Skocz do zawartości
Damian_PL

uszkodzony Gwint przy wymianie łożyska

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam passata b3 92` kombi przy wymianie tylnego łożyska uszkodziłem gwint tej sróby dociskającej udało mi sie ją wkręcić mniej wiecej do połowy i dalej po prostu sie obkręca czy musze wymienic całą belke tylną teraz czy da rade nagwintować samemu naprzykład ? Jakie moga być konsekwencje jazdy dalszej z tą usterką czy koło moze sie urwac?. Niestety jestem za granicą i tutaj (dania ) żaden mechanik niechce sie podjąć nagwintowania. Jak moge sam to naprawić bez wymiany tylnej belki prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagwintować tego się nie da, musisz wymienić piastę. Jest przykręcona do belki bodajże na 6 imbusów. Nie jeździj z tym, bo koło w każdej chwili może się urwać! Piasta, nakrętka i dobre klucze - wymienisz samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą piastę i ona bedzie z tym "trzpieniem co jest tam gwint który to uszkodziłem wkręcając nakrętke ? czyli nie musze wymieniac całej belki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samą piastę i ona bedzie z tym "trzpieniem co jest tam gwint który to uszkodziłem wkręcając nakrętke ? czyli nie musze wymieniac całej belki ?

 

niemusisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu dzieki ludziska ale żeście mi humor poprawili virtualne piwka dla was!! a powiedzcie mi czy trudna jest wymiana tej piasty z tyłu mam bebny ? i jest tam podajże sześć srób jak napisał mój przdmówca a co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest tam podajże sześć srób jak napisał mój przdmówca a co dalej ?

odkręć je i wyjmij czopa... załóż nowego i przykręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trudne nie jest jak masz dobre klucze nasadowe.

 

Rysunek z zalacznika powinien Ci pomoc.

 

pozdrawiam

belta tyl.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest przykręcona do belki bodajże na 6 imbusów.

to nie imbusy. klucz 17 tam przychodzi chyba, może inny ale nie imbus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie jak ty zjebales tam gwint ? i jak mogles na chama krecic do polowy ? musiales sie zdrowo napracowac by zjebac tam gwint

 

//Edit by tony_w: Kolejne bluzgi i kolega odpocznie od forum :nono

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klucz 17 tam przychodzi chyba

klucz 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
chlopie jak ty zjebales tam gwint ?

 

Chlopie bardzo prosto widoczne ktos to zrobil przed nim,zreszta jake to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klucz 15

może i 15, nie pamiętam wszystkiego.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jakie to auto wogole jest,bo mam taki czop na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie to auto wogole jest,bo mam taki czop na zbyciu.

passat kombi 92. do Danii chcesz koledze wysłać?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak napisal przedmowca jakie to ma znaczenie

 

Dokładnie , ważne że chłopak wie na czym stoi i dzięki pomocy z forum poradzi sobie niewielkim kosztem.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwaliles mnie regulaminowiec ) przepraszam

przecież to w żartach napisałem.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie , ważne że chłopak wie na czym stoi i dzięki pomocy z forum poradzi sobie niewielkim kosztem.:dobrze

No właśnie, nawet kolega marewel wyśle mu czop do Danii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziekuje jeszcze raz za pomoc :) Piasta wymieniona lecz pojawił sie kolejny problem przy wymianie zauważyłem ze mój beben ten pierwszy co sie sciaga to w środku nie zaciekawie wygląda (mój był chyba z absem ponieważ miał takie ząbki na odwrotnej stronie wiec postanowiłem go wymienić na ten co nabyłem wraz z piastą lecz temten beben nie miał tych ząbków na odwrotnej stronie, przepraszam za mój nie fachowy jezyk lecz po prostu nie wiem jak to fachowo określic ale mniejsza z tym problem jest w tym ze teraz beben strasznie sie grzeje teraz. zresztą strasznie cięzko wszedł ale moze to dlatego ze okładziny też wymieniłem tłoczek i oczywiscie odpowietzrzyłem. za jakieś 2h godziny powinno koło ochłonąć wiec sprawdze co to było mam nadzieje ze beben lzej bedziej chodzić. Co myślicie : to przez ten beben bez wersj abs a moze łożysko za mocno dokręciłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności