Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Wskaźnik doładowania TURBO.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam VW Passata 1.6 TD i chciałbym sobie założyć wskaźnik doładowania turbiny!

Jednak nie wiem od czego zacząc, no i jaki wskaźnik kupic?

Prosze o porady.

Zamierzam kupic ten wskaźnik: http://www.allegro.pl/item144454322_wskaznik_cisnienia_doladowania.html czy on się wogóle nadaje i czy sie da podłaczyc w tym aucie?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Koleś co to przedaje napisał mi ze jest to wskaźnik bost i podłancza sie go do zaworu upustowego? Ale przyznam sie ze niem wiem gdzie jest ten zawó upustowy :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie orientuje to taki wskaznik musisz wpiac gdzies w przewod pomiedzy turbina a kolektorem. mozna go podpiac do przewodu wychodzacego z zaworu upustowego :rotfl: . sam zawor znajduje sie na kolektorze ssacym od strony rozrzadu ( jest czarny, ma od gory srubke regulacyjna i odchodzi z niego przewod do powietrza grubosci ok.30 mm. napewno znajdziesz :ok: co do wskaznika to standard doladowanie max wynosi 0,8 bar wiec ma on jeszcze spora rezwewe. pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem z kolegą z forum, co ma fajnie wypasionego passka b3 z takim samym silnikiem i mówił że można podpiąć w przewód co idzie odkolektora ssacego do grzybka na pompie wtryskowej! Z poczatku tak właśnie myslałem że sie podpina, tylko gość co to sprzedaje troche Mnie zmieszał bo napisał że podpina sie do zaworu upustowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to samo bo na tym przewodzie co idzie do pompy tez panuje nadcisnienie :cwaniak: gdzie sie z tym wepniesz to juz zalezy tylko od twojej pomysłowosci :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci się uda to daj znać czy to działa bom ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ci się uda to daj znać czy to działa bom ciekawy

własnie zamówiłem, jak przyjdzie i założe to dam znac, i zamieszcze zdjęcie ;-)) bo do tego kupiłęm jeszcze cisnienie oleju i voltomierz, tak żeby było ładniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje kotleta bo nie mogę się doszukać, w którym miejscu zamontować wskaźnik doładowania turbo posiadam passata b5 fl 2003 1.9 130 AVF(po chipie) i nie mam pojęcia, w którą rurę się podpiąć i w jaki sposób. Podsyłam zdjęcie i prosiłbym jeżeli by ktoś wiedział o zaznaczenie owego miejsca. Pozdrawiam.

20170110_165654.jpg

Edytowane przez kubica g2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności