Skocz do zawartości
Rosa

Kostka iso

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć co jaki kabelek odpowiada w kostce A na załączonym obrazku ? mcdsf2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka ISO A:

1 - Gala (Lautstärkeanpassung) - sygnal Tacho odpowiedzialny za funkcje podglasniania radia w zaleznosci od predkosci jazdy (Funkcja Gala)

2 - Mute -wejscie sygnalu do wyciszenia radia w czasie rozmowy telefonicznej - zestaw glosnomowiacy podaje tu sygnal masy i radio sie wycisza

3 - Eigendiagnose/K-Leitung - linia diagnozy K - polaczenie z kompem -diagnostyka

4 - Einschaltplus vom Komfortsteuergerät - napiecie po stacyjce

5 - Steuersignal für Diebstahlsicherung, SAFE (Kl. 30) - stale 12V z Akku - odlaczenie tego napiecia np przy wyciaganiu radia powoduje ze po nastepnym podlaczeniu radio prosi o KOD

6 - Beleuchtung (Kl. 58b) - regulacja podswietlenia przyciskow radia razem z podswietleniem deski - sygnal PWM

7 - Batterie + (Kl. 30) - stale 12V z akumulatora do zasilania radia i podtrzymania pamieci

8 - Batterie - (Kl. 31) - masa samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ...

 

a może się ktoś odnieść do kostki z ALPINE 9835R TUTAJ manual po angielsku ... kostki rozpisane są na stronie 40 .. czy jak podłącze kostkę PLUG IN bez żadnych zmian będzie działało ? Czy musze jakoś kabelki przekładać ?

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnieść do kostki z ALPINE 9835R

 

jesli miales wczesniej MFD tak jak na zdjeciu powyzej to niestety nie mozesz wpiac tych wtyczek bezposrednio.

 

w Alpinie nie masz pinow A1, A3 wiec tymi nie musisz sie przejmowac.

 

Pin A4 (stale 12V)z Alpiny musisz przeniesc na A7 (Paska) aby radio pamietalo stacje.

Pin A7 (stacyjka)z Alpiny musisz przeniesc na A4 (Paska) aby radio wlaczalo sie po przekreceniu stacyjki

Pin8 zostawiasz w spokoju to masa

Pin A5 (sterowanie antena)z Alpiny musisz odlaczyc z A5 (Paska) tu Pasek ma 12V.

Pin A5 (sterowanie antena)z Alpiny wykozystasz do podlaczenia separatora dla wzmacniacza anteny FM ktory w tym wypadku jest niezbedny!

 

Do pinu A2 podlaczasz kabel czarno/rozowy - mute

Do pinu A6 podlaczasz kabel pomaranczowy - Dimmer

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czaje tego z A5 ... tam chciałem podpiąć REMOTE z wzmaka a nie jakąś antenę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A5 ... tam chciałem podpiąć REMOTE z wzmaka a nie jakąś antenę ...

 

na pinie A5 Twoje radio wystawia wlasnie napiecie +12V pojawiajace sie po wlaczeniu radia. Napiecie to mozesz wykozystac do zalaczania wzmacniacza audio (Remonte) ale aby radio odbieralo cos innego niz RadioMaryja musisz dolozyc separator (zapoznaj sie z tematem slaby odbior stacji radiowych po wymianie radia na nieorginalne VW) i jego tez mozesz zasilic wlasnie z tego wyjscia.

 

Nie mozesz tylko polaczyc A5 z Twojego radia z A5 z instalacji Paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się stanie jak tak zrobię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co się stanie jak tak zrobię ?

 

Jak polaczysz A5 z Twojego radia z A5 z instalacji Paska to tak jabys na wyjscie radia na ktorym mialoby pojawiac sie 12V po wlaczeniu radia podal 12V z Aku. Teraz efekty zaleza juz od wykonania tego wyjscia w radiu: jesli ma diode na wyjsciu to nic, jesli nie ma radio dostanie zasilanie ''od tyl'' w najgorszym wypadku moze uszkodzic sie tranystor sterujacy tym wyjsciem. W kazdym przypadku traci sie funkcjonalnosc tego wyjscia gdyz caly czas bedzie na nim 12V z instalacji Paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można "spalić" radyjko tzn uszkodzić tak że nie działa ?

 

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

 

czy chodzi o coś takiego ?

 

LINK

 

czy jednocześnie mogę podpiąć tam też REMOTE do wzmak pod ten sam kabel co do tego separatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można "spalić" radyjko tzn uszkodzić tak że nie działa ?

 

na 97% nie - sprzet projektuje sie tak ze powinno przewidziec sie bledy uzytkownika - ale nie jest to poprawne podlaczenie

 

to z linku to wlasnie jest separator ale nie do Twojego Passata - chyba ze Twoja antena konczy sie wtyczka typu Fakra (SMB)...

 

do Twojego radia najlepszy bedzie taki:

 

zrs-sa-1.jpg

 

jak juz wczesniej napisalem mozesz podpiac razem zasilanie separatora (na zdjeciu niebieski przewod) i sygnal Remonte do sterowania wzmacniacza

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odbiera bez separatora. Zacząłem wyciągać radio bo oklejałem ramke.Po złożeniu przestały odbierać fale.Tzn łapało ale tylko nieliczne i to z silnym zakłóceniem.Po wywaleniu separatora gra idealnie. Radio to Pionek DEH 7900UB

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał pawel1971

u mnie odbiera bez separatora

takie dyskusje to tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8114

 

jeszcze raz powtarzam przy nieorginalnym radiu i orginalnej antenie separator jest konieczny

 

Dobra teraz skocz do wątku z linku i mi wytłumacz dlaczego u mnie działa po wywaleniu separatora.

Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik, zamontowałem radio ALPINE bez separatora.. i radio gra .. nie wiem nawet czy nie lepiej niż na fabryczny MCD..... kabelek od sterowania przeciąłem od strony samochodu zaklejony taśmą a od strony radia podłączone sterowanie wzmakiem ... RADIO FM śmiga całkiem dobrze , nie wiem czy jest sens kupować ten separator ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności