Skocz do zawartości
xeikon

Głośna praxca kompresora od klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o wybaczenie jak ten temat juz był poruszony.

Jeżeli był to proszę o link.

 

Id niedawna zauważyłem dziwną pracę climatronica. Na zewnątrz było ok.18 - stopni a ja miałem w aucie ustawoine auto na 16 stopni. Klima wtedy nie działała. Nawet nie można jej było utuchomić przestawiając pokrętrło na LO.

Czy klima jest zabezpieczona bezpiecznikiem (powinna być) i gdzie go szukać oraz jakie ma oznaczenie? Będę wdzięczny za info o numerach bezpieczników i jak są oznaczone (za co odpowiadają) bo na pokrywach nie ma piktogramów.

Zacząłem na chybił trafił sprawdzać bezpieczniki i vjyba pomogło bo klima pracuje, ale kompresor wydaje dziwne odgłosy. Raz pracuje cicho a raz głośno i na dodatek " pojękuje". Pojechałem do serwisu, gdzie spuszczono stary ( wymieniany rok temu) czynnik chłodżący wtaz z olejem i nabito klimę nowym.

Sprawdzono szczelność (jest OK) , ale nadal kompresor pracuje bardzo głośno. Czy ktoś miał taki objaw w swoim Passacie i jaka była diagnoza?

Proszę o info bo mnie to wnerwia gdy coś jest nie tak jak powinno z autkiem.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wyje to do wymiany bedzie kompresor klimy sprobuj moze bedzie jeszcze na gwarancji

 

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

 

a jestes pewny ze to on wyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz tam taki przycisk ECONO ? Jak ustawisz temperaturę na min i wciśniesz ten przycisk, to sprężarka powinna się wyłączyć. W ten sposób wyczaisz czy to sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżdżę prawie cały czas ostatnio na wciśniętym Econ. Co pewien czas słyszę jak kompresor pracuje i niestety pracuje bardzo głośno z dxwiękiem przypominającym pracę serwa przy maksymalnie skręconych kołach ( nie mylić ze wspomaganiem w b6 które jest elektryczne).

Dzisiaj zauwazyłem też , że przy całkowicie wyłączonym układzie klimatyzacji ( przycisk na OFF) też pojawił się ten dźwięk. Jak wspomniałem powyżej, gdy klimatyzacja jest włączona (bez znaczenia czy na AUTO czy manual) ten " jazgot" pojawia się co kilkanaście sekund na chwilkę. Czynnik chłodniczy i olej wymienione kilka dni temu, więc smarowanie kompresora jest. Mechanik stwierdził, że łożyska też powinny być OK. Kazał jeździć i obserwować zachowanie, Jak objawy się nasilą ( tzn. jak już zaczną być nie do zniesienia) wtedy będzie trzeba go wymontować i dokładnie sprawdzić. Tylko jak się rozsypie w drodze to co?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak się rozsypie w drodze to co?!

No przestań, taka sytuacja nie może się zdarzyć! Jeżeli jesteś pewien, że to sprężarka to jedź do warsztatu od klmatyzacji. W sprężarce mogą "sypnąć" się łożyska - wtedy brzęczą przy wyłączonej klimie. We wcześniejszych modelach wymiana łożysk nie była skomplikowana:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9394

ale w nowych, czort wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności