga impreza cie czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 15 mam 6J a w 16 jest 7J wiec ile mniej więcej powinny miec dystanse ? 10mm chyba powinno starczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mm to juz sporo pytanie czy sie nadkole pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 mm to juz sporo pytanie czy sie nadkole pusci

no właśnie ale przeglądam teraz neta i znalazłem 6mm tylko znowu nie wiem czy to nie bedzie za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 15 mam 6J a w 16 jest 7J wiec ile mniej więcej powinny miec dystanse ? 10mm chyba powinno starczyc ?

Żeby było jak w 15tce dystans musi być 13to milimetrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podluz podkladki pod felge na szerokosc 6 milimetrow i zrob probe skrec kiera lewo prawo i pokrec kolem bedziesz pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem kupiłem felgi 16" do swojego b4 które mają ET40 założyłem oponki ale na przodzie gdy je zakładam ... nawet w sumie to ich nie moge założyc bo ramiona chaczą o jarzmo .Mam na zimowych felgach 15" Et35
w 15 mam 6J a w 16 jest 7J wiec ile mniej więcej powinny miec dystanse ? 10mm chyba powinno starczyc ?
Żeby było jak w 15tce dystans musi być 13to milimetrowy.

one, Raczej 18mm... Pamiętaj, że ET też się zmieniło w tych felgach.

18mm, żeby wewnętrzna krawędź felgi 16-calowej była w takiej samej odległości od podzespołów, co 15-calowej. ]

Sidor, będziesz miał przynajmniej 2cm miejsca od krawędzi błotnika przy 15-calowej feldze :?: Weź dodatkowo pod uwagę też szerokość opony-w tych 16 masz pewnie szersze oponki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jak w 15tce dystans musi być 13to milimetrowy.

a jak to wyliczyłeś? bo 13mm to juz troche dużo , nie wiem czy nie lepiej poszukac inne felgi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
one, Raczej 18mm... Pamiętaj, że ET też się zmieniło w tych felgach.

18mm, żeby wewnętrzna krawędź felgi 16-calowej była w takiej samej odległości od podzespołów, co 15-calowej. ]

Oki, masz rację, chylę czoło za spostrzegawczość, te 5mm. gdzieś mi uciekło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem sobie taki prowizoryczny dystans 5mm i już prawie jest git więc myśle że 10mm już spokojnie starczy. Tylko teraz moje pytanie jakie brac dystanse czy aluminiowe nic nie przeszkadzają? Byłem wczoraj na giełdzie i koleś handlował chciał mi wcisnąc jakieś niby z atestem same dystanse za 250zl na oś. w necie są aluminiowe razem ze śrubami za 150zl na oś. Wiadomo że wole te aluminiowe tylko czy nie będzie z nimi problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności