Skocz do zawartości
ziomal-stm

Miarowe stukanie (cykanie) brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa tu o silniku 1.0 AER VW Polo '97 - na forum polo nie mogę się zalogować, a to przecież ta sama niemiecka technologia.

 

Problem wygląda następująco: Po dosyć krótkiej trasie (90 km) zacząłem słyszeć cykanie z silnika. Dźwięk podobny do pracy zaworu otwierającego dojście do filtra węglowego. Stukanie jest miarowe i zwiększa się z prędkością obrotową. Jest słyszalne z pokrywy zaworów. Dodatkowo wyczuwam brak mocy.

 

Co to może być i czy mogę wrócić do domu (nie narażając się na totalne zniszczenie silnika).

 

Logi:

Grupa 008 (Voltage; Voltage; Voltage; Voltage): 3.44,4.00,1.18,0.83

Grupa 009 (Lambda Factor; Lambda Factor; Lambda Factor; Lambda Factor): 1.016,1.039,1.070,0.579

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zupełnie podobne objawy w audi i okazało się, że hydrauliczne popycha zaworów się wyklepały. Chwilę z tym jeździłem i po rozebraniu wyszło, że wałek rozrządu na dwóch krzywkach był mocno wytarty. Tak naprawdę to nigdy nie doszedłem do prawdy czy to wałek załatwił popychacze czy popychacze zjadły wałek- trzeba było wszystko wymienić.

 

Czy "cykanie" wraca po ostudzeniu silnika czy chwilę jest spokój?

 

Polecam zaglądnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy "cykanie" wraca po ostudzeniu silnika czy chwilę jest spokój?

 

Od czasu, gdy się pojawiło to jest cały czas. Wydaje się, że pochodzi tylko z jednego zaworu (jednego tłoka)

 

Zapomniałem o błędach jakie wyszły:

00525 - Oxygen Sensor (G39)

03-10 - No Signal - Intermittent

00524 - Knock Sensor 1 (G61)

31-00 - Open or Short to Ground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czasu, gdy się pojawiło to jest cały czas. Wydaje się, że pochodzi tylko z jednego zaworu (jednego tłoka)

 

Zapomniałem o błędach jakie wyszły:

00525 - Oxygen Sensor (G39)

03-10 - No Signal - Intermittent

00524 - Knock Sensor 1 (G61)

31-00 - Open or Short to Ground

00524
masz coś z czujnikiem stuku (G61)zwarcie lub otwarty i lambdą brak połączenia posprawdzaj przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę z silnikiem BMP - Passat 2006 2.0 TDI DSG. Na zimnym silniku po chwili pojawia się mały stukot. Na P lub N. Po przełączeniu na R lub D znika, znika też po dodaniu gazu, albo po rozgrzaniu się silnika. Myślałem, że to wiatrak chłodnicy, albo klimatyzacja, ale to nie to. Ktoś ma pomysł na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zagwozdkę z silnikiem BMP - Passat 2006 2.0 TDI DSG. Na zimnym silniku po chwili pojawia się mały stukot. Na P lub N. Po przełączeniu na R lub D znika, znika też po dodaniu gazu, albo po rozgrzaniu się silnika. Myślałem, że to wiatrak chłodnicy, albo klimatyzacja, ale to nie to. Ktoś ma pomysł na to?
może dwu masa częsta przypadłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest już po wymianie, poza tym ustępuje po rozgrzaniu, słychać tylko na zimnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawory szklanki zaworów napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawory szklanki zaworów napinacz

ale nie pojawia się od razu po włączeniu silnika, dopiero po chwili a później coraz rzadziej i coraz krócej, aż znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności