Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

dobra juz czaje ten schemat:) musiałem chwile na niego popaczeć:P

rozumiem że to jest schemat tylko na funkcję dziennych?

Więc dorysuj mi do niego jeszcze funkcję postojowych i pijemy piwko:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tytułu.jpg

 

....no to ja już idę po otwieracz....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przekaznik-12v-30-40a-samochodowy-nc-no-fv-ss-i2986946570.html

Taki lepszy :) Ale to idź sobie do pierwszego lepszego sklepu moto i dostaniesz taki bo przy jednym to przesyłka droższa...:) do tego sobie weźmiesz gniazdo do niego i masz cacy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) już jestem zaspokojony częściowo:)

jutro dalsza część pytań:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki już jestem zaspokojony częściowo

jutro dalsza część pytań

...uffff...:kciuki

Tu masz jeszcze namiary gdzie szukać jakiego kabelka w moim poście opisywałem przy montażu moich świateł....

http://forum.vw-passat.pl/threads/129467-comfortline-czyli-moje-czarne-wozidelko-NOWE-DLR-%29/page4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaju pomocy:)

mógłyś mi te oznaczenia z przekaźnika (30, 85, 86, 87, 87a) nanieść na schemat

 

Bez tytułu.jpg

2986946570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tytułu.jpg

 

:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera dam rade:) dzięki:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy w przypadku dziennych od skody nie lepiej zrobić najprościej jak się da czyli +12V zapiąć do włącznika świateł na pin TFL ?

 

Ja miałem oryginalne halogeny więc przy wyłączniku przepiąłem pin z wtyku NL na wtyk TFL, kupiłem oryginalne wtyczki w skodzie, stare kostki rozebrałem i zapiąłem odzyskane piny do nowych kostek. Na pinie TFL prąd pojawia się po przekręceniu kluczyka i ginie w momencie przekręcenia wyłącznika na światła postojowe. Ja u siebie nie podłączałem świateł w tryb postojowych ale wydaje mi się, że wystarczy ten trzeci pin podłączyć do ori postojówek tak jak na schemacie Andrzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy w przypadku dziennych od skody nie lepiej zrobić najprościej jak się da czyli +12V zapiąć do włącznika świateł na pin TFL ?

Przyznam szczerze że mnie teraz zaciekawiłeś bo nie wiedziałem nawet o tym:) Zapewne sprawa prostsza o ile jest właśnie takie coś Tylko pytanie dlaczego nikt w żadnym temacie o tym nie wspomniał wcześniej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już śmigam na tych dziennych ok. półtora roku, informację o tym pinie TFL znalazłem na forum właśnie w tym temacie :), trzeba go przeczytać od początku, moje posty w tej sprawie zaczynają się chyba na 11 stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już śmigam na tych dziennych ok. półtora roku, informację o tym pinie TFL znalazłem na forum właśnie w tym temacie :), trzeba go przeczytać od początku, moje posty w tej sprawie zaczynają się chyba na 11 stronie :)

Kruca pysk....:doh No nic kolega marcin będzie musiał wybrać opcję która go zainteresuje...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku najwięcej czasu poświęciłem na montaż lamp w zderzaku, żeby je dobrze ustawić, sama elektryka to czysta przyjemność a efekt końcowy nie do opisania, banan na twarzy przez resztę weekendu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm:) to mi wygląda na lepsiejsze rozwiązanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak fabryka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Chce zamontować Philipsy do B5, a tam trzeba zasilanie podpiąć bezpośrednio pod stały plus. Gdzie pod maską poza akumulatorem znajde stały +? Najlepiej przy lewym błotniku, bo tam by mi najbardziej pasowało założyć centralke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dziennych skończony:)

na wstępie więlkie dzieki dla kolegów maaju i tboruc :piwko

Miało być przez przekażnik ale poszło pod pin TFL.

Piny 2 i 3 z LEDów (foto post 715) wpiąłem w pozostałe po halogenach kostki, a pin 1 poszedł do kabelka zasilającego pozycyjne.

We włączniku pin NL odpowiedzialny za p.mgielne przepiąłem w puste miejsce TFL i w ten sposób po przekręceniu stacyjki mam super dzienne:jupi

a po przekęceniu włącznika na pozycyjne lub mijania przygasają one do ok 30:% jasności i robią za postojówki:)

oczywiście postojówki w lampach wymontowałem co by nie było ich za dużo

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje Marcin, szkoda, że nie mamy czujnika zmierzchu, wtedy byłoby dopiero super :).

 

Wrzuć fotkę jak świecą jako postojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta generacja passata żeby takie bajery były:) póki co nie mam foto, w wolnym czasie wrzucę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności