Skocz do zawartości
vip87

Sprzęgło - dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

ok staralem sie pomuc

ale ja to bardzo dobrze rozumie :) i dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, da się z tym jeździć? Będę w sobotę na działce to poszukam tej linki. Jak znajdę to bym Ci wysłał. A i jeszcze jedno. Przy regulatorze linki są takie plastikowe zaczepy. Przed zdjęciem linki trzeba je zapiąć. Koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, da się z tym jeździć? Będę w sobotę na działce to poszukam tej linki. Jak znajdę to bym Ci wysłał. A i jeszcze jedno. Przy regulatorze linki są takie plastikowe zaczepy. Przed zdjęciem linki trzeba je zapiąć. Koniecznie.

 

Sławku jezdzic sie da, biegi wchodza całkiem dobrze no poza wstecznym i czasem dwójka a pozatym to jest okej. Ja mam taka regulacje jak na zdjeciu. W sumie troche podciągnąłem linke i w sumie jakby wyzej był opór na pedale. Moze to wina oleju ... hmm

 

zdjcie0088.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławku jezdzic sie da, biegi wchodza całkiem dobrze no poza wstecznym i czasem dwójka a pozatym to jest okej. Ja mam taka regulacje jak na zdjeciu. W sumie troche podciągnąłem linke i w sumie jakby wyzej był opór na pedale. Moze to wina oleju ... hmm

 

zdjcie0088.th.jpg

to podkręć jeszcze o dwa obroty i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtowsky

Witam , mam problem niewiem skąd to cieknie . problem wygląda tak ... mam sprzęgło hydrauliczne nie na linke i chodzi o to , że . któregos dnia wchodze do garazu wciskam sprzęgło i go niema pedał wcisnoł sie do konca i nieodbija dolałem płynu popompowalem , odpowietrzylem i plama drugiego dnia też była . nie cieknie z zadnych przewodów ani z pojemnika . cieknie pod autem miedzy silnikiem a skrzynią biegów . taka blaszka jest i lekko jest odgięta jak bym gdzies udezył . czy ktos pomorze . co to mogło sie rozwalić ? ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podkręć jeszcze o dwa obroty i będzie

a niebedzie wtedy za bardzo naciagniete, w sumie to jest tam tak delikatnie jeszcze troche luzu to by mozna podciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam problem niewiem skąd to cieknie . problem wygląda tak ... mam sprzęgło hydrauliczne nie na linke i chodzi o to , że . któregos dnia wchodze do garazu wciskam sprzęgło i go niema pedał wcisnoł sie do konca i nieodbija dolałem płynu popompowalem , odpowietrzylem i plama drugiego dnia też była . nie cieknie z zadnych przewodów ani z pojemnika . cieknie pod autem miedzy silnikiem a skrzynią biegów . taka blaszka jest i lekko jest odgięta jak bym gdzies udezył . czy ktos pomorze . co to mogło sie rozwalić ? ; /
wysprzęgliklubp pompa zerknij sobie str wcześniej jest screen

 

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

 

a niebedzie wtedy za bardzo naciagniete, w sumie to jest tam tak delikatnie jeszcze troche luzu to by mozna podciagnac.
no ja tak tylko strzeliłem to sam ustaw tak by pedał od razu nie łapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja tak tylko strzeliłem to sam ustaw tak by pedał od razu nie łapał

 

Ok rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam problem niewiem skąd to cieknie . problem wygląda tak ... mam sprzęgło hydrauliczne nie na linke i chodzi o to , że . któregos dnia wchodze do garazu wciskam sprzęgło i go niema pedał wcisnoł sie do konca i nieodbija dolałem płynu popompowalem , odpowietrzylem i plama drugiego dnia też była . nie cieknie z zadnych przewodów ani z pojemnika . cieknie pod autem miedzy silnikiem a skrzynią biegów . taka blaszka jest i lekko jest odgięta jak bym gdzies udezył . czy ktos pomorze . co to mogło sie rozwalić ? ; /
wysprzeglik do wymiany nie mam pojecia jak jest u ciebie ale u mnie w lagunie jest schowany w skrzyni zeby go wymienic trzeba wyciagnac skrzynie :( na 90% u ciebie jest na zewnatrz ale trzeba sie upewnic i go wymienic zadna filozofia i potem odpowietrzyc jak hamulce i jezdzic dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławku jezdzic sie da, biegi wchodza całkiem dobrze no poza wstecznym i czasem dwójka a pozatym to jest okej.

OKi, z linką jak znajdę to wyślę, zobaczysz co i jak. Zobacz jeszcze czy nie ma luzów na dźwigni wybieraka (tam gdzie kończy się linka przy skrzyni). Jeśli są to wal do ASO i zamów tulejki. Koszt kilkuzłotowy, a poprawa znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz jeszcze czy nie ma luzów na dźwigni wybieraka (tam gdzie kończy się linka przy skrzyni). Jeśli są to wal do ASO i zamów tulejki. Koszt kilkuzłotowy, a poprawa znacząca.

 

jutro posprawdzam jeszcze, dodam ze na tej dzwigni jest taka guma która jest peknieta, mozna to wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o gumkę-harmonijkę na lince?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o gumkę-harmonijkę na lince?

 

Nie,chodzi o ta gumke na tym ramieniu przy skrzyni, pózniejwstawie foto.zdjcie0089o.th.jpg

 

wrzucam foto tej gumy, sory za jakosc

Edytowane przez vip87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mam tą linkę. Jak co to daj adres na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, mam tą linkę. Jak co to daj adres na PW.

 

Sławku jaki adres bo cos mnie przyciemniło po wydaniu 600pln na przednie zawieszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławku jaki adres bo cos mnie przyciemniło po wydaniu 600pln na przednie zawieszenie

 

A co tam robiłeś za 600PLNów? Co do linki to mogę Ci podesłać (w gratisie :) ), tylko nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tam robiłeś za 600PLNów? Co do linki to mogę Ci podesłać (w gratisie ), tylko nie wiem gdzie.

 

Całe nowe kompletne kolumny mcpersona tzn amortyzator, spreżyna, łożysko z poduszka + osłony odboje. A juz rozumie. To juz odzywam sie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu nastał wielki dzien i wymieniłem linke sprzegła z samoregulatorem (serdeczne podziekowania dla sławka za linke) teraz jest o niebo lepiej, biegi wchodza dobrze i ze sprzegłem nie trzeba sie siłowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b4 jest problem tego typu, że czasem przy długiej jeździe traci sięsprzęglo- pedał zapada się w ziemię i sprzęgło chodzi na 1/7 całęgo pedąłu, dobrze wysprzęgla itd, ale nie wiem co jest przyczyną. Na ww. usterkę nie ma reguły, nie wiem co jest grane, sprzeło odpowietrzałem już i dalej się to czasami pojawia- jakieś pomysły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wszelkie podpowiediz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności